Jaarverslag Amsterdamsche Football Club over het seizoen 2012 - 2013 12 juni 2013 91e jaargang nr. 10 22. Verkiezing Archiefcommissie. Zitting hebben Rik de Boer (voorzitter), Hans de Wijs en Wim Ringe. Allen zijn herkiesbaar. 23. Verkiezing Klassieke Veteranencommissie. Zitting hebben Frank Keijzer, Nicolaas van Ommeren, Wim Husers en Maarten Oldenhof. Allen zijn herkiesbaar. 24. Verkiezing Commissie Sociale Zaken. Zitting hebben Johan de Bie (voorzitter), Ger van Caspel en Edwin Geluk. Allen zijn herkiesbaar. 25. Verkiezing Scheidsrechterscommissie. Zitting hebben Frans Jüch, Eric Bos, Seth van Straten en Karel Kuijvenhoven. Allen zijn herkiesbaar 26. Verkiezing Commissie van Materiaal. Zitting hebben Fred ten Nijenhuis en Wiebe Westerhof. Wiebe Westerhof stelt zich niet herkiesbaar. 27. Verkiezing Evenementencommissie. Zitting hebben Henk Foppen en Dennis Bijlsma. Henk Foppen en Dennis Bijlsma zijn niet herkiesbaar. Het bestuur stelt voor om 'Evenementen' toe te voegen aan de com- missie Pers en Publiciteit. 28. Rondvraag. 29. Sluiting door de voorzitter. Tegenkandidaten kunnen worden gesteld vóór 25 juni 2013 met een getekende voordracht van tenminste 15 seniorleden. Machiel van der Woude, voorzitter, Ronald Koster, secretaris. 13 juni 2013. 1. INLEIDING Het seizoen 2012 - 2013 zal zonder meer de boeken ingaan als een k bijzonder turbulent seizoen. Met fraaie maar ook minder fraaie ge- f beurtenissen. Ons Ie scheerde na een lange reeks wedstrijden zonder overwinning langs de afgrond, maar wist zich na een welhaast on vermijdelijke trainerswisseling, waarbij Maarten Stekelenburg de plaats in nam van Cor ten Bosch, door 5 overwinningen op rij alsnog op de laatste speeldag te handhaven in de Topklasse. Een groot com pliment voor Maarten en zijn mannen, die over een enorme veer kracht bleken te beschikken. Een woord van dank voor Cor ten Bosch is hier ook op zijn plaats. Want onder zijn leiding behaalde ons Ie het grootste succes uit de geschiedenis van onze club, door in het seizoen 2009-2010 voor de eerste en enige keer kampioen van de Hoofdklasse A te worden. Zondag 2 kende onder leiding van trainer Joey van Leijenhorst en elftalleider Wiebe Westerhof opnieuw een goed seizoen in de Reserve Hoofdklasse maar verspeelde op de laatste speeldag de titel in een rechtstreeks duel tegen concurrent Hollandia. Jammer natuurlijk maar een welverdiend compliment is zeker op zijn plaats. De Zaterdag Al had een zwaar seizoen in de sterke Eerste Divisie en kon uiteindelijk degradatie niet ontlopen. Zaterdag 1 kende een moeizame le seizoen helft maar klom na de winter gestaag omhoog met uiteindelijk de periodetitel en dus promotiewedstrijden als beloning. Helaas werd op het nippertje van Marken verloren waardoor Zaterdag 1 ook volgend seizoen weer in de 2' klasse uitkomt. Bij de jeugd waren weer de nodige kampioenschappen te vieren: 15 in totaal. De D5 en de F1 werden zelfs 2 keer (ongeslagen!) kam pioen. Grote klasse! Bij de senioren werd Zondag 12 kampioen. In het hoofdstuk 'Resultaten seizoen 2012-2013' leest u hier meer over. Op 2 december reageerde de (voetbal)wereld geschokt op de zware mishandeling van grensrechter Richard van Nieuwenhuizen van Buitenboys door jeugdspelers van de Amsterdamse voetbalclub Nieuw-Sloten. Van Nieuwenhuizen overleed een dag later in het ziekenhuis. Dit tragische voorval maakte een brede discussie los over de vraag hoe het toenemende voetbalgeweld een halt toe te roepen. De KNVB gelastte het volgende weekend alle wedstrijden in het amateurvoetbal af en bij AFC werd, net als bij een aantal andere clubs, een bezinningsbijeenkomst georganiseerd. Uitvloeisel hiervan is de oprichting van een Normen en Waardencommissie die een aan tal praktische regels heeft opgesteld om wederzijds respect op de velden te bevorderen. Naast alles wat direct met voetbal heeft te maken gebeurde er natuur lijk veel meer binnen onze mooie club. Zomaar een greep uit de vele gebeurtenissen: op 6 oktober 2012 bestond ons sportpark 50 jaar. Reden om een bijeenkomst voor genodigden te houden in ons club huis waar velen acte de présence gaven. Uiteraard werd ingegaan op de (nog ongewisse) toekomst van ons sportpark, onder meer door de voorzitter van stadsdeelraad zuid Paul Slettenhaar. Deze sprak met lovende woorden over onze AFC. Over ons sportpark gesproken, eindelijk lijkt er wat schot in te komen, ook al is nog niets definitief. Het streven is gericht op een AFC-waardig sportpark op de Zuidas. Meer hierover leest u verder in dit jaarverslag in een bijdrage van onze voorzitter. Dit seizoen nam AFC een nieuwe website in gebruik. Fraaier en met meer mogelijkheden. Ook kreeg AFC door de Amsterdamse scheids rechters de Fair Play Prijs Amsterdam uitgereikt. Zeker in het licht van hetgeen hierboven is beschreven, een belangrijke prijs. In dit jaarverslag wordt uiteraard ook aandacht besteed aan de Top- amateurs, de senioren, de jeugd, de overige commissies, de evene menten en nog veel meer. Over al deze zaken berichten wij aan de hand van de volgende hoofdstukken: 2 - De Algemene Vergadering 3 - Het bestuur en de interne organisatie 4- Resultaten seizoen 2012 - 2013 5 - TOPamateurs 6 - Zondag senioren 7 - Zaterdag senioren 8 - De jonge AFC'ers 9 - De Klassieke Veteranen 10- De commissie Medische Zaken 11 - Pers en Publiciteit 12 - Archiefcommissie 13 - De commissie Commerciële Zaken 14 - De Scheidsrechterscommissie 15 - De overige commissies 16- Supportersclub "the Reds" 17 - Stichting "Keep Smiling" 18 - Stichting Goed Genoeg en de V.S.G.G. 19 - AFC en de Zuidas 20 - De evenementen 21 - AFC's dochter ACC 22-4 mei herdenking 23 - In memoriam 24 - Resumé. 2. DE ALGEMENE VERGADERING De jaarlijkse Algemene Vergadering vond plaats op donderdag 19 juli 2012. Op deze vergadering, die traditiegetrouw plaatsvond in de achterzaal van ons clubhuis op Sportpark Goed Genoeg, tekenden 77 werkende leden de presentielijst. De notulen van deze vergadering werden verzorgd door T secretaris Ruud Mantel en werden gepubliceerd in "De Schakel" nummer 1, seizoen 2012 -2013, 91e jaargang van 15 augustus 2012.

Jaarverslagen | 2013 | | pagina 4