voorzitter Ad Westerhof, die naast een terugblik op het succesvol verlopen seizoen 2013/2014 ook met klem benadrukte hoe belangrijk het is om vrijwilligers binnen onze vereniging te hebben. Het eerste verbleef van 8 tot en met 11 januari in Malaga waar onder leiding van de kort daarvoor aangestelde trainer Stanley Menzo een succesvol trainingskamp werd gehouden. Het heeft ongetwijfeld bijgedragen aan een succesvolle reeks in de 2de seizoenshelft, met als mooi re sultaat behoud van het Topklasse-schap. Uiteraard was er ook voldoende ruimte voor ontspanning en hadden Bob Duis en Jeroen Brussee een mooi programma samengesteld. De Zilveren Spoon, die jaarlijks wordt uitgereikt voor de beste speech van de nieuwelingen, was weer een absoluut hoogtepunt. De speeches waren van uitzonderlijk gehalte, maar het was Pepijn Veerman die als terechte winnaar deze fraaie prijs in ontvangst mocht nemen.. Op vrijdag 16 januari 2015 werd, eerder dan gebruikelijk, AFC haar 120ste verjaardag ge vierd met het traditionele Jaardiner, wederom gehouden in de prachtige zaal van het American Ho tel aan het Leidse Plein. De 162 aanwezigen genoten volop van deze avond, die voor de tweede maal in successie in goede banen geleid werd door tafelpraeses Tom Egbers. Pepijn Kluin werd benoemd tot speler van het jaar, Bob Duis ontving de mr. Henne Boskamp Nobelprijs, Wim Ringe werd benoemd tot Lid van Verdienste en Jack van Gelder tot Ambassadeur van AFC. Voorzitter Ad Westerhof hield zijn maiden-speech en Magid Jansen deed hetzelfde als captain van AFC 1Bei den kregen een luid applaus. De avond werd traditioneel afgesloten met het uit volle borst meezin gen van ons clublied: "Ik heb u lief mijn AFC". Voor de uitstekende organisatie tekenden ook dit jaar weer Ad Westerhof en Edwin Geluk. Uiteraard vond op dezelfde avond ook het Dames-jaardiner plaats, voor de 41ste keer en ook ditmaal in het Hiltonhotel. Een bijzonder evenement is uiteraard ook de Ridderlunch, die op dinsdag 7 april 2015 voor de 10e keer werd gehouden en welke door 55 'ridders' werd deelgenomen. Onder toeziend oog van voorzitter Max de Bruin werden 6 nieuwe ridders geïnstalleerd. Dit jaar werd de Gouden Ballen avond weer georganiseerd. Dit evenement kon vorig jaar niet gehouden worden vanwege de beslommeringen rond het kampioenschap van Nederland. Het was zondermeer verheugend de 'golden oldies' nog weer in actie te zien en zowaar niet onverdienste lijk. Na afloop werd er gezellig geborreld en te goed gedaan aan het Indonesische buffet. Ad Wes terhof sprak de vertrekkende spelers toe en de verhinderde Magid Jansen werd onder applaus uit geroepen tot speler van het jaar. Ook onze oud-trainer Wim Leushuis, onder wie het AFC 1 in het vorig seizoen kampioen was geworden, werd door Ad Westerhof nog even vriendelijk toegespro ken. Ook dat hoort bij een club als AFC. Een nieuw in het leven geroepen evenement is de Vrijwilligersavond, die dit haar voor het eerst gehouden werd. De AFC 'vrijwilligers' waren in grote getalen opgekomen en werden onthaald door voorzitter Ad Westerhof, die in zijn toespraak de belangrijke plaats die de vrijwilligers in onze vereniging innemen nogmaals benadrukte: "Zonder vrijwilligers geen club". Deze nieuwe traditie ging gepaard met de benoeming van 'de Vrijwilliger van het Jaar', zowel voor de Senioren als voor de Jeugd. Alphons Peters sprak namens de Jeugdcommissie lovende woorden uit over de 81- jarige Jacques Springer, die al 10 jaar lang belangeloos training geeft aan de jongste jeugd van AFC. Lou Hekster sprak vervolgens Cocky van Duijvenbode toe voor zijn jarenlange werk voor de senioren. Beide vrijwilligers waren zichtbaar ontroerd en toonden zich vereerd met de uitgereikte oorkonde. Andere jaarlijks terugkerende evenementen waren onder andere de Klaverjas-drive, de Sixes, het Gelukkig Nieuwjaartoernooi, het AFC Superstars 2015/Borchland spektakel (voor de 12de keer), het Kerstdiner voor de C-jeugd, de Herfst tweedaagse, de AFC Superstars, de Be Friends Cup, het Mini-WK, de AFC Voetbalkampen, het Stierenbal, met als winnaar Klassieke Ve teraan Dick Rijna. Bovenstaand overzicht is zondermeer indrukwekkend en geeft maar weer eens aan wat een mooie club AFC is en welke bijzondere plaats deze traditionele evenementen binnen onze vereni ging innemen. 21. 4 MEI HERDENKING Op maandag 4 mei vond om 18.30 uur de Dodenherdenking op ons sportpark plaats om de clubgenoten van AFC en ACC, die het leven lieten tijdens de Tweede Wereld Oorlog, te herden ken. Dat aan deze traditie heden ten dage nog steeds veel aandacht wordt besteed, vinden wij zeer

Jaarverslagen | 2015 | | pagina 18