12 juni 2013 91c jaargang nr. 10 8. DE JONGE AFC'ERS "Gelukszoekers" Het seizoen 2012-2013 is afgesloten en de voorbereidingen op ko mend seizoen zijn bijna afgerond. Het Mini WK was traditiegetrouw de feestelijke afsluiting van dit voetbaljaar met die ene zeldzame dag mooi lenteweer en het voetbalkamp beleeft in 2013 alweer zijn derde editie. Hulde voor de kampioenen van de zondag A2, de B6, B7, D5, E4, E9, E13, E15, Fl, F5, F6 en F8. Onze selectie jeugdteams spelen op hoog niveau terwijl de niet selectie teams elk jaar weer goed zijn voor vele kampioenschappen. Zo is elke jeugdspeler bij AFC winnaar. Terecht onvermijdelijk is elk jaar de opsomming van activiteiten georganiseerd door onze ervaren, gedreven, charmante en uiterst getalenteerde Evenementen commissie. Ondersteund door nog veel meer vrijwilligers hebben zij ervoor gezorgd dat er met veel genoegen teruggeblikt kan worden op een geslaagde Herfst tweedaagse, een klassieke Sinterklaasviering en een stijlvol Kerstdiner voor de C junioren, AFC Superstars in Borchland en natuurlijk aan het einde van het seizoen een zeer gewaardeerde leidersavond waar de leiders met hun zoons konden voetballen en zich te goed deden aan een rijsttafel. Mini WK met als algemeen winnaar Denemarken Samen met Hans Waterschoot van de RKSV Nuenen heeft Harry van Vlijmen van Alphense Boys sinds 2010 een lijst opgesteld waarbij alle amateurverenigingen in Nederland zijn bekeken. De ranglijst zegt natuurlijk niet alles over de kwaliteit van een opleiding, maar brengt wel duidelijk in beeld op welk niveau de jeugdselectieteams van een amateurvereniging actief zijn. Onderzocht is in welke klassen de Al, A2, BI, B2, Cl, C2, Dl en D2 spelen. Een team dat in de eerste divisie speelt krijgt 1 punt. Voor elke divisie (of klasse) lager komt er een punt bij. Op deze wijze zijn ze tot een top 100 gekomen. Net als afgelopen seizoen is ook dit jaar ons AFC de duidelijke nummer 1 van de lijst. Mooi om te zien waartoe dit op de lange ter mijn kan leiden: ex AFC jeugdspeler Dwight Tiendalli is door Louis van Gaal is opgeroepen, maar hij is niet de enige. Ook Daley Blind en Florian Josefzoon speelden in de jeugd van AFC en vertegenwoordi gen bij het schrijven van dit stuk Jong Oranje in Israël op het EK. In het jaarverslag van vorige jaar hebben we veel aandacht besteed aan de uitleg van de selectieprocedure. Deze procedure is ook dit jaar goed gevolgd met een uitstekend resultaat. Een enkele keer wordt er wel eens gevraagd waarom we die paar "gelukszoekers" toe laten als ze toch weer na 1 jaar verdwijnen naar een BVO of zich niet thuis voelen in de AFC cultuur en ons verlaten. Het is bij dit soort zaken goed op de feiten te blijven letten, waarbij onze dank uit gaat naar het zorgvuldige werk van de Kennismakingscommissie: Van de 34 nieu we jeugdspelers spelen er 27 ook komend seizoen nog steeds in de selectieteams. Drie van deze nieuwe spelers zijn inderdaad al gescout en naar een BVO vertrokken. Ik denk dat AFC er trots op mag zijn dat zo'n grote meerderheid van de nieuwe spelers zich dit seizoen zo goed heeft aangepast. Een compliment naar de Kennismakingscom missie, maar ook naar de jeugdspelers, trainers en andere functiona rissen van AFC die erop letten dat nieuwe spelers goed integreren in de cultuur van AFC. En laten we eerlijk zijn, "geluk zoeken" doen we toch allemaal? Het mooie is dat onze kinderen een stukje geluk kunnen vinden bij AFC, bij een jeugdteam waar vrienden voor het leven gemaakt worden en menig kampioenschap gevierd wordt, bij een selectieteam waar jon gens voetbaldromen uitkomen of bij een van de vele leuke evenemen ten? Kortom: de gelukszoekers zijn niet de passanten (die we overi gens al het voetbalgeluk gunnen), de echte gelukszoekers en geluks- vinders zitten in onze jeugd bij AFC. De Jeugdcommissie wil een ieder hartelijk danken voor hun toe wijding in het afgelopen seizoen. De Jeugdcommissie. 9. DE KLASSIEKE VETERANEN Na bijna 30 jaar actief te zijn geweest voor de Klassieke Veteranen namen we eind vorig seizoen afscheid van André Wijnand. We heb ben met André afgesproken dat hij in de lengte der jaren actief zij- lijner blijft en dat heeft hij afgelopen seizoen waargemaakt. Qua prestatie op het veld werd de lijn van de afgelopen jaren doorge trokken. We ontberen de kwaliteit in de breedte van de selectie om het hele seizoen gelijkmatig te presteren. Zo wisten we thuis afgete kend te winnen van de latere kampioen HBS en Sparta (met een fitte Glenn Helder), maar verloren we punten tegen laag geklasseerde teams met als dieptepunt het verlies tegen VOC in de ijsregen/storm. Iets wat nog nooit was gebeurd in de voorbije jaren, zo is mij verteld. Kortom een zeer wisselend seizoen met als eindresultaat een derde plaats. Topscorer werd Nils Adriaans, assists kwamen het meest van Houcine Laroussiyen en Frank Keijzer werd Veteraan van het Jaar. De Klassieke veteranen op Ibiza voorafgaand aan hun wedstrijd Het hoogtepunt voor de Klassieke Veteranen is meestal na afloop van het seizoen tijdens de inmiddels traditionele Europese tour. Dit jaar werd met 20 losgeslagen mannen Ibiza aangedaan. Onder fantastische omstandigheden werd ook nog gevoetbald tegen de lokale veteranen van Pena Deportiva en zowaar verdiend gewonnen met 1-0. De trai ningskampen kenmerken zich verder met name door het 'tot elkaar komen' en 'ieder heeft zijn eigen kwaliteiten'. Dat die kwaliteiten dan niet altijd op het veld liggen mag de pret niet drukken. De Klassieke Veteranen Commissie bestond afgelopen seizoen uit de onvervangbare regelaar, statisticus en secretaris Frank Keijzer. Coachuus, Wim Husers voor buitenstaanders, die op onnavolgbare wijze via de mail en in de kleedkamer de mannen op scherp weet te krijgen en de lachers op zijn hand. Maarten Oldenhof de bebaarde captain en het contact naar de tegenstanders en ondergetekende. Nicolaas van Ommeren 13

Jaarverslagen | 2013 | | pagina 9