AFC voor het aangeboden buffet en - speciaal voor deze gelegenheid - het enthousiaste optreden van huiszangeres Laura Fischer. Mede daardoor werd het voor de ruim 200 aanwezigen een fantastisch verbroederend feest. Het was een mooie avond waarop nog tot laat gevierd werd dat de enorme wisseltrofee dit keer in Amsterdam kon blijven. De AFC Heeren Divisie commissie wordt gevormd door Derek van der Vlugt en Jochen Blaffert. Op dit moment zijn er 14 deelnemende teams en is er nog ruimte voor een paar extra teams in de loop van het jaar. 12. DE COMMISSIE MEDISCHE ZAKEN Een bijdrage van Wim Crouwel - Voorzitter Medische Commissie Sinds september 1998 is op initiatief van fysiotherapeut Wim Crouwel de Medische Commissie in het leven te geroepen. Deze commissie houdt toezicht op de algemene hygiëne in en rondom de kleedkamers, het beoordelen en behandelen van blessures van onze voetballende leden in het algemeen, maar ook een preventieve gezondheidstaak bij onze jeugdleden in het bijzonder. Daarnaast bestaat een interne aanvullende opleiding voor diverse bij A.F.C. functionerende sporttherapeuten en EHBO-diensten. Alweer 20 seizoenen stellen de commissieleden hun professionele kennis aan A.F.C. ter beschikking. De M.C. bestond dit seizoen uit de leden, Wim Crouwel fysiotherapeut (voorzitter), Lex Swaan arts, Bas Pijnenburg orthopeed, sporttherapeut Michael Olivieira en Top sportverzorger Co GroszeNipper. Co GroszeNipper gaf aan nog één jaar zijn taak ten dienste van AFC te stellen en maakt dan "jawel" 40 jaar vol. De MC stelt voor om sportverzorgster Floor Monas door Co te laten begeleiden en volgend seizoen instromend zijn taak geheel binnen de MC over te nemen. Ons Eerste vlaggenschip werd vakkundig begeleid door clubarts Lex Swaan, fysio/manueeltherapeut Bas ter Hoeven van de praktijk Mobilis, sporttherapeut Michael Olivieira, sporttherapeut Cor Middelkoop en fysio/manueel therapeut Daphne van de Wereld. Dit paramedisch team onder leiding van arts Lex Swaan, als onderdeel van de technische staf, functioneerde voortreffelijk, mede door korte lijnen en snel consult door toedoen van orthopeed Bas Pijnenburg de medisch/paramedische staf het predicaat "professioneel" zeker benaderde en na een moeilijk seizoen ons "vlaggenschip" ondanks blessureleed werd behouden voor de Tweede Divisie. De senioren 2 werd begeleid door sportverzorger Dennis Schröder, welke tevens de zaterdag senioren 1 onder zijn hoede nam. De A.F.C. Top-jeugd, uitkomend tegen diverse BVO 11-tallen, werd dit seizoen paramedisch begeleid door fysiotherapeut Kevin Beckers (jun. A1), sportverzorgers Floor Monas (jun. B1), Jürgen Boerleider (jun. C1) en Aukje Spoelstra (jun. D1). Tevens waren allen inzetbaar bij diverse door de commissies zowel in- als outdoor georganiseerde festiviteiten en jeugdtoernooien. De reguliere mededelingen van de Medische Commissie in ons, helaas ter ziele zijnde, clubblad de Schakel evenals de website, heeft tot een moderne communicatie over en weer geleid met ouders van onze jeugd en/of trainers, daar waar het ging om vragen m.b.t. algemene gezondheid. Een belangrijk verlengstuk daarvan was voor AFC- jeugd het exclusieve inloopspreekuur op maandag- en woensdagmiddag met behandelingsadviezen door fysiotherapeuten Wim Crouwel en Daphne van de Wereld. Met nog vers op het netvlies de diverse accidenten door hartfalen tijdens sportbeoefening, werd op advies van de M.C. een dertigtal clubfunctionarissen een Reanimatie/AED training aangeboden en afgerond. Deze cursus werd onder maatschappelijke erkenning gefinancierd door A.F.C. en het Lieverdjes Fonds. De beide bij A.F.C. aanwezige 18

Jaarverslagen | 2018 | | pagina 19