2016-2017. Onze site wordt goed bezocht en veel geraadpleegd voor allerlei informatie. Door de actuele en gespreide berichtgeving kunnen alle leden zich terugvinden in ons digitale clubhuis. Hans Elias, onze webmaster, besteedt elke dag veel aandacht aan onze website. Ons clubblad is onderdeel van discussie in het licht van de overwegend digitale berichtgeving. Op herhaaldelijk verzoek zal de Schakel ophouden te bestaan. Dat betekent een einde aan een symbool van de club dat 90 jaar lang de leden heeft gebonden aan de club en heeft voorzien van informatie. Echter, anno 2017 is er geen behoefte meer aan ons clubblad. De Schakel is in gehaald door het gebruik van snellere en actuelere media. Wellicht wordt er mogelijke gekozen voor een halfjaarlijkse editie van de Schakel, maar daar is nog geen besluit over genomen. Bij elke thuiswedstrijd verscheen het programmablad "AFC-Thuis". Het programmablad werd dit jaar per wedstrijd gekoppeld aan één sponsor. Onze dank aan de gulle gevers! De inhoud be vatte een voorbeschouwing, informatie over de tegenstander, de opstellingen van beide teams en een interview met een speler of staflid van AFC 1, verzorgd door Michael van Os. Het pro grammablad werd in de aanloop naar iedere thuiswedstrijd met veel zorg geprepareerd, mede dankzij de vrijwillige hulp van onze Ereleden Edwin Geluk en Ger van Caspel, alsmede Hans Honsdrecht, Max Flam, Fred Laarhoven en Wouter Amesz. De commissie PP&E heeft in het voorbije seizoen haar best gedaan om alle leden rond de feestdagen te voorzien van een 'rood-zwarte' Kerstgroet. Dat was ook dit jaar een gewaardeerd gebaar van de club voor de club. Ook proberen wij de AFC -nieuwsstroom altijd te voorzien van vele mooie en actuele foto's. Ook is er altijd aandacht voor een speler, team of doelpunt van de week. Traditiegetrouw werd bij aanvang van dit seizoen onze presentatiegids "De AFC Persmap" ge presenteerd. De productie lag in handen van ondergetekende. Veel dank aan Tom Poederbach en Ineke de Haan, Bill Tanaka en Bob Duis voor de fotografie en ook aan mijn commissieleden, alsmede Ad en Wiebe Westerhof, Kees Gehring, Henny Kottmann en Maarten Blokland en de geweldige medewerkers van Drukkerij Palteam. Ook de coördinatie van de foto's van de jeugdteams door Benno Nihom was van grote waarde. Een echte teamprestatie dus! De AFC sociale mediakanalen zijn een belangrijk onderdeel van de AF-nieuwsstroom. Met maar liefst 3200 volgers op de Facebook-pagina en 3360 op Twitter, gestart door Laurens Bianchi, heeft de club een grote reikwijdte en worden de berichten veel gelezen. De inhoud van de be richten richt zich op alle geledingen binnen de club met een logisch zwaartepunt in de vorm van de A-selectie. Daarnaast wordt de aandacht zo goed mogelijk verdeeld over alle teams, tradities en evenementen. Kortom, een jaar PP&E in een notendop. Op naar het volgende seizoen met hopelijk opnieuw vele memorabele AFC-momenten. 14. DE ARCHIEFCOMMISSIE Een bijdrage van Wim Ringe. Voor de archiefcommissie startte het nieuwe verenigingsjaar, in feite nog in de zomer, met het af scheid moeten nemen van haar voorzitter Rik de Boer die na een (te) lang ziekbed op 30 juni 2016 overleed. Hij was vanaf 1993 lid van de commissie en vanaf 2009 voorzitter. We missen zijn tome loze inzet en niet aflatende positieve houding. In het verenigingsjaar 2016-17 heeft de archiefcommissie negenkeer regulier overleg gevoerd over zaken die het archief betreffen. Tweemaal daarvan waren ook gasten van buiten AFC aanwezig, onder andere de leden van de archiefcommissie van VOC om te bekijken hoe wij het archief inge richt hadden. Ook RTV-NH was een keer aanwezig hetgeen uiteindelijk leidde tot een kort Tv- programma op hun zender over het archief van AFC. Onderwerpen die met enige regelmaat aan bod kwamen, waren onder andere de aanpassing van de website, (het schrijven van) de geschiedenis van AFC, de archiefruimte in het nieuwe clubhuis, 16

Jaarverslagen | 2017 | | pagina 18