JAARVERSLAG Amsterdamsche Football Club over het seizoen 2014 - 2015 1. INLEIDING Na het succesvolle seizoen 2013-2014 waarin AFC 1 geschiedenis schreef door kam pioen van de Zondag Topklasse te worden, volgde een zeer moeizaam seizoen. In de win terstop werd noodgedwongen ingegrepen en werd trainer Willem Leushuis vervangen door Stanley Menzo, die ons op de laatste speeldag wist te behoeden van de nacompetitie. Na de winterstop werd een fantastische reeks neergezet. Met 6 maal winst, 7 maal gelijk en slechts 1 maal verlies wed niet alleen het Topklasse-schap veilig gesteld, maar tevens de laatste periode gepakt. Een geweldige prestatie, waar een compliment aan ons trainersduo Menzo - Moumane, de spelers, begeleiding en technische staf zeker op zijn plaats is. AFC eindigde uiteindelijk op een veilige tiende plaats. Zondag 2 kende onder leiding van het nieuwe trainersduo Roy Tular-Joey Zebeda een verdienstelijk seizoen en eindigde met een vrijwel geheel nieuwe selectie op een derde plaats in de Reserve Floofdklasse A. Wat wellicht belangrijker is, is dat vanuit dit opleidings team meerdere spelers hun debuut maakten voor het vlaggenschip. Ook de Zaterdag A1, dat vorig jaar terugkeerde in de Eerste Divisie, kende een prima seizoen en eindigde tussen de diverse BVO's op een knappe derde plaats. Zaterdag 1 wist zich, onder de bezielende leiding van de vertrekkende trainer Wessel Colijn, voor het derde jaar op rij te plaatsen voor de nacompetitie. Hierin werd echter 2 maal verloren van Argon, waardoor de Zaterdag 1 volgend seizoen opnieuw zal uitkomen in de 2de klasse. Wessel Colijn werd op de Gouden Ballen avond terecht door voorzitter Ad Westerhof naar voren geroepen om hem te bedan ken en succes te wensen bij zijn nieuwe club, FIBOK. Hij vertrekt na 8 seizoenen door de voordeur en zal volgend jaar als trainer van de Zaterdag 1 worden opgevolgd door de huidi ge trainer van de A1Benno Nihom. Beide trainers wensen wij uiteraard zeer veel succes. Uiteraard waren er bij de jeugd ook dit jaar weer de nodige kampioenschappen te vie ren: 23 in totaal. De E3 wist naast het kampioenschap tevens de Beker te winnen en werd met het nummer "We are the Champions" op het podium in het clubhuis op een heuse ma nier in het zonnetje gezet. Grote klasse! Bij de senioren werd de Zondag 11 kampioen en wist het derde promotie naar de Reserve Eerste Klasse te bewerkstelligen via de nacompeti tie. In het hoofdstuk Resultaten seizoen 2014-2015 leest u hier meer over. Maar dit was nog niet alles. Dit seizoen deed immers het Meisjes- en Vrouwenvoetbal haar intrede bij AFC. En zowaar niet onverdienstelijk. Bij de Meisjes wisten zowel de B1 als de F1 kampioen te worden en zij schreven derhalve geschiedenis. De Vrouwen eindigden in hun eerste seizoen op een zevende plaats. Voor volgend seizoen wordt gepoogd om met een tweede Vrouwenteam aan de competitie deel te nemen. Dit zelfde geldt eveneens voor de Meijes B en F. Het Meisjes- en Vrouwenvoetbal is thans de snelst groeiende sport in Ne derland. Een ander evenement dat dit seizoen voor het eerst haar intrede deed is "Heerendivi sie", een interne vrijdagavondcompetitie, die zeer goed bezocht wordt. Wellicht is de deel name van niet-leden iets te groot, maar daar zal volgend seizoen op gepaste wijze aandacht aan worden besteed. Daar staat tegenover het grote succes van de interne jeugdcompeti- ties, waarbij het dit seizoen zelfs voor vijfjarigen mogelijk is gemaakt lid te worden van AFC. In het 120ste levensjaar gebeurde natuurlijk nog veel meer. Zo is er een belangrijke stap gemaakt in het Project Zuid-as en is er na 18 jaar uiteindelijk overeenstemming bereikt met de Gemeente over een nieuw sportpark. Nadere informatie hierover treft u elders in dit jaarverslag aan. Nu AFC 1 zich heeft weten te handhaven voor de Topklasse kan zij komend seizoen, bij plaatsing bij de eerste zeven, zich plaatsen voor de nieuw te vormen landelijke, Tweede Divisie. Ook hierover treft u verderop in dit jaarverslag nadere berichtgeving. Nadere informatie over het wel en wee en de gebeurtenissen binnen AFC over het af-

Jaarverslagen | 2015 | | pagina 2