AFC's Nieuwjaarsreceptie werd gehouden op vrijdag 6 januari 2016 en werd redelijk goed bezocht. Ruim 100 leden en donateurs, al of niet vergezeld van partner waren in ons door Frans Ris en Joop Kenter smaakvol aangeklede clubhuis aanwezig om hun clubgenoten een voorspoedig en sportief Nieuwjaar toe te wensen. Zij konden tevens luisteren naar de nieuwjaarstoespraak van onze voor zitter Ad Westerhof, die nog maar eens benadrukte dat AFC een club is rijk aan tradities, die het fundament van de club zijn. Een club die leeft en voor velen een thuis dat bewoond wordt door vrienden die als familie voelen. Terecht was het dan ook dat de voorzitter uitgebreid stil stond bij de leden die ons het afgelopen jaar zijn ontvallen. Uit eerbied voor deze AFC'ers die onze club hebben gediend en mee ingekleurd werd een moment van stilte in acht genomen. In zijn Nieuwjaarstoespraak roemde Ad de grote betrokkenheid van de vele vrijwilligers die de club rijk is en die allen ook veel plezier beleven aan AFC. Te denken valt onder andere aan de scheids rechters, de leiders, de wedstrijdtafel, de begeleiders, alle commissieleden, de ouders die elke week rijden en meehelpen, de stukjesschrijvers, de webmaster, de verslaggevers enzovoorts. Een dankwoord was er uiteraard ook richting de groep van AFC Vriendelijke Bedrijven, de bord sponsoren, adverteerders, donateurs van het Lieverdjes jeugdfonds, de leden van de supporters- groep The Reds en de begunstigers van de Stichting Keep Smiling. En tot slot ook aan onze be taalde krachten binnen de club Henny Kottmann, Rinus van Leijenhorst en Daryl Gerritsen, Joop Kenteren Frans Ris en crew en 'last but not least' Hassan, die met overgave de 'wereld' van de kleedkamers runt. Natuurlijk stond de voorzitter ook stil bij het nieuwe sportpark en ons nieuwe clubhuis, alsmede de perikelen waarin de KNVB een grote rol speelt: het nieuwe programma het voor jeugdvoetbal "Win ners van morgen", waarin gepleit wordt voor jeugdwedstrijden 2 tegen 2, 3 tegen 3, enzovoorts; de affaire met de kunstgraskorrels en de verplichte spelerscontracten voor de zondag 1Deze onder werpen zijn elders in dit verslag reeds uitvoerig belicht. Het eerste verbleef van 7 tot en met 10 januari 2017 in Barcelona ter voorbereiding op de tweede seizoenshelft. De 'Silver Spoon', een traditie die in 1998 zijn intrede deed en waarbij de nieuwe se lectiespelers een speech moeten houden, werd gewonnen door Johan Kulhan. Een sportief evenement dat jaarlijks veel belangstelling trekt, is het Gelukkig Nieuwjaar Zaalvoet baltoernooi in de Emergohal, georganiseerd door leden van de B- en C Commissie. Zaterdag 2 won voor de tweede maal in successie, bij de zondag teams was het de zondag 8 dat er met de cup van door ging. Op zaterdag 14 januari 2017 werd voor de 14e maal op rij de AFC Superstars/Borchland Spektakel voor de Champions League-, World Cup-, E- en F-pupillen georganiseerd, Dit mega-evenement voor de jongste AFC-jeugd is een ongeëvenaard succes. Naast voetbal kent dit grootste trainings kamp van Nederland onder andere bowlen, midgetgolf en technische vaardigheden. Een groot compliment aan de Evenementencommissie, de AFC Jeugdcommissie en alle vrijwilligers die zich elk jaar weer inzetten om dit spektakel te doen slagen. Op woensdag 18 januari 2017 werd AFC haar 122ste verjaardag gevierd met het AFC Jaardiner, wederom gehouden in de prachtige zaal van het American Hotel aan het Leidse Plein. Dit jaar 160 heren in 'black-tie', met het jongste bestuurslid Bobby Gehring als tafelvoorzitter. Hij verving Tom Egbers die vanwege werkzaamheden in het buitenland verstek moest laten gaan. Bobby wist het AFC-publiek prima te vermaken met leuke anekdotes, gevoel voor humor en kennis van AFC- historie. Een grote blijk van waardering van alle aanwezigen viel hem volkomen terecht ten deel. Tijdens deze gezellige avond ontvingen de 'Poortwachters', Edwin Geluk, Frank Bouman, Hans Honsdrecht en de helaas vorig jaar onverwachts overleden Ronny Susan, de 'Goed Genoeg Award'. Al jarenlang staan deze mannen bij iedere thuiswedstrijd van AFC 1 in weer en wind bij de poort om entree te heffen en programmaboekjes aan te bieden. Hans Honsdrecht ontving de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs voor zijn jarenlange inzet en veelzijdi ge werkzaamheden voor onze club. Patrick Reddering (voorzitter B-commissie) en Nicolaas van Ommeren (penningmeester) mochten naar voren komen om hun benoeming tot Lid van Verdienste in ontvangst te nemen. Beiden wer den op deze wijze geëerd en bedankt voor hun jarenlange werkzaamheden voor onze club. 24

Jaarverslagen | 2017 | | pagina 26