een feit geworden. De 3e helft bij Joop hebben zij sowieso weer glansrijk gewonnen. Daar zorgt hun penningmeester Bert de Rooij anders wel voor. En speciale dank aan hun vaste 'home' referee, Rein Akkerman. De traditionele seizoen afsluiting met een rondvaart door de grachten, een gouden schoen uitreiking bij Sama Sebo, saté sushi, pizza's en wat gerstenat was weer een gezellige happening. De Veteranen 2 (AFC 35+2), van Victor de Vries c.s. waren als V2 in de 1e klasse ingedeeld. Helaas hadden zich gedurende het seizoen een 4-tal clubs teruggetrokken. En uiteindelijk hebben ze slechts 14 wedstrijden gespeeld.... Komend seizoen zitten V1 en V2 samen in een poule. Of te wel twee extra thuiswedstrijden op Goed Genoeg. Veteranen 3 (AFC 35+3), waren dit seizoen nieuw op de populaire zaterdag. Zij waren het oude zondag 12 met een flink aantal spelers die al vele jaren bij AFC spelen. Helaas was het reeds vanaf het begin van het seizoen lastig om steeds compleet te zijn. Te weinig man heeft hen opgebroken en geresulteerd in een matig, sportief seizoen. Zij hebben dan ook, met pijn in het hart, moeten besluiten de stekker eruit te trekken. Een flink aantal spelers hebben hun lidmaatschap opgezegd. En voor de overgebleven spelers is of wordt onderdak gezocht elders op de zaterdag of zondag. Veteranen AFC 45+1, met nog steeds ""Marko"" (Marcel Koster voor intimi) aan de fluit en een Dick Rijna aan het roer, hebben op zich een gemiddeld seizoen gehad met 9 overwinningen maar ook 9 nederlagen en 1 gelijkspel. Op papier hebben zij nog steeds een ruime selectie. Echter in de praktijk was het dikwijls sprokkelen. Alhoewel bij de 3e helft, kwam een ieder weer gezellig aanschuiven. Tot zover de verrichtingen van zat 2 tot en met zat 12, alsmede de Veteranen. Over het algemeen kunnen wij toch weer stellen dat de meeste teams weer een prima en leuk seizoen hebben gehad. De zaterdag blijft hot en populair. Echter, mede door het feit dat de 'Zondag 1' 17 van haar 19 thuiswedstrijden op de zaterdag moet spelen, alsmede AFC ook over een zeer grote Jeugdafdeling beschikt, maakt het 't voor de logistiek van kleedkamers en veldindeling niet altijd gemakkelijker op. Drie of zelfs vier wedstrijden om 17.00 uur zijn eerder regel dan uitzondering geworden. Wederom grote dank aan al degenen die hebben bijgedragen aan een vlotte organisatie ten behoeve van het zaterdag seniorenvoetbal. Zo waren Marian Janssen en Jan Wortel weer de perfecte gastvrouw en gastheer bij de wedstrijdtafel. De AFC-aanvoerders, tegenstanders én scheidsrechters werden wederom op meer dan AFC-waardige wijze ontvangen. En onder coördinatie van Frans Jüch zijn bijna alle wedstrijden, ook bij de lagere teams, weer voorzien van een scheidsrechter. Hulde voor ons scheidsrechterskorps op de zaterdag. Dan was er gedurende het jaar weer veel en prettig contact op het wedstrijdsecretariaat met Daryl Gerritsen, die eind maart is opgevolgd door Rene de Vreeze. En ook met onze verenigingsmanager Henny Kottmann is er weer prettig samengewerkt. Dank ook aan Hassan die altijd weer klaarstond bij de kleedkamers met in de rust een vers potje thee. En natuurlijk Joop en alle medewerkers achter de bar die weer prima hebben zorggedragen voor de inwendige mens. En tot slot dank aan de B-cie voor de altijd weer prettige samenwerking op gebied van de gezamenlijke evenementen voor de senioren van de zaterdag en zondag. Kortom het is weer een mooi en lang seizoen 2017-2018 geweest waarbij zeker niet onvermeld mag blijven de altijd weer gezellige Sixes op Nieuwjaarsdag, het traditionele Kienen, het ""Gelukkig Nieuwjaar"" zaalvoetbaltoernooi in de Emergo-hal te Amstelveen. En gelukkig, in 12

Jaarverslagen | 2018 | | pagina 13