De commissie stelt voor om de naam 'Pers, Publiciteit Evenementen' te wijzigen in 'Media Commissie' of 'Commissie Media'. Een toelichting staat hieronder. 14. DE ARCHIEFCOMMISSIE Een bijdrage van Wim Ringe - Voorzitter Archiefcommissie Het verenigingsjaar 2017-18 kan voor de archiefcommissie getypeerd worden als een rustig (overgangs-)jaar waarbij vooral intern zaken verder op orde gebracht zijn en het een beetje afwachten is op de komende verhuizing naar het nieuwe clubhuis met daarin ook een eigen archiefruimte. Dit jaar is de commissie in totaal acht keer voor overleg bijeen geweest waarbij eenmaal een gast (Bep Thomas) aanwezig was. Hierbuiten is de commissie een aantal malen benaderd om te bekijken hoe het archief ingedeeld is, hoe het ontsloten is en wat wel of niet opgenomen is. Gesteld kan worden dat met name de mogelijkheid de inhoud van het archief -in overgrote mate- digitaal te raadplegen veel bewondering en respect oogstte. Een verslag daarvan door journalist Jeroen Achtereekte, "Magisch archief geeft AFC kleur", is lezenswaardig en geeft goed weer wat het archief behelst. De onderwerpen waar we dit jaar vooral -en regelmatig terugkerend- mee bezig geweest zijn betreffen de bekers schalen en (de onderschriften bij) de foto's. Wat betreft de bekers schalen werd vastgesteld dat veel bekers (of andersoortige trofeeën) geen enkele aanduiding hadden waar het betrekking op had, wanneer de trofee behaald was of bij welke gelegenheid of jaar het hoorde. Op basis van na discussie vastgestelde criteria heeft sanering plaatsgevonden. Van de ruim 350 aanwezige bekers (eind 2017, het groeit jaarlijks fors), zijn ongeveer 90 verwijderd en afgevoerd. Veel tijd is ook besteed aan het fotoarchief en dan met name het controleren of de gegevens (vooral namen) bij de foto's zoals die er nu staan, ook juist waren. Grofweg bleek dat bij ca. 95% in orde te zijn. Maar dankzij de kennis van de beide ereleden die lid zijn van de archiefcommissie, is nu -indien nodig- vrijwel (het is nog niet geheel afgerond) het hele fotoarchief opnieuw beschreven. Het resultaat zal begin najaar op de website (bij Kastarchief) gepubliceerd worden. Onderwerpen die jaarlijks -en ook dit verenigingsjaar weer- door de archiefcommissie bijgehouden worden zijn o.a. het Ledenbestand, de Sponsorlogo's in clubhuis, de vitrinekasten met de bekers schalen, het competitievoetbal de resultaten van AFC-1 zondag; via de website -"Kastarchief- is dat in te zien) of het up-to-date houden van het digitaal doorzoekbaar archief. Al deze zaken konden vaak niet gerealiseerd worden zonder de hulp en ondersteuning van de administratie. Ondanks "wisseling van de wacht" hierbij, verliep dit soepel. Omdat de Schakel niet meer verschijnt (de laatste jaargang is ingebonden en gearchiveerd), heeft de commissie besloten een aantal zaken zelf te verzamelen. Daartoe behoort iets dat vroeger in de Schakel onder "Opstellingen" genoemd werd, maar tegenwoordig via de website "Teamindelingen" genoemd wordt. Op deze wijze hoopt de commissie dat ook na verloop van jaren teruggevonden kan worden wie wanneer in welk elftal speelde, althans ingedeeld stond. Eervorig en ook vorig jaar werd in dit verslag gemeld dat de commissie zich zorgen maakte over het oproepbaar maken van videoverslagen (2000/01 - 2014/5) van ons eerste. Die verslagen zijn 20

Jaarverslagen | 2018 | | pagina 21