Zondag 2 Een bijdrage van Frank Keijzer Zondag 2 oftewel Jong AFC heeft o.l.v. vaste staf Roy Tular, assistent Joey Zebeda en fysiothe rapeut Dennis Schröder een wisselvallig seizoen achter de rug. Met een mix van enkele geroutineerde krachten, een dit seizoen iets kleiner aantal overgeko men A-junioren en enkele ambitieuze van buiten gekomen talenten, werd tot 1 wedstrijd voor de winterstop eigenlijk boven verwachting gepresteerd. Ondanks een geslaagd trainingskamp direct na de winterstop, vielen de sportieve prestaties daarna echter behoorlijk terug door m.n. blessures en vormverlies! In de beker werd nog wel de kwartfinale bereikt. De laatste wedstrijden, af en toe alvast aange vuld met enkele A-junioren van wie er volgend seizoen 8 overkomen, veerde de ploeg nog enkele malen op. Uiteindelijk sloot het de competitie na 13 overwinningen, 8 gelijke spelen en 5 nederlagen met een verdienstelijke 3e plaats af. Zaterdag 1 Een bijdrage van Jack Huiman. Vanaf het seizoen 2016-2017 valt de Zaterdag 1, binnen AFC, onder de Commissie TOP0amateurs. Wie had een mooiere start kunnen bedenken dan het kampioenschap in de 1e Klasse A?! Met uw permissie ga ik graag toch eerst nog even 2 jaar terug in de tijd, aangezien destijds een nieuwe weg werd ingeslagen. De Zaterdag 1 speelde in de 2e Klasse en was, met alle respect, een recreatief vriendenteam. Op initiatief van het bestuur heeft bestuurslid Lou Hekster wide in samenspraak met zijn C-commissie en aangevuld met een aantal andere commissieleden het team van een talentvol AFC-signatuur voorzien. Dit had tot gevolg dat Benno Nihom, kind van de club, als trainer werd aangesteld en spelers die de AFC-jeugdopleiding hadden doorlopen, maar inmiddels elders speelden, terugkeerden op het oude nest. 'To name a few': Floris Dok- kum, Wessel Westerhof, Michael Malmberg, Daan Brinkman en Mels Otsen. Een dergelijke ver andering kost vaak tijd voordat deze succesvol is, maar niet in dit bijzondere geval. Inmiddels zijn we 2 jaar en 2 kampioenschappen verder en is de Zaterdag 1 een talentvol vriendenteam bestaande uit echte AFC'ers die binnen en buiten de lijnen voor elkaar door het vuur gaan. Vanuit de club waren de verwachtingen aan het begin van dit seizoen niet bijster hooggespan nen voor de gepromoveerde Zaterdag 1. Het linker rijtje en eventueel een periodetitel in de 1e Klasse A was de doelstelling. Het liep net even anders... Na een ietwat stroeve start werden de overwinningen in rap tempo aan elkaar geregen. Het team slaagde er dit seizoen in om 11 wed strijden op rij te winnen en 'Herbstmeister' te worden, een teamprestatie van formaat! Na de pe nibele 0-1 overwinning uit bij RKAV Volendam medio maart was het voor ondergetekende zeker: Zaterdag 1 zou weer (en dus voor de 2e keer op rij, HULDE!) kampioen worden. Deze wedstrijd stond bol van de spanning, harde edoch faire duels en allesbehalve mooi voetbal. En toch wis ten de mannen 3 punten mee terug te nemen naar Amsterdam en was het gat met de punten morsende concurrentie inmiddels opgelopen naar 12 punten. Na, net als vorig jaar, 3 keer op matchpoint te hebben gestaan, was het op 6 mei 2017 eindelijk raak. De Zaterdag 1 werd kampioen in de thuiswedstrijd tegen Woudenberg dankzij een late goal van super sub Thijs de Graaff. KAMPIOENEN; shirt uit en zwaaien was het devies! Het feestteam en zanger Quincy Schellevis wisten hier wel raad mee en maakten het feest com pleet. De Zaterdag 1 deed waar het buiten het veld in excelleert: een fantastisch feestje bouwen! Graag maak ik van de gelegenheid gebruik om de zeer trouwe supporter Berry Arends, huisfo tograaf Tom Poederbach en vaste grensrechter Joost de Wit nog even uit te lichten, aangezien ook zij een wezenlijk onderdeel zijn van dit vriendenteam dat 2x op rij kampioen is geworden! 5

Jaarverslagen | 2017 | | pagina 7