Tevens werd er dit jaar gestart met een nieuw initiatief: de AFColumns. Verhalen en opi nies over aan het voetbal en AFC gerelateerde onderwerpen. Vaste "columnisten" en enthousi aste leden schreven elke week leuke artikelen. De reacties binnen de club waren (bijna) altijd positief en dus zal er ook komend seizoen een vervolg worden gegeven aan de columns. Bijdra gen van enthousiaste leden zijn van harte welkom. Ook werd gestart met het initiatief AFC Fluiswerk naar een idee van jeugd coördinator Na than Wiener. In samenwerking met alle spelers van de AFC 1 selectie werden allerlei trucs en passeerbewegingen voorgedaan. De leuke en energieke filmpjes waren het mooie resultaat. Last but (certainly) not least het recentelijk gelanceerde 'AFC in Beeld'. Op initiatief van Wessel Westerhof en Jos van Mieghem worden mooie en korte afleveringen gemaakt over aller lei verschillende onderwerpen en AFC'ers. Het vakmanschap zorgt voor mooie portretten en mi ni-documentaires die de club in al haar variërende facetten letterlijk In Beeld brengt. Wij hopen dat het een mooi en langdurig vervolg zal krijgen. Kortom, een jaar PP&E in een notendop. Onze commissie draait op volle toeren met club liefde als brandstof. Op naar het volgende seizoen met hopelijk opnieuw vele memorabele AFC momenten. Namens de Commissie Pers, Publiciteit en Evenementen, Bobby Gehring 12. ARCHIEFCOMMISSIE De archiefcommissie kan terugkijken op een jaar waarin met volle kracht is doorgegaan met de activiteiten die ook de laatste jaren centraal stonden. Sinds een jaar of vijf wordt stukje bij beetje sys tematisch geïnventariseerd wat allemaal aanwezig is in het archief. Het afgelopen jaar is daarbij vooral het fotoarchief aangepakt en is een begin gemaakt met bekers schalen. Daarnaast is ruime aan dacht besteed aan de verdere digitalisering van het archief. Wat betreft de digitalisering waren in 2013/14 rond 5.000 pagina's gedigitaliseerd en online op roepbaar. Dit jaar is dat aantal gestegen tot ruim 10.000. Maar, daarmee is de inhoud van het archief pas voor circa twee derde veilig gesteld. De bedoeling is natuurlijk dat -bijna- alle documenten, en daarmee het DNA van de vereniging, digitaal vastgelegd worden. Het is de wens van de archiefcom missie om daar komend jaar verder mee te kunnen gaan waarbij dan de rest van de Schakels (vanaf 1972 tot heden), de statuten en het fotoarchief als eerste aan de beurt zullen komen. Dit alles hangt vooral af van daartoe beschikbare financiële middelen, maar de commissieleden hebben er vertrou wen in dat het bestuur er ook voor komend jaar weer in zal slagen geld voor dit doel vrij te maken. De commissie heeft ook dit jaar weer de nodige tijd en aandacht gegeven aan het bijhouden en inrichten van de diverse vitrinekasten. Ze worden -deels- gebruikt om de geschiedenis van AFC in beeld te brengen en uiting te geven aan de meest recente resultaten van de selectie-elftallen, met na tuurlijk extra aandacht voor ons vlaggenschip. Van haar activiteiten en haar wel en wee doet de com missie ook regelmatig verslag via de Schakel. Enige zorgen maakt de commissie zich over de vraag hoe veel belangrijke documenten, die te genwoordig haast alleen digitaal bestaan (verslagen en dan met name van de niet standaardelftallen, de jeugd en vrouwen, maar ook foto's en film/videoverslagen), compleet en systematisch in ons ar chief opgenomen kunnen worden. De kennis daartoe is beperkt aanwezig bij de huidige leden en zal daarom ook van buiten de commissie moeten komen. Iedere hulp daarbij is meer dan welkom. De commissie, t.w. Rik de Boer, voorzitter, Hans de Wijs Sr. en Wim Ringe, kwam afgelopen jaar negen keer, meestal op de maandag, bijeen. Op die bijeenkomsten was ook regelmatig een ar chivaris van een andere vereniging of een journalist aanwezig. Alle leden van de commissie stellen zich herkiesbaar maar zijn wel voor de nabije toekomst op zoek naar enige versterking en verjonging. Wie daarover suggesties of ideeën heeft, vragen we ons dat te laten weten. 13. DE COMMISSIE COMMERCIËLE ZAKEN Ondanks personele onderbezetting gedurende een belangrijk deel van het seizoen is de commissie er trots op dat zij in het afgelopen seizoen twee AFC-Vriendelijke Bedrijven aan de club heeft weten te binden. Niet helemaal nieuw maar terug van weg geweest is OTX Logistics. Wel nieuw is Nederlands Mathematisch Instituut (NMI) die voor één jaar AFC-Vriendelijk zijn om

Jaarverslagen | 2015 | | pagina 13