kwaliteit én kwantiteit (22 man sterk) beseften we: nu moet het gebeuren! Een lange en vruchtbare voorbereiding volgde, maar in de competitie speelden we de eerste wedstrijden gelijk. Er moest iets veranderen. Qua spel systeem, bezetting en mentaliteit... en dat gebeurde. Vele 'clean sheet gloves' en mooie overwinningen volgden. Met spanning keken we uit naar de uitwedstrijd tegen Buitenveldert, vlak voor de winterstop. In een knotsgekke wedstrijd pakten we mede dankzij een hattrick van aanvoerder Joris met een 3-4 overwinning de koppositie van hen over. Daarna wonnen wij 13 keer op rij... maar Buitenveldert ook. Het zou een alles-of-niets ontknoping worden in de een-na-laatste wedstrijd: Buitenveldert-thuis. Tot de rust bleef het 0-0 en in tweede helft werden twee prachtige doelpunten van AFC discutabel afgevlagd. Het kon nog alle kanten op, totdat King in de 85e minuut het verlossende doelpunt scoorde. Het kampioenschap was binnen! Missie volbracht. 3 jarenplan voltooid. Het feest barstte los met als hoogtepunt de kampioensrondvaart door de grachten. AFC 7: Ongeslagen kampioen! Zondag 8 - bijdrage van Victor Swaab Het vierde seizoen van dit team bracht veel hoop. Na vorig jaar, waar het geloof in de uitdrukking "3 keer scheepsrecht" aanzienlijk gedaald was aangezien we 3 jaar achter elkaar geen kampioen werden, dachten we dat dit seizoen anders ging worden. Na wat oefenpotjes (in het bekertoernooi) te hebben verloren begon de competitie eindelijk. Met 6 overwinningen, 3 gelijkspelen en maar 1 verliespartij zag het er goed uit voor het illustere team AFC 8 Bal in de Gracht. Zou het dan toch? Kon het echt zo zijn? We deden trots mee in de bovenste regionen en kwamen (althans dat dachten we) met volle moed de winterstop uit. De effecten van het gemiste winterse trainingskamp werd gevoeld aangezien 6 van de 8 wedstrijden na de winterstop resulteerde in 0 punten. De subtop bleek het hoogst haalbare voor ons en we gaan er in de resterende wedstrijden alles aan doen om onze plek 5 te verdedigen. Twee dingen die wel echt beter gingen dan vorig jaar waren de spelersopkomst en de competitie waar we in zaten, met nette en leuke teams rondom Amsterdam. Maar het hoogtepunt van dit gezellige team blijft natuurlijk de befaamde 3e helft, waar wij vaak genoeg met Peter het licht uit hebben mogen doen. Op naar volgend seizoen, op naar een welverdiend kampioenschap! Zondag 9 - bijdrage van Jasper Jager Het eerste seizoen als zondag 10 na de samensmelting was goed bevallen en vol positivisme begonnen wij aan het seizoen 2017-2018. Een eerste blik op onze poule-indeling leek ons veelvuldig wat verder de regio in te gaan sturen dan verwacht met ploegen als Ilpendam, OFC en RCZ. Al snel realiseerden wij ons dat wij zowaar een promotie gemaakt hadden binnen AFC en dit jaar als de zondag 9 aan mochten treden. Met Folkert, Luke, Steven, Anne-Douwe en Thom als nieuwe aanwinsten is de gemiddelde leeftijd van ons team weer aanzienlijk gedaald. Een ideaal recept om bovenin mee te gaan strijden en zeker de eerste seizoenshelft lukte dit behoorlijk. Hoofddorp bleek echter een maatje te groot en ging ongeslagen de winterstop in, terwijl wij streden om de plekken op of net naast het podium. De tweede seizoenshelft verliep wat moeizamer mede door blessures van Anne-Douwe en Steven waardoor wij uiteindelijk genoegen moesten nemen met een 5e plaats. Niet geheel onverdienstelijk gezien de wisselende selectie, maar hopelijk kunnen wij volgend seizoen wat langer echt bovenin meedraaien. Wij nemen dit jaar afscheid van Eddy en Luke die hun voetbalgeluk ergens anders gaan voortzetten en gaan daarnaast vol goede moed en met een ruime selectie het volgende seizoen in. Op naar een kampioenschap in 2019. Zondag 10 Het afgelopen seizoen hadden we geen AFC 10 op de zondag. Zondag 11 - bijdrage van Jingyuan Zhang 9

Jaarverslagen | 2018 | | pagina 10