12 juni 2013 91e jaargang nr. 10 ook een meer dan positief effect op de rest van de groep. De sfeer was altijd al goed. Een 3C periode titel is uiteindelijk nog terecht veroverd met heel aardig veldspel en vooral met een Tim die het net veelvuldig wist te vinden. In de nacompetitie was Marken helaas net iets te sterk over twee wedstrijden en kwam zaterdag 1 één doelpunt te kort om verder te mogen strijden voor promotie naar de le klasse. Enfin, volgend seizoen, nieuwe ronden, nieuwe kansen. Tim en Daan gaan weer terug naar de zondag selectie. Maar verder zal de zaterdag 1 opnieuw gaan voor promotie naar de le klasse. Het is vanuit AFC geen keiharde doelstelling maar zoals de commissie al jarenlang roept: "Het zou toch mooi zijn als je AFC'ers kan laten rijpen in de zaterdag 1 op een hoog niveau om daarna mogelijk alsnog de stap te kunnen laten maken naar de zondag 1". De toekomst zal het uitwij zen. De AFC zat-cie, met bestuurslid seniorenvoetbal Lou Hekster, zal in ieder geval de zaterdag 1 waar mogelijk blijven steunen. De heren van Zaterdag 2 zijn uiteindelijk 9e geworden in de reserve le klasse. Acht keer gewonnen, maar ook 1 lx verloren?! Het was dus vaak alles of niets en dat is eigenlijk een aardige parallel met het seizoen daarvoor. De selectie voor het komend seizoen zal worden uitgebreid want daar ging het het afgelopen seizoen nog wel eens mis. Tot 4x aan toe waren er niet voldoende spelers. En tja, dat kan toch eigenlijk niet bij een dergelijk team met zoveel mooie spelers en oer- AFC'ers. |De zaterdag 3 van Sebastian Brokmann speelt nog steeds in de sterke "reserve 2C klasse. Echter sportief was het letterlijk handhaven. Mede door een aantal fikse blessures is dit team uiteindelijk 10e geworden van de 11 en zijn op één punt na net niet gedegradeerd. De elftallen zaterdag 4 tot en met zaterdag 7 zijn allemaal uitgekomen in de reserve 3e klasse met wisselend succes. Zo is Zaterdag 4 van de nieuwe woordvoerders Michiel Bijloo en Justin Stoke als 8e geëindigd. Oud-captain Eran Hausel zal volgend jaar overstappen naar de Veteranen 1 Zaterdag 5 van Coen Doolaard heeft sportief gezien wederom een moeilijk seizoen gehad. Een 9e plek van de 11 clubs was hun deel. Zaterdag 6, nog altijd onder leiding van Maarten Blokland, is, net als vorig seizoen én het seizoen daarvoor, als 9e geëindigd. Alleen nu betekende dit de laatste plek omdat maar liefst drie teams zich gedu rende het seizoen hebben teruggetrokken. Dus slechts zestien wed strijden gespeeld. Hopelijk volgend jaar een meer volwaardige com petitie met flink wat nieuwe aanwas want dat heeft dit team wel nodig. De mannen van Zaterdag 7 met Jack Huiman en David Westerhof aan het roer zijn keurig in de middenmoot geëindigd. Helaas moesten zij weer in een Utrechtse poule starten. Volgend jaar, indien de KNVB wederom zat 7 in regio Utrecht indeelt, ondanks onze vriende- lijk verzoek om dit niet te doen hoeft de zat 7 in ieder geval niet te starten en zal een zat 4, 5 of 6 aan de beurt zijn om wat meer op verplaatsing te moeten spelen. De teams van zat 8 tot en met zat 12 zijn allemaal in de reserve 4° klasse uitgekomen. Zaterdag 8 van Sebastian Licht is 6e geworden en heeft een even wichtig seizoen gedraaid met 5x winst, 6x een gelijkspel en 5x ver lies. Het Zaterdag 9 van Jean-Paul Lo-ten-Foe is 3e geworden en heeft een prima seizoen gekend. Good-old Hans Dekkers gaat helaas stop pen. Zaterdag 10 van Victor de Vries is uiteindelijk één na laatste gewor den van de 11 teams. Het oogt toch altijd nog wel soepel en ziet er best aardig uit. Alleen cijfers liegen niet want van de twintig wed strijden werden er toch 13 verloren? Enfin, de bierconsumptie heeft er niet onder geleden. En vermeldenswaardig: de fairplay prijs bij het Emergo zaalvoetbaltoernooi was hun deel. Zaterdag 11 van Alain Leons is dit seizoen in de middenmoot geëin digd. Ook hier zit zeker meer in bij deze jonge honden. Naar verluidt gaan ze volgend jaar dan ook echt voor de titel. De zaterdag 12 van Robbert Kroese was dit jaar een compleet nieuw, jong team. Sportief was het nog niet echt een succes met een één na laatste plek. Maar ook hier horen wij inmiddels serieuze geluiden. Bij de Amsterdamse avond en bij de Be Friendscup waren ze in ieder geval goed vertegenwoordigd. De Veteranen 1 onder leiding van 'the one and only', bestuurslid seniorenvoetbal, Lou Hekster hebben een goed seizoen gedraaid en afgesloten op een verdienstelijke 3e plek. En hadden zij uit de drie niet meer gespeelde wedstrijden nog minimaal drie puntjes gepakt, dan waren zij zelfs 2e geworden Het was weer uitermate gezellig en naar verluidt plakt Lou er nog een jaartje aan vast. "There is only one Lou Hekster". De Veteranen 2 van 'kootsj' Robby Lobatto moesten in augustus helaas een pijnlijke beslissing nemen. Na zoveel jaren teamplezier was de basis te smal geworden om het seizoen te gaan starten. Helaas, helaas. De meeste spelers zijn dan ook direct gestopt en een enkeling heeft nog onderdak gevonden bij de V3. De veteranen 3, met nog steeds 'Marko' (Marcel Koster voor intimi) aan het roer, hebben slechts een keer mogen proeven aan een over winning. Echter hier lagen altijd legitieme redenen aan ten grondslag, de vermakelijke stukjes proza van Anton Fasel (AF) op onze website, lezende. Tot zover het wel en wee van zat 1 tot en met veteranen 3. Het sei zoen is wederom voorbij gevlogen. Maar ja, alles valt of staat ook met een perfecte organisatie zoals daar zijn, in willekeurige volgorde: Marjan Janssen met haar wedstrijdtafel en mede geassisteerd door de heer Wortel in zijn keurige AFC-blazer. Tegenstanders én scheids rechters werden wederom op meer dan AFC-waardige wijze ontvan gen. En onder coördinatie van Frans Jüch waren alle, ook de lagere teams, weer voorzien van een scheidsrechter. Hulde, daar is AFC toch uniek in. Hulde! En dan natuurlijk het veelvuldig en prettige contact met Theo Janssen op het wedstrijdsecretariaat, alsmede met onze verenigingsmanager Henny Kottmann. Dank ook aan Hassan, die altijd weer klaarstond bij de kleedkamers met in de rust een vers potje thee. Deelnemers Sixes op Nieuwjaarsdag Kortom het is weer een mooi seizoen geweest waarbij zeker niet onvermeld mag blijven de altijd weer gezellige Sixes op Nieuwjaars dag, het traditionele Kienen, het "Gelukkig Nieuwjaar" zaalvoetbal- toernooi in de Emergo-hal te Amstelveen met als speler van het toernooi een weergaloze Kenneth Perez van zat 2 en de "Be Friends cup", welke ieder jaar aan het einde van het seizoen, samen met de B- cie en Lou Hekster wordt georganiseerd. Dit toernooi viel samen met CL-finale tussen Borrussia Dortmund en Bayern München. Het buffet bestond dan ook niet geheel toevallig uit Bratwursten und Kalb- schnitzels mit Apfelstrudl zum Dessert. Lange stamtafels gedekt in geel en rood, een groot scherm en enkele vaatjes bier. Kortom, het was wederom een mooie geslaagde happening mede ook nog door de Duitse voetbalquiz van Max, Jack en Sebo en vooral door de dames van Frans Ris en Joop in de heuse, charmante Dirndl-pakjes Tot slot Dank aan mijn beide commissieleden Roy van Dijk en Jack Huiman, alsmede bestuurslid senioren voetbal Lou Hekster voor de prettige samenwerking in het afgelopen seizoen. Wij wensen iedereen een fijne zomer toe en blijf vooral doortrainen Sebo Woldringh, secretaris AFC zat-cie 10

Jaarverslagen | 2013 | | pagina 8