a) Berichten van verhindering ontvangen van Bas Ra chman, Hans de Bie, Karel Kuijvenhoven, Kees Gehring, Maxim Lassally, R oy van Dijk en Sebo Woldringh. b) Een verklaring van de Kascom missie die behandeld zal worden bij het dienaangaande agendapunt. 3. Financiën a. Jaarverslag penningmeester boekjaar 2017-2018 De voorzitter geeft het woord aan de penningmeester, Nick van Ommeren. Deze meldt dat de reden dat de financiën als enige agendapunt nu worden behandeld ligt in het feit dat er door de KNVB een deadline is gesteld voor het indienen van de goedgekeurde jaarrekening. De penningmeester leest de vergadering het financiële verslag voor en geeft vervolgens puntsgewijs toelichting op de Balansposten (zie Balans op pag. 8 met toelichting op pag. 4, 5, 6 en 7). De penningmeester antwoordt desgevraagd een aantal vragen uit de vergadering aangaande o.a. Belluno, het clubhuis, het lustrum, terugbetaling van de borg van de parkeerpassen en meldt tevens dat er een aantal bankrekeningen zijn gesloten. Hans Honsdrecht stelt een vraag over de Bar, die na het vertrek van Frans Ris nu in eigen beheer is. De penningmeester geeft aan dat dit onder de Vereniging Sportpark Goed Genoeg valt. Hans Honsdrecht vraagt vervolgens of er dan geen kascom missie bij betrokken is geweest. De penningmeester antwoordt dat dit door een accountantskantoor is gebeurd in verband met de benodigde Bibob-verklaring. Ter verduidelijking: de W et Bibob heet voluit 'W et Bevordering Integriteitsbeoordelingen door het openbaar bestuur M et de W et Bibob wil de overheid voorkomen dat een bepaalde vergunning die zij afgeeft wordt misbruikt voor criminele activiteiten. Bob Neseker vraagt waar de rekening courant met het Lieverdjesfonds voor is. De penningmeester geeft aan dat dit een reservering is. Er zijn gelden dus er kan aan de verplichting worden voldaan. De penningmeester gaat vervolgens naar de Staat van Baten en Lasten en begint bij de inkomsten. Hij meldt dat de contributies hoger zijn uitgevallen dan begroot vanwege een geoptimaliseerde inning via ClubColl ect. Er vindt thans een betere afstemming plaats van Sportlink (KNVB) en de Ledenadministratie en daarnaast zijn er toevoegingen vanuit de Heerendivisie. De penningmeester meldt vervolgens dat er ook een grotere animo is gebleken voor reclameborden en ook het uitgebreider programmaboekje (AFC-T huis) met een wisselende hoofdsponsor levert de clubkas extra inkomsten op. Hans Elias vraagt naar de Voetbalkampen. De penningmeester antwoordt dat deze in de Stichting Goed G enoeg zitten in verband met de btw. Hans Elias vraagt naar de ledenaantallen. De voorzitter geeft toelichting aan de hand van de begroting. De conclusie die getrokken kan worden is dat we iets minder leden hebben (rond de 2250). Hans Elias vraagt wat de policy is. De penningmeester geeft aan dat dit geschiedt op basis van inschatting. De voorzitter geeft tevens aan dat de veldindeling bekend is en dat het ledenaantal ongeveer gelijk zal blijven. Hans Elias merkt op dat sommige adverteerders van de Schakel zijn overgegaan naar AFC-Thuis. De Schakel was duurder en de inkomsten van AFC-Th uis nemen to e.

Jaarverslagen | 2018 | | pagina 7