Tot zover het wel en wee van zat 1 tot en met zat 13, alsmede de V1 V2. Opmerkelijk dit seizoen is dat alle teams hun competities hebben kunnen uitspelen. Er zijn bijzonder weinig wedstrijden afgelast en dat is andere jaren wel eens anders geweest. Zoals het hoort een woord van dank al degenen die bij hebben gedragen aan een vlotte organisatie ten behoeve van het zaterdag seniorenvoetbal. Aldus, in willekeurige volgor de: Marjan Janssen met haar wedstrijdtafel en mede geassisteerd door de heer Jan Wortel in zijn keurige AFC-blazer. Tegenstander én scheidsrechters werden wederom op meer dan AFC-waardige wijze ontvangen. En onder coördinatie van Frans Juch wa ren alle, ook de lagere teams, weer voorzien van een scheidsrechter. Fluïde, daar is AFC toch uniek in. Fluïde En dan natuurlijk het veelvuldig en prettige contact met Lars Folkertsma op het wed strijdsecretariaat die het aan het begin van het seizoen van Theo Janssen moest over nemen, alsmede met onze verenigingsmanager Flenny Kottman. Dank ook aan Flassan c.s, die altijd weer klaarstond bij de kleedkamers met in de rust een vers potje thee. En natuurlijk Frans Joop en alle medewerkers die weer prima hebben zorg gedragen voor de inwendige mens. Kortom het is weer een mooi en lang seizoen 2013-2014 geweest waarbij zeker niet on vermeld mag blijven de altijd weer gezellige Sixes op Nieuwjaarsdag, het traditionele Kienen, het ""Gelukkig Nieuwjaar"" zaalvoetbaltoernooi in de Emergo-hal te Amstelveen. Enige domper was dat de traditionele ""Be Friends-cup"" helaas op het laatste moment geen doorgang kon vinden als traditionele afsluiting van het seizoen. Er moest wat ge schoven worden met data met als gevolg dat wij uiteindelijk, tezamen met de zondagse nioren te weinig representatieve teams op de been konden brengen. Maar van uitstel geen afstel en daarom willen we aan het begin van het nieuwe seizoen een toernooi gaan organiseren voor alle senioren. Tot slot, Dank aan mijn commissieleden Roy van Dijk, Jack Fluiman en nieuw zat-cie lid Emiel Neter, alsmede bestuurslid seniorenvoetbal Lou Flekster voor de prettige samenwerking in het afgelopen seizoen. Wij wensen iedereen een fijne zomer toe en blijf vooral doortrainen Aldus Sebo Woldringh, Secretaris AFC zat-cie 8. DE JONGE AFC'ERS "Winnen en Verliezen" FHet seizoen 2013-2014 is afgesloten en er is weer hard gestreden, geploeterd en ge voetbald door de AFC jeugd. "Winnen is niet belangrijk" hoor je sommige ouders ver standig zeggen langs de lijn en soms, als troostende woorden, aan de wat jongere jeugd, maar de praktijk leert ons dat winnen EN verliezen belangrijk zijn. Floe ga je met winst en verlies om? Zowel mentaal als voetbal inhoudelijk? Niets is mooier dan het voetbal en de bijbehorende emoties te volgen van verliezende en winnende jeugd. Ver liezen ze eervol en strijdend? Winnen ze eervol en strijdend? In beide gevallen zijn er leermomenten voor het team en de bijbehorende trainer/coach. De Jeugdcommissie van AFC maakt zich sterk om een balans te hebben tussen winnen en verliezen: een team dat alleen maar wint leert niet veel in een seizoen omdat ze te weinig weerstand hebben, een team wat alleen maar verliest raakt ontmoedigd en kan zich niet ontwikkelen. FHet heeft onze aandacht daarom om de teams zo goed mogelijk in te delen wat hun niveau betreft. Maar ook is het van belang voor de ontwikkeling en be leving van individuele spelers dat ze goed zijn ingedeeld. Ook dit seizoen is daar weer volop aandacht aan besteed, al beseffen we ons dat met zoveel jeugdspelers niet ieder een het altijd met de indeling eens is. Natuurlijk is het heerlijk om te winnen en dat mag dan ook zeker gevierd worden. De fe licitaties gaan uit naar de kampioenen van afgelopen seizoen: De F1, F6 (2xi), E1, E5, E7,E10,E12,E14,E16,D6,C5 en A1. De zondag A1 is gepromoveerd en de Zondag A3 heeft zelfs de bekerfinale gewonnen. Wat betreft de F1 was natuurlijk het kampioen-

Jaarverslagen | 2014 | | pagina 9