de inventarisatie van aanwezige bekers en schalen en het beoordelen en invoeren van nieuw ge schonken materialen. Daarnaast zijn ook zaken uitgevoerd rond het bijhouden van de vitrinekasten, het sponsorbord boven de ingang en het (deels) up-to-date houden van het digitaal doorzoekbare archief. Positief is de archiefcommissie over de samenwerking met de administratie over zaken als de le denlijst en de teamindelingen. De commissie vindt het van belang dat gegevens als wie in welk elf tal speelde, bewaard worden, iets dat nu door de administratie aangeleverd wordt en daarmee ge archiveerd kan worden. Een zaak die aangepakt is maar helaas nog niet zichtbaar is, betreft het oproepbaar maken van de videoverslagen van AFC-1 sinds 2000/2001. Hopelijk gebeurt dan nu binnen afzienbare tijd omdat het geld daarvoor al een jaar geleden is uitgegeven. De positieve woorden hierover in het verslag 2015-16 zijn helaas niet bewaarheid geworden. Ook heeft de archiefcommissie een bijdrage geleverd aan het -vooral taalkundig- op orde brengen van het nieuwe statuut en huishoudelijk reglement. Verwacht mag worden dat het nieuwe statuut binnenkort in druk zal verschijnen en dan ook op de website geplaatst zal worden. Met betrekking tot het (verdere) digitaliseren van het archief zal de komende twee a drie jaar in ze kere mate pas op plaats worden gemaakt. Afgezien van een tweetal jaarlijkse actualiseringen (jaar verslagen en persmap), is besloten de andere onderdelen eenmaal per vier a vijf jaar te actualise ren. De archiefcommissie is er verheugd over dat het archief, en vooral het digitaal doorzoekbare deel, met regelmaat door anderen zowel binnen als buiten de vereniging wordt gebruikt. Iets dat blijkt uit voorbeschouwingen van andere verenigingen als AFC-1 op bezoek komt, of het gebruik van foto's bij artikelen op de website. Hopelijk wordt dat alleen nog maar frequenter. De commissie bestond uit Wim Ringe, voorzitter, Hans de Wijs Sr. en Edwin Geluk. Alle leden van de commissie stellen zich herkiesbaar. 15. DE COMMISSIE COMMERCIELE ZAKEN Een bijdrage van Ronald Koster. Afgelopen seizoen werd de commerciële commissie bestuurd door Ronald Koster (voorzitter), Joost van Dolen (commissaris), Dick Rijna (commissaris) en Peter van Leeuwen (commissaris). Het seizoen begon voor de commerciële commissie vroeg met de mede-organisatie van onze eerste wedstrijd van het seizoen. AFC - AJAX werd op 12 juli gespeeld voor 3.500 toeschou wers. De AFC Vriendelijke bedrijven, bordsponsors, adverteerders en anderen sponsors zijn door de commerciële commissie benaderd met de vraag of men aanwezig kon zijn en met hoe veel personen. Er werd massaal op gereageerd en tevens werd de ruimte boven van onze soci- eteit gereserveerd voor deze kaarthouders. Een onvergetelijk dag met prachtig weer en een 2-2 eindstand met doelpunten van Koen Bosma en Mathijs Jesse. Een prachtig resultaat tegen de latere finalist van de Europe League en onze stadsgenoot. De commissie heeft verder gezorgd voor de organisatie van een lunch tijdens enkele thuiswed strijden, een presentje met poster tijdens de winterstop en een zeer geanimeerde avond bij het nieuwe AFC vriendelijke bedrijf BMW-Mini Amsterdam. De commissie in samenwerking met Re ne Mutsaerts en zijn team namen de organisatie op zich en het werd een hele gezellige onder houdende avond met Paul de Ruiter, die vertelde over het toekomstige clubhuis (sociëteit), voorzitter Ad Westerhof over AFC haar toekomst, John van Lottum over zijn carrière en zijn toe komst en Rene Mutsaerts die vertelde dat er veel gaat veranderen in de toekomstige autobran che. De avond werd geleid door Ronald Koster, die het liet lijken op een RTL-achtige 'late night' opzet. Het afgelopen jaar is het aantal AFC vriendelijke bedrijven gelijk gebleven, maar er zijn een aan tal afvallers en wij zijn met het uitkomen van deze agenda nog drukdoende in gesprek met een aantal bedrijven om ze toe te voegen als AFC vriendelijk bedrijf. De bordsponsors worden er meer en ook veld 3 gaat behoorlijk vol raken, wat een positieve 17

Jaarverslagen | 2017 | | pagina 19