tien teams overbleven. Sportieve hoogtepunten waren o.a. de twee wedstrijden tegen de uitein delijke nummer twee in de eindklassering De Meer 2. Thuis met 1-0 gewonnen en uit maar net met 2-1 verloren. Dieptepunt was ontegenzeggelijk de zware blessure (gescheurde kruisband) van Quino van Schaik. Doordat er enkele spelers stoppen met voetballen of bij een andere club gaan spelen valt het team helaas na vele jaren uit elkaar. Een deel van de spelers maakt volgend seizoen de over stap naar de zondag 7. Zondag 6 - een bijdrage van aanvoerder Jacob van Heerikhuizen De zondag 6 begon het seizoen hoopvol. Toen het team na vier wedstrijden bovenaan in de re serve vierde klasse stond begon het geloof in het kampioenschap te groeien. Het bleek echter al snel dat deze aspiraties weer de koelkast in konden. Mede door veel blessures en een hele slechte reeks na de winterstop is de zondag 6 uiteindelijk in een poule van elf teams op de acht ste plaats geëindigd. Ondanks dit teleurstellende resultaat kijkt het team alweer reikhalzend uit naar het begin van het nieuwe voetbalseizoen! Zondag 7 - een bijdrage van aanvoerder Steven Bos Voor de zondag 7 had het seizoen 2016/2017 geen betere stap in ons driejarenplan kunnen zijn. In 2015 vulden wij ons team aan met extra talent en hebben destijds bepaald dat we drie jaar later kampioen moesten worden. Afgelopen seizoen hebben we lang bovenin meegedaan en van alle ploegen in de top gewonnen. Tegen 'de kleintjes' hebben we helaas te veel punten laten liggen, maar desondanks konden we op de laatste speeldag nog tweede worden. Met de nadruk op konden. Door een - voor ons - onfortuinlijke uitslag op een ander veld, sloten wij het seizoen af op een (toch) mooie derde plek. Hoogtepunten van het seizoen waren voor het eerst sinds jaren 'de nul' houden in de met 0-6 gewonnen wedstrijd tegen Nautilus, waar onze topscorer King bovendien vijf van de zes goals op zich nam en de kampioen, FC Aalsmeer, nog één week van de titel af te houden door thuis met 2-1 van ze te winnen (verwelkte boeketten bloemen wa ren nooit eerder zo mooi). De keepershandschoenen die tegen Nautilus werden gedragen wer den overigens omgedoopt tot de -in ons team beruchte- "clean sheet gloves", en hielden gedu rende het seizoen nog een keer de nul. Met een nog sterkere en grotere selectie gaan we volgend seizoen ons best doen het driejaren plan met succes af te ronden en daarmee een kampioensrondvaart door de grachten af te dwin gen. Zondag 8 - een bijdrage van aanvoerder Victor Swaab De zondag 8 begon dit seizoen met goede moed. Alle spelers hadden de nodige ervaring opge daan van het seizoen daarvoor en met een paar verse en gerichte aankopen beloofde het een prachtig seizoen te worden. Een goed begin is het halve werk, was de gedachte. Met een gelijk spel tegen de gedoodverfde favoriet en latere kampioen FC Aalsmeer was er goede hoop. He laas kwamen daar een paar verlies partijen achteraan en door een gelijkspel tegen degradatie kandidaat Nederhorst was de pret snel weg. Een uitschieter tegen Ouderkerk (0-6) tussendoor was niet genoeg en AFC 8 bevond zich in de onderste regionen van de ranglijst. Helaas kwam het team het lek niet te boven en ook de derby tegen AFC 7 ging verloren. Schommelend op de ranglijst tussen plaats tien en vijf ging het team het seizoen door en het schip strandde op plaats acht. Wel moet worden gezegd dat de revanche op AFC 7 en de kort maar krachtige rentree van Constantijn van der Meer ook een hoogtepunt was. Al met al een prettig seizoen gedraaid en hoewel het team op een achtste plaats is geëindigd staan we nog steeds stijf bovenaan in de derde helft! Zondag 9 - een bijdrage van aanvoerder Pim Wisbrun Het debuutjaar van de zondag 9 is zeer succesvol gebleken. Met veel enthousiasme mocht de selectie van dit vriendenteam aan het begin van het seizoen het mooie AFC-tenue aantrekken en hiermee is het prachtige kampioenschap behaald. Er wordt al uitgekeken naar het volgende seizoen. De selectie zal nagenoeg intact blijven en dus is voor komend seizoen de ambitie we derom uitgesproken om voor het kampioenschap te gaan, ditmaal in de vijfde klasse! 8

Jaarverslagen | 2017 | | pagina 10