Zondag 12 is dit seizoen in de reserve zevende klasse op de zesde plaats geëindigd. Met een aantal versterkingen begon het team veelbelovend aan het seizoen. Door nogal wat blessures leed het twaalfde soms onnodige nederlagen. Volgend seizoen wil het team weer voor een top positie gaan strijden. Het seizoen wordt traditioneel afgesloten met de "Gouden Schoen Avond" waar o.a. de winnaar van de felbegeerde Gouden Schoen bekend wordt gemaakt. Activiteiten Samen met de elftalcommissie C en Lou Hekster hebben we in de winterstop weer het 'Gelukkig Nieuwjaar' toernooi georganiseerd in de Emergohal. De traditionele afsluiting van het seizoen met de 'Be Friends Cup' kon helaas niet doorgaan vanwege te weinig deelnemende teams. Ge keken wordt of we dit onderlinge toernooi aan het begin van het nieuwe seizoen kunnen organi seren. Vrijwilligers De B-commissie is zuinig op haar vrijwilligers en koestert deze AFC-leden binnen de club. Wij bedanken iedereen voor hun inzet, want dankzij hun inspanningen is het weer een zeer ge slaagd seizoen geworden. Zoals eerder in dit verslag gemeld is Gerrit Altena, teamleider van de zondag 4 en clubscheidsrechter, uitgeroepen tot "AFC-vrijwilliger van het jaar 2016." Ten slotte moet uiteraard ook worden gemeld dat Max Flam tijdens het AFC-jaardiner in het Amsterdamse American Hotel door het bestuur is uitgeroepen tot Lid van Verdienste. Wij wensen iedereen een fijne vakantie en tot ziens bij de start van het nieuwe voetbalseizoen 2016/2017. 7. ZATERDAG SENIOREN Een bijdrage van Sebo Woldringh. Hoe is het de elftallen, zaterdag 1 tot en met 13, alsmede de Veteranen 1, 2 en 3, vergaan? Het vlaggenschip, de zaterdag 1, had dit jaar een nieuwe trainer gekregen in de persoon van AFC'er Benno Nihom. Met name de commissieleden Roy van Dijk en Sebo Woldringh hebben er al vele jaren, misschien wel meer dan tien jaar, op aangedrongen bij het hoofdbestuur om de zater dag 1 een ietsje pietsje belangrijker te maken binnen onze club. Geef de zaterdag 1 iets van een opleidingsstatus waar talentvolle A1 spelers (voordat ze anders zo de poort uitlopen) of spelers die van de zondag 2 overkomen, kunnen rijpen. En om dan wellicht over een of twee jaar de overstap te kunnen maken naar de zondag1Natuurlijk moet er dan op een redelijk niveau gespeeld worden en, zonder dat het als keiharde doelstelling was neergelegd, zou het mooi zijn als de zat 1 wist te promoveren naar de 1e klasse. En wel nu, zij zijn met vlag en wimpel geslaagd. De start van het seizoen verliep nog een beetje stroefjes. En zelfs een punt in mindering was hun deel door, laten we maar zeggen een administratieve dwaling. Echter daarna werden de overwinningen aaneenge regen en niemand twijfelde er nog aan dat de titel zou worden binnengehaald. Drie wedstrijden voor het einde had dit eigenlijk al moeten gebeuren maar de zenuwen slopen erin met een ge lijkspel en nederlaag. Maar gelukkig, op de laatste dag werd de voorsprong van twee punten niet meer weggegeven en zelfs vergroot naar vijf punten. Campione, campione en dit werd in stijl, zoals gebruikelijk bij de Amsterdamsche Fuif Club, groots gevierd in het clubhuis. Volgend jaar naar de 1e klasse en de commissie wenst trainer Benno Nihom en elftalleider Tim de Groot veel succes! Vanaf het seizoen 2016-2017 zal de zaterdag 1, binnen AFC, onder de commissie 'Topamateurs' gaan vallen. Succes kan (opeens) een snel vervolg krijgen. Hulde! De heren van Zaterdag 2, uitkomend in de reserve 1e klasse, met nog steeds vele oer-AFC'ers in de gelederen, zoals de gebroeders Robert en Bobby Gehring, Fred ten Nijenhuis, Ken Watanabe en vele anderen, hebben een prima seizoen gedraaid en zijn uiteindelijk als 7e van de 14 ploegen geëindigd. Ondanks dat in dit team een aantal potentiële, Klassieke Veteranen schuilen, gaan de mannen onder de bezielende leiding van Jeroen Brussee zeker nog een seizoen door in deze zwa re klasse. De elftallen Zaterdag 3 tot en met Zaterdag 7 zijn allemaal uitgekomen in de reserve 3e klasse, A- categorie. De Zaterdag 3 van Lennart Ammerlaan c.s. zijn keurig als 5e van de 12 ploegen geëindigd. En ab soluut hoogtepunt was de gewonnen bus-prijs bij het Kienen naar een uitwedstrijd. Heel Zuid Oost

Jaarverslagen | 2016 | | pagina 9