tegenstelling tot vorig jaar, is de 'Be Friends-cup' nu wel verspeeld. Was een zeer leuke en geslaagde avond. Tot slot een woord van dank aan mijn commissieleden Roy van Dijk, Jack Huiman en Emiel Neter, alsmede bestuurslid seniorenvoetbal Lou Hekster voor de prettige samenwerking in het afgelopen seizoen. Wij wensen iedereen een fijne zomer toe en blijf vooral doortrainen! 8. AFC Jeugdvoetbal Een bijdrage van Michiel Middendorf - Secretaris Jeugdcommissie Een bevlogen en bewogen seizoen Het jaarverslag begint dit jaar met het meest traditionele einde van het seizoen, het Mini WK en eindigt met een saluut aan Peter Dekkers. Bevlogen Mini WK spelers Al sinds 1989 sluit de AFC onderbouw het seizoen af met het Mini WK. Traditiegetrouw gaan die dag de namen van alle spelers in de hoge hoed om ingedeeld te worden bij bekende WK landen zoals Frankrijk, Argentinië en Italië en minder bekende zoals Marokko en Australië en helaas zonder Nederland dit jaar, om te strijden om de eeuwige roem. Bij aanvang van de openingsceremonie zag "Goed Genoeg" de ruim 300 kersverse, in het nieuw gestoken internationals juichend achter de drumband aan paraderen. Onze voorzitter Ad Westerhof opende het evenement en stond nog even stil bij het verlies van onze jeugdvoorzitter, Peter Dekkers. En daarna: let the games begin! (Hulde en dank aan Claudia, Marja en Robine en Hans) Bevlogen kampioenen We gaan dit jaar niet zo ver om alle kampioenen wederom te noemen, dus laten we maar symbolisch stil staan bij het verhaal van één van de vele winnende AFC teams: de JO10-8: Van een wat onzekere start, door middel van hard trainen en werken een hecht team smeden, naar een lange zege reeks. Het is een verhaal wat in een jongensboek kan; met spanning, een stijgende lijn, wat onverwachte hobbels en uiteindelijk alle dromen die uitkomen. Het begon allemaal in september, de JO10-8 begon met wat nieuwe aanvullingen aan een nieuw seizoen. Het spel was onzeker en de het zelfvertrouwen afwezig, al snel waren de jongens voor de beker uitgespeeld na een nederlaag en een gelijkspel. Dit vonden ze niet leuk en ze gingen hard trainen, even kijken of de jongens dan ook konden winnen. In de voorjaarscompetitie was het tijd voor een herkansing. De stijgende lijn werd voortgezet, wedstrijd na wedstrijd werd gewonnen. Nog even een doordeweekse wedstrijd tegen de hekkensluiter van de competitie en dan kon in het weekend de competitie veilig gesteld worden. Dat bleek te makkelijk gedacht. Het werd uiteindelijk heel spannend, maar helaas liepen de jongens tegen de eerste nederlaag van 2018 aan: 3-2. Een wijze les, verkoop nooit de huid voordat de beer geschoten is. Daarna werden de volgende wedstrijden weer zoals het hoort met winst bijgeschreven. Rustig wachtten de jongens af wat op de andere velden gebeurde, maar het gat was te groot voor de achtervolgers. Het kampioenschap was een feit, een trots resultaat! De jeugdcommissie feliciteert de JO10-8 en alle andere kampioenen en bijna kampioenen met een mooi resultaat behaald door deze bevlogen jeugdspelers, teamleiders en trainers in de afgelopen competitie! 13

Jaarverslagen | 2018 | | pagina 14