wordt in Spanje met 4-1 gewonnen van Be Quick Groningen en de Silveren Spoon avond is ouderwets geweldig, met als winnaar Milan Hoek. De nieuwe energie in de groep is zichtbaar en voelbaar en de resultaten zijn uitstekend. Maar de weg is lang en enkele onnodige nederlagen (als tegen Sparta uit na een 0-2 voorsprong en Lienden uit na een 1-2 voorsprong) komen dan ook hard aan. Toch richt de groep zich elke keer op en 'staat' het elftal o.l.v. captain Magid Jansen goed. De voorhoede met Grootfaam, Ignacio en Jesse, maar ook de invallers Tommie van den Brink, Eelke de Graaf en Macolm Esajas maken belangrijke goals. De middenvelders Kwee, Kulhan en Hoek spelen goede wedstrijden en Illias Zaimi vervangt de geblesseerd geraakte Koen Bosma met verve. Marien Willemsen, Magid Jansen, Jonathan Richard en Thomas van den Houten raken goed op elkaar ingespeeld en Patrick Zonneveld en Joey Potveer zijn betrouwbare doelmannen. De vaste supporters kunnen thuis en uit geregeld juichen, bijvoorbeeld op 28 april bij GVVV in Veenendaal, als Tom van den Brink in de 94e minuut de zeer belangrijke 2-3 in de bovenhoek knalt. Na een knap gelijkspel thuis tegen kampioenskandidaat Kozakken Boys (wat een mooie wedstrijd was dat!) heeft AFC op de laatste speeldag genoeg aan een punt in Maassluis. Het wordt een driepunter dankzij een goal van topscorer Raily Ignacio, die 13 goals in de 2e seizoenshelft heeft gemaakt! De opluchting is groot en alle spelers verzamelen zich 's avonds in het restaurant van de ouders van Johan Kulhan. Een seizoen van 11 maanden en 34 wedstrijden (plus oefenwedstrijden en trainingen) is ten einde. AFC heeft zich als enige Amsterdamse amateurclub ook voor het komende seizoen weten te handhaven op het hoogste niveau! Zoals elk jaar zijn er aan het einde van het seizoen de nodige mutaties. André Wetzel vertrekt naar Kon. HVV, volgens insiders één van de mooiste clubs van Nederland. Succes André en wij hopen je nog vaak op AFC te begroeten. Marien Willemsen heeft aangegeven zijn voetballoopbaan op dit niveau te beëindigen. Marien was een stylist pur sang en stopt na 5 seizoenen bij AFC 1 (waarvoor hij 139 wedstrijden in actie kwam) en gaat volgend seizoen spelen in AFC Zaterdag 2. Mark van den Boogaart kiest voor een jaar zonder voetbal en wij wensen hem veel kracht en liefde met zijn jonge gezin. Eelke de Graaf keert terug naar ODIN'59 en Ilias Zaimi verhuist naar Achilles Veen in Noord Brabant, beide spelers waren op bepalende momenten belangrijk. Veel succes bij jullie nieuwe club. Van de huidige selectie zullen Patrick Zonneveld, Joey Potveer, Ritchy Speelman, Milan Hoek, Matthijs Jesse, Koen Bosma, Rob Rietveld, Dean Huisman, Derre Kwee, Johan Kulhan, Thomas van den Houten, Sam Nijpels, Melvin Grootfaam, Tom van den Brink, Jonathan Richard, Raily Ignacio en captain Magid Jansen ook volgend seizoen uitmaken van de A- selectie van AFC (17 spelers, ook een mooi resultaat), aangevuld met Moiz da Silva (AFC 0/19), Fouad Belarbi (Hercules), Jordy Teijsse (Quick Boys), Kenny Teijsse (Cambuur), Tiemen van Hezel (HHC) en op de valreep Tim Linthorst (Berliner AK). De voorbereiding van AFC 1 start alweer op maandag 9 juli (dus slechts iets meer dan een maand vakantie voor onze spelers) onder leiding van de nieuwe coach en oud eerste elftal speler Uli Landvreugd, geflankeerd door een andere oud eerste elftal speler Said Moumane. Wij wensen Uli en alle spelers en begeleiders een fijne zomerstop en heel veel succes in het nieuwe seizoen. 4

Jaarverslagen | 2018 | | pagina 5