van de veelal spectaculaire prijzen in de wacht te slepen en het moet gezegd: ook dit keer bleef het clubhuis op het nippertje overeind. De Nieuwjaarsreceptie, gehouden op vrijdag 3 januari 2014, mag uiteraard niet in dit overzicht ontbreken. Zo'n 150 leden en donateurs, al of niet vergezeld van partner waren in ons door Frans Ris en Joop Kenter smaakvol aangeklede clubhuis aanwezig om hun club genoten een voorspoedig en sportief Nieuwjaar toe te wensen. Waarnemend voorzitter Ronald Koster, die Machiel van der Woude in verband met diens ziekte verving, sprak de aanwezigen toe. Hij stond stil bij het afgelopen jaar, gaf ons een inkijk in de (nabije) toe komst en proostte op een gezond en sportief 2014. Eén van de hoogtepunten voor ons eerste is de jaarlijkse trip naar een zonnige bestem ming, ter voorbereiding op de 2de seizoenshelft, ditmaal naar Barcelona. Er was weer een aantrekkelijk programma opgesteld waarin naast enkele stevige trainingen een wedstrijd tegen een Spaanse tegenstander (die met 3-1 werd gewonnen) op het programma ston den. Uiteraard was er ook voldoende ruimte voor ontspanning en won Pepijn Kluin de Zil veren Spoon, die jaarlijks wordt uitgereikt voor de beste speech van de nieuwelingen. Op 18 januari 2014 vierde AFC haar 119® verjaardag met het traditionele Jaardiner net als in de 6 voorafgaande jaren in de prachtige zaal van het American Hotel aan het Leidse Plein. De circa 150 aanwezigen genoten volop van deze avond. Scheidend tafelpraeses Nicky Hekster droeg, na zich 6 jaar op voortreffelijke wijze van zijn taak te hebben gekwe ten, zijn taak over aan Tom Egbers die zijn rol meteen met verve vervulde. Eregasten wa ren Michael Kinsbergen, directeur van AJAX en tevens lid van AFC, en Michael van Praag, bondsvoorzitter van de KNVB en bestuurslid van de UEFA. Van Praag roemde in een sprankelende toespraak de vele tradities en de humor die bij AFC zo hoog in het vaandel staan. Dé Hurwits en Bas Rachman werden onderscheiden met de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs en Wim Crouwel werd benoemd tot Lid van Verdienste. Een langdurig en ver diend applaus viel hen ten deel. Mooie speeches waren er verder van Ronald Koster die onze voorzitter Machiel van der Woude, herstellende van een operatie en daardoor afwe zig, voortreffelijk verving, en captain van AFC1 Sjoerd Jens. De avond werd traditioneel af gesloten met het uit volle borst meezingen van ons clublied: "Ik heb u lief mijn AFC". Voor de uitstekende organisatie tekenden ook dit jaar weer Ad Westerhof en Edwin Geluk. Ui teraard vond op dezelfde avond ook het Dames-jaardiner plaats, voor de 40ste keer en ook ditmaal in het Hiltonhotel. Met als inspirerend thema 'Saturday Night Fever' gingen de voetjes uitgebreid van de vloer en beleefden de circa 90 dames een prachtige avond. Een bijzonder evenement is uiteraard ook de Ridderlunch, die op 1 april 2014 voor de 9de keer werd gehouden en waaraan kan worden deelgenomen door AFC-ers die 50 jaar of meer lid zijn. Onder toeziend oog van voorzitter Max de Bruin werden maar liefst 13 nieuwe ridders geïnstalleerd en daarna werd genoten van een zeer gezellige en smakelijke lunch. Reeds sinds 1962 komt een illuster gezelschap AFC-ers, allen onder het sterrenbeeld stier, bijeen voor het Stierenbal, een sportief en culinair samenzijn. Ditmaal op vrijdag 9 mei 2014 onder de bezielende leiding van opperstier Henk Foppen. Het traditionele sportieve gevecht om de fel begeerde Edelfok-bokaal bestond dit maal uit een wedstrijd boogschie ten die werd gehouden in het Frans Ottestadion. Winnaar werd, niet voor het eerst, Jeroen Walker, die het zware kleinood weer voor een jaartje in de vensterbank mag zetten. Wim Ringe en Wim Crouwel waren te gast en wisten met hun presentaties de 29 aanwezige stieren van begin tot eind te boeien. Ook voor de jeugd viel er dit seizoen wat evenementen betreft weer genoeg te beleven. Naast de herfst 2-daagse, het Pepernotentoernooi en het kerstdiner voor C-junioren (met als mistery guest niemand minder dan Daley Blind) waren de AFC Superstars op 18 januari 2014 op Borchland, waaraan ruim 300 jonge AFC-ers meededen en op 15 juni 2014 de MINI-WK de absolute hoogtepunten. Bovenstaand overzicht, hoewel al zeer indrukwekkend, bevat niet alle evenementen die het afgelopen seizoen bij AFC hebben plaatsgevonden. Een aantal evenementen die hier niet staan genoemd staan vermeld in de verschillende bijdragen elders in dit jaarverslag. 21. 4 MEI HERDENKING

Jaarverslagen | 2014 | | pagina 18