Daarvoor is zo'n twintig jaar hard onderhandeld maar in de komende twee jaar moeten alle plannen uitgevoerd gaan worden. Daarom wordt ons huidige sportpark nu al aangepakt. Dat is goed te zien en de veranderingen betekenen een aanloop naar de definitieve situatie; 5 kunstgrasvelden in een eigen sportpark met een hoofdveld omzoomd door tribunes. Aan alles is gedacht zoals op de presentatie op on ze website in een preview te zien is. Ook het clubhuis, waarvan de bouw dit najaar start, is in alle details doorgesproken. Van de lengte van de bar, de plaats van de biljarts, de wedstrijdtafel, de ontvangst van de tegenstanders, tot de plaats van de douches, de medische ruimte en de opslag van onze materialen. Om er maar een paar te noemen. Wekelijks buigen Nicolaas van Ommeren (onze penningmeester), Bob Duis (bestuurslid TOPamateurs) en ondergetekende zich over de kleur van de tegels, de afmetingen van de kleedkamers, de materiaalkeuze van wanden, vloeren en plafonds, de verlichting in en buiten het clubhuis en veel meer van dat soort zaken. Ook de ruimte tussen de velden, de afmetingen van de supportersdijkjes en de sproei installatie met bassins komen aan de orde. Dan nog de discussie over de welke 'infill' op onze nieuw aan te leggen kunstgrasvelden gebruikt gaat worden (de Gemeente verbiedt het gebruik van kunstgraskorrels voor nieuwe velden). Gelukkig worden wij geholpen door een leger van professionals van de Gemeente en de Zuidas en daarnaast nog een aantal zogenaamde "materie-deskundigen" die door ons zijn ingescha keld. Veel tegengestelde belangen en een alles bepalend overall budget. Een leuke hobby? Welze ker! Maar ook nogal tijdrovend. Gelukkig schieten wij steeds meer op en onder druk wordt alles vloeibaar nietwaar? De komende periode zullen er nog een heleboel knopen doorgehakt moeten worden. Meteen naar de zomer begint de aanbesteding van ons clubhuis en de voorbereidingen van de bouw starten in het najaar. Eind volgend jaar moet het clubhuis gereed zijn voor in gebruik name. Een ambitieuze planning maar zeker haalbaar. Wij kijken ernaar uit. Het nieuwe sportpark zal niet veel later zijn definitieve gezicht krijgen. Tot het zover is blijft AFC beschikken over 6 velden. Binnenkort verschijnen de uitgewerkte plannen op onze website. Ook zal de plaats van onze velden in de komende periode te zien zijn zodat ook dat duidelijk is. Genoeg te beleven dus in de komende paar jaar. 22. ACC Het eerste elftal van AFC's dochtervereniging, ACC, wist ook in het seizoen 2016 weer door te dringen tot de 'play-offs' in de Topklasse. Het jeugdige team van coach Ahmed Zulfiqar, die zelf nagenoeg het gehele seizoen meespeelde, kwam op cruciale momenten net even iets tekort en eindigde uiteindelijk op een vierde plaats. De T20 competitie werd echter voor het tweede achter eenvolgende jaar winnend afgesloten door op de finaledag eerst korte metten te maken met lands kampioen Excelsior'20 en vervolgens in de finale te winnen van het sterke Dosti. Hoewel de cricketsport in Nederland zwaar onder druk staat, weet ACC zich nog redelijk staande te houden. Met vier zondag teams, een veteranenteam en een redelijk grote jeugdafdeling met circa 80 leden neemt ACC nog altijd een vooraanstaande plaats in binnen de KNCB. ACC is dan ook goed vertegenwoordigd in de selecties van de 'Dutch lions' en van de talentvolle drieling Zulfiqar zijn inmiddels Sikander en Saqib doorgedrongen tot de selectie van het Nederlands elftal. Het afgelopen jaar moesten we helaas afscheid nemen van ons erelid en 'Fifty Not Out' - lid Hans Woudstra (81), die al geruime tijd ziek was. Hans Woudstra heeft bij ACC meer dan 20 jaar diverse bestuursfuncties bekleed en was jarenlang met vrouw Carolien aan zijn zijde trouw supporter van ons eerste elftal. We zijn Hans Woudstra veel dank verschuldigd en zullen hem op gepaste wijze eren. In december 2016 overleed ook ons lid van verdienste en 'Fifty Not Out' - lid Wim Feldmann (85). Wim Feldmann was een begaafd sportman. Met het 'gouden' eerste elftal, met grote namen als Wally en Henk van Weelde, Piet Sanders, Jan Bregman, Dick Disselkoen, Dick de Baare en 21

Jaarverslagen | 2017 | | pagina 23