heer Jan Wortel in zijn keurige AFC-blazer. Tegenstander én scheidsrechters werden wederom op meer dan AFC-waardige wijze ontvangen. En onder coördinatie van Frans Jüch waren bijna alle wedstrijden, ook bij de lagere teams, voorzien van een scheidsrechter. Hulde, daar is AFC toch uniek in. En dan natuurlijk het veelvuldig en prettige contact met Daryl Gerritsen op het wedstrijdsecretariaat alsmede met onze verenigingsmanager Henny Kottmann. Dank ook aan Hassan die altijd weer klaarstond bij de kleedkamers met in de rust een vers potje thee. En natuurlijk Frans Joop en alle medewerkers die weer prima hebben zorg gedragen voor de inwendige mens. En tot slot dank aan de B-cie. voor de altijd weer prettige samenwerking op gebied van de gezamenlijke evenementen voor de senioren van de zaterdag en zondag. Kortom het is weer een mooi en lang seizoen 2015-2016 geweest waarbij zeker niet onvermeld mag blijven de altijd weer gezellige Sixes op Nieuwjaarsdag, het traditionele Kienen, het "Gelukkig Nieuwjaar" zaalvoetbaltoernooi in de Emergo-hal te Amstelveen. Helaas moest op het laatste mo ment de 'Be Friens-cup' worden gecanceld worden vanwege te weinig animo bij zaterdag- en zon dag senioren. Wellicht gaan we het organiseren aan het begin van het nieuwe seizoen? Tot slot, dank aan mijn commissieleden Roy van Dijk, Jack Huiman en Emiel Neter, alsmede be stuurslid seniorenvoetbal Lou Hekster voor de prettige samenwerking in het afgelopen seizoen. Wij wensen iedereen een fijne zomer toe en blijf vooral doortrainen! 8. DE JONGE AFC'ERS: "Verrassend of niet?" Een bijdrage van Michiel Middendorf. "Topjaar" Het seizoen 2015-2016 is afgesloten, een seizoen vol hoogtepunten, een echt topjaar. Wat maakt een jaar dan een echt topjaar? Bij de jeugdcommissie denken we dan in eerste in stantie aan top vrijwilligers zoals welwillende ouders die leidend en coachend hun vrije tijd maar al te graag opofferen. Wij denken aan topspelers van de hele jeugd van AFC die met trots hun rood-zwarte tenue verdedigen, met hier en daar een mooi kampioenschap als resultaat. Dit alles met trainingen van natuurlijk onze toptrainers. Wij denken ook aan een topsfeer met weinig ver velende incidenten, iets wat we met volle overtuiging nastreven bij AFC. Wij denken zeker ook aan topevenementen georganiseerd door een topevenementencommissie Top dat we 4 top- moeders hadden die ervoor zorgden dat er 30 Syrische kinderen konden meetrainen bij AFC. En we denken zeker aan top emoties, de emotie van het verliezen die net zo leerzaam is als de emotie van het winnen. Al deze zaken zijn voor ons als Jeugdcommissie de definitie van een topjaar! "Kampioenen!" Felicitaties gaan uit naar de kampioenen van afgelopen seizoen: Kampioenen aan het einde van het seizoen waren onze dames F1 en E1, wat zijn we trots, maar niet minder trots op onze heren E10, E6, F2 en F6! De B1 heeft onder leiding van trainer-coach Yuri Rose een mooie prestatie geleverd: een echte "dubbel" behaald door het kampioenschap binnen te slepen en daarna de bekerfinale te winnen. Volgend jaar mag de AFC B1 weer Eerste Divisie spelen. De zondag B1 heeft ook goed gepres teerd en mag dan ook promoveren naar de Hoofdklasse: mooi team, mooi resultaat! Na dit schrijven moet de A2 nog 1 promotiewedstrijd spelen in de nacompetitie waardoor ze in de Tweede Divisie kunnen eindigen. "Ladies First" Na een succesvolle start van het vrouwen- en meisjesvoetbal vorig seizoen, werd het meiden voetbal in 2015-2016 uitgebreid met een MF2, een ME-team en MD/C-team. Net als in het eer ste seizoen stond de MF1 als een huis en werd zowel in het najaar als in het voorjaar ongesla gen kampioen. Daarnaast wonnen deze meiden ook nog alle toernooien. De MF2 met nog veel eerstejaars en pupillen begon het jaar rustig met training en onderlinge wedstrijdjes. In het tweede deel van het seizoen mochten de meisjes ervaring opdoen in de competitie. Met een 5e plek in de competitie is er ook met deze meisjes een goede basis gelegd om komend seizoen verder te groeien. Het nieuwe ME1 team had een geweldige start en won in de najaar competitie

Jaarverslagen | 2016 | | pagina 11