Op zondag 4 mei vond om 18.30 uur de traditionele Dodenherdenking op ons sportpark plaats om de clubgenoten van AFC en ACC te herdenken die ten offer vielen aan het ge weld van de Duitse bezetter. Ook dit jaar verzamelden zich weer 10-tallen aanwezigen, die luisterden naar een toespraak van onze voorzitter Machiel van der Woude, die onder meer sprak over het feit dat de KNVB in al haar wijsheid had gemeend dat het voetbal op deze herdenkingsdag gewoon doorgang moest vinden. Passend was het geweest als op deze dag niet was gevoetbald uit eerbied voor de Joodse burgers, die werden uitgesloten van de voetbalvelden, werden vervolgd en vermoord in concentratie- en vernietigingskampen. Er komt steeds meer een maatschappelijke discussie op gang over wie en wat wij op 4 mei moeten herdenken en de doelgroep lijkt steeds groter te worden tot Duitse soldaten en Ne derlandse SS'ers aan toe. Met als gevolg dat bijna iedereen en dus eigenlijk niemand meer wordt herdacht. Wij AFC'ers herdenken al in lengte van jaren met ere onze clubgenoten die ten offer vielen aan het onvoorstelbare kwaad van de bezetter en zullen dat blijven doen. Kransen werden bij het monument gelegd door de voorzitters van AFC en ACC, Machiel van der Woude en Guido Dukker. 22. IN MEMORIAM Tot groot verdriet van nabestaanden en vrienden moest in het afgelopen seizoen afscheid worden genomen van de volgende AFC-ers: Op 24 augustus 2013 overleed op 75-jarige leeftijd Nico van Til, lid van de Zilveren Ploeg en captain van het eerste elftal in de kampioensjaren 1967 en 1969, op 20 oktober 2013 overleed op 63-jarige leeftijd mevrouw Laurence Laarhoven-Seur, echtgenote van Zilveren Ploeger en AFC-Nobelprijswinnaar (1997) Fred Laarhoven, op 2 november 2013 overleed op 65-jarige leeftijd Zilveren Ploeger Louis van Rijn, op 9 november 2013 werden wij opge schrikt door het overlijden op de zeer jonge leeftijd van 24 jaar van lid en speler van Zater dag 7 Dennis van Metelen als gevolg van een noodlottig verkeersongeluk, Op 13 novem ber 2013 overleed op 72-jarige leeftijd mevrouw Paula Geusebroek-Krijger, echtgenote van Zilveren Ploeger Hans Geusebroek, mevrouw Agnes J.F. Mieghout-Snijders, ondersteu nend lid en weduwe van onze in 1983 overleden Ridder P. Mieghout overleed op 96-jarige leeftijd.. Op 15 januari 2014 overleed op 81-jarige leeftijd Tjeerd Jung, tot 2013 ruim 40 jaar onder steunend lid en Lid van de Zilveren Ploeg, op 24 maart 2014 overleed op 78-jarige leeftijd mevrouw Mieke Alberdingk, ex-echtgenote van ons in 2012 overleden erelid Jan van Dijk en moeder van ons Lid van verdienste Roy van Dijk, op 1 juni 2014 overleed op 70-jarige leeftijd Jan Hein Lans, AFC-Ridder, Lid van de Zilveren Ploeg en oud-bestuurslid en op 6 juni 2014 overleed op 67-jarige leeftijd Peter Roosenschoon, Lid van Verdienste, AFC- Ridder en Lid van de Zilveren Ploeg. Al deze AFC'ers zullen in onze herinneringen blijven voortleven. 23. RESUMÉ En hiermee sluiten wij het seizoen 2013-2014 af. Een zeer succesvol seizoen, met kampi oenschappen van Zondag 1, Zondag 2, en de A1. Fantastisch Maar natuurlijk viel er nog meer te vieren, getuige de 19 kampioenschappen die door AFC dit seizoen werden be haald. Uiteraard was niet elk team even succesvol, maar voor veel elftallen geldt gelukkig ook dat sfeer en gezelligheid op de eerste plaats komen.. Wat kunnen wij van volgend seizoen verwachten. Wat ons 1ste betreft: het huidige kampi oensteam blijft voor een groot deel in tact. Opnieuw onder leiding van onze succesvolle coach Willem Leushuis. Reden genoeg om het nieuwe seizoen met vertrouwen tegemoet te zien. Met betrekking tot ons nieuwe sportpark, het lijkt een never ending story, mag wor den verwacht dat het komende seizoen belangrijke stappen worden gezet. En dat wordt tijd ook want wij verkeren al veel te lang in onzekerheid over hoe dit er precies uit gaat zien. Laten wij hopen dat het eindresultaat er mag zijn, want onze fantastische club verdient zonder meer een geweldig sportpark. Uiteraard zal er in het nieuwe seizoen weer veel aandacht zijn voor de vele teams, zowel bij de senioren als bij de jeugd. Met speciale aan-

Jaarverslagen | 2014 | | pagina 19