Het nieuwe wisselbeleid van iedereen speelt 60 minuten en draait door heeft geleid tot grote te vredenheid bij iedereen. Wat waren de overige hoogtepunten? Zoals de laatste jaren gebruikelijk lagen die niet uitslui tend op het veld. Het elftal heeft met partners een topavond gehad met door Sander zelf uitge kozen zangers in Grand-Café 't oude Dorp in Amstelveen. Dit seizoen hebben we wederom af gesloten in Ibiza, alwaar wij op elk gebied de AFC-reputatie hebben hooggehouden, wederom fantastisch door Wilfred geregeld. Ger Smit was als 'zij-lijner' veelvuldige aanwezig. Ook zijn wij dit seizoen hopelijk aan een nieuwe traditie begonnen. De afscheidswedstrijd van Pieter Schol ten, Frank Keijzer, Johan Dol en Nicolaas van Ommeren viel bij eenieder zo in de smaak, dat wij eigenlijk elk jaar willen afsluiten met een klassieke veteranen reünie voor alle (oud)spelers van de klassiek veteranen. 10. MEISJESVOETBAL AFC Een bijdrage van Nick Mills en Kirsten Slisser-Mills. Meisjesvoetbak bij AFC; groeien naar een sterke basis met nu al mooie successen! Dit seizoen opnieuw groei bij het meisjesvoetbal. We begonnen in elke leeftijdscategorie met minimaal één team, een MO19, MO17, MO15, MO13, MO11 en J09. De MO17 was helemaal nieuw. Helaas viel de MO19 gedurende de eerste helft van het seizoen uit elkaar door tekort aan speelsters, maar belangrijk was dat we aan de basis een mooie verbreding zagen om het meis jesvoetbal meer structuur te kunnen geven, ook voor de komende seizoenen. Na goede prestaties vorig seizoen schoof de voormalige MF1 door naar de MO11 en speelde in de hoofdklasse. Met een derde en tweede plek in deze klasse heeft het team meteen laten zien dat ze op dit niveau mee kunnen. De MF2 van vorig jaar werd nu de JO9-9 (MF1) en won zowel in het najaar als het voorjaar hun competitie. Een geweldige prestatie. De JO9-10 (MF2) had ook een mooi seizoen. De leeftijden varieerden van 5 tot 7 jaar, maar al lemaal met evenveel enthousiasme. De najaar competitie nog geëindigd met 0 punten, maar de voorjaarscompetitie op een prachtige 6e plaats met maar liefst 11 punten. Prachtig om te zien hoe ze zich hebben ontwikkeld en ook dit team bewijst maar weer eens dat het een uitstekende beslissing is geweest om ook meisjes te laten voetballen bij AFC. De MO13, vorige seizoen nog de ME1, begon dit jaar voor het eerst op een groot veld. Het was even wennen en startende in de derde klasse was hiertoe een goede beslissing. In het najaar eindigden ze met een respectabele 4de plek en pakten vervolgens in de voorjaarscompetitie het kampioenschap. Met een 1ste plek bij het toernooi in Aalsmeer tegen allemaal 1ste klasse teams heeft de MO13 ook hun groei laten zien. De M015 deed in de derde klasse even goed mee en eindigde in het najaar op de derde plek. In de tweede klasse in het voorjaar maakte het team mooie progressie en sleepte met een 1-0 in hun laatste wedstrijd thuis het kampioenschap binnen. De MO17 had het in het najaar in de eerste klasse op zondag behoorlijk zwaar. Het team be staande uit allemaal nieuwe meiden moesten in de leer. Het resultaat mocht in de voorjaars competitie er zijn met een welverdiende 3de plek. We kunnen concluderen dat de meisjes van AFC samen een geweldig resultaat hebben neerge zet en dat een goede basis is gelegd. Volgend seizoen groeit het aantal teams van 6 naar 8 met genoeg spelers in elk team om het seizoen in volle kracht te starten. Nieuw volgend jaar is de start van de allerjongste meisjes (vanaf 6 jaar) in de interne competitie op zondag. 11. DE HEEREN DIVISIE Een bijdrage van Jochen Blaffert en Derek van der Vlugt. De afgelopen jaren is de AFC Heeren Divisie uitgegroeid tot een bekend fenomeen. Teams van gelouterde spelers met namen als Boca Seniors, Old Boys United en Amstel Rovers weten al 14

Jaarverslagen | 2017 | | pagina 16