volgt een uitgebreid overzicht. Laat ik beginnen met de wedstrijd van ons eerste elftal tegen Ajax. Zomaar op een dinsdagavond, 12 juli. In een schitterende ambiance (2500 toeschouwers) had de formatie van Ajax' nieuwe trai ner, Peter Bosz, het knap lastig tegen ons vlaggenschip: eindstand 2-2. Een ware happening, die we graag vaker zouden willen beleven op ons sportpark. Hulde aan allen die betrokkenen waren bij de organisatie van dit evenement. Gedurende de zomermaanden werd met succes een tweetal AFC Voetbalkampen georganiseerd voor de jeugd in de leeftijdsgroep van 6 tot en met 13 jaar. Deze kampen zijn een groot succes en zijn binnen 'no time' volgeboekt. Hetzelfde geldt eveneens voor de Herfst-tweedaagse. Bij deze voetbalkampen staan voetbal en 'fun' centraal. Er worden verschillende trainingen en toernooien afgewerkt, maar er zijn ook speeldagen waarin verschillende voetbal- en samenwerkingsspellen worden gespeeld. De organisatie is een geweldige klus, maar is in bekwame handen. Voor wat betreft de Herfst- tweedaagse (dat georganiseerd wordt door de Evenementencommissie gaat een blijk van waarde ring uit naar Claudia Veldkamp, Marja Rietveld en Robine van Schravendijk. Aangaande de zomer kampen wordt organisatorisch eenzelfde knap staaltje werk verricht door Jack Bijsterveld, Lars Fol- kertsma en Nathan Wiener. Hulde aan allen! Op 5 september was er een golfevenement voor onze AFC Ridders. Van het circa 80 leden tellen de elitegezelschap, deden liefst 20 van de 25 golfende leden mee. De oudste speler onder de Rid ders was niemand minder dan oud-AFCaanvoerder en ex-vicevoorzitter van de club, Cees Bou- wens, 90 jaar jong! Gastheer op de baan was Ridder Ab Landman. Op 11 september werd voorafgaand aan de thuiswedstrijd tegen UNA de Persmap uitgereikt. Dit keer overhandigde voorzitter Ad Westerhof het eerste exemplaar aan Peter van der Hengst van Meeus Adviesgroep, het oudste 'AFC Vriendelijke Bedrijf' dat al 28 jaar aan AFC is verbonden. De Persmap is het visitekaartje van AFC en grote waardering gaat uit naar de redactie onder leiding van bestuurslid Bobby Gehring en alle vrijwilligers die hieraan hebben meegeholpen. Drukkerij Pal team en zijn medewerkers hebben weer gezorgd voor een prachtige opmaak. Op 28 september werd gestreden om de Be Friends Cup, het traditionele onderlinge toernooi voor de zaterdag en zondag niet-geselecteerde senioren. Het toernooi werd uiteindelijk gewonnen door AFC zondag 3. Zoals te doen gebruikelijk vond op de eerste vrijdag van de maand november de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg plaats. Totaal telt de Zilveren Ploeg maar liefst 234 leden, de eerste bijeenkomst vond plaats in december 1958 in café Schiller. Van de 110 leden die zich aanvankelijk hadden aangemeld waren 94-ploegers' aanwezig. De oudste aanwezige was Georg Horn (74 jaar lid). Remco Verbruggen en Seth van Straten traden als nieuw lid toe. Op 12 november vierde AFC's Vrienden Biljart Club (VBC) haar 75-jarig jubileum. Dit heugelijke feit werd in hotel/restaurant Spaander in Volendam gevierd, waarbij alle leden aanwezig waren. Het gezelschap werd 's middags tijdens de lunch verrast door een bezoek van voorzitter Ad Westerhof, die de biljartvrienden alvast kwam feliciteren. Begin december vond het traditionele Pepernotentoernooi plaats, gevolgd door de Sinterklaasvie ring voor de allerjongsten, zo'n 200 in totaal. De organisatie hiervan werd wederom verzorgd door de eerdergenoemde Evenementencommissie. December is traditioneel de maand waarin grote evenementen zoals het Kerstdiner voor alle zater dag- en zondag C-junioren (wederom verzorgd door de Evenementencommissie), het Kienen voor AFC'ers en hun introducé en het Goed Genoeg Klaverjastoernooi plaatsvinden. Niet onvermeld mag blijven dat de oude 'Kien Masters', bestaande uit Hans Hulst, Lou en Nicky Hekster, Ron van Doesburg, Ronald Koster en Roy van Dijk, het stokje hebben overgedragen aan een fonkelnieuw 'Kien Dream Team' dat bestaat uit Joey Singels, Michael Parsser, Jeroen Brussee, Tommy van Kampen, Milan de Wijs en Kay Botse. Het nieuwe jaar werd traditiegetrouw ingewijd met de 'Sixes', het zes tegen zes voetbaltoernooi op AFC dat al sinds de jaren '50 (toen nog aan de Zuidelijke Wandelweg) traditiegetrouw op Nieuw jaarsdag wordt gespeeld. Het geslaagde toernooi kende dit keer 36 deelnemers. 23

Jaarverslagen | 2017 | | pagina 25