12 juni 2013 91e jaargang nr. 10 Voorzitter Machiel van der Woude, sprak de aanwezigen toe. Hij stond stil bij het afgelopen jaar, gaf een schets van de huidige situatie, blikte uiteraard vooruit op de toekomst en bracht een toost uit op een gezond, sportief en mooi 2013. p Schiphol op weg naar Valencia Eén van de hoogtepunten voor ons eerste is de jaarlijkse trip naar een zonnige bestemming, ter voorbereiding op de 2' seizoenshelft, ditmaal naar Valencia. Er was weer een aantrekkelijk programma opgesteld (met Idank aan organisator Maurice Loonstijn) waarin naast enkele pittige trainingen een wedstrijd tegen FC Groningen (die op het nippertje met 1- 0 werd verloren) op het programma stonden. Uiteraard kwam ook plezie rige ontspanning ruimschoots aan bod. Op 18 januari 2013 vierde AFC haar 118e verjaardag met het traditionele Jaardiner net als in de 5 voorafgaande jaren in de prachtige zaal van het American Hotel aan het Leidseplein. De circa 150 aanwezigen genoten volop van deze avond. Opnieuw onder leiding van de voortreffelijke tafelpraeses Nicky Hekster werd er uitstekend gegeten en gespeecht, reed onze jeugdvoorzitter Brian Speelman naar het Hilton om de mr. Henne Boskamp Nobelprijs uit te reiken aan Peggy de Hond, werd ver enigingsmanager Henny Kottmann voorgedragen als Lid van Verdienste en werd onze voorzitter Machiel van der Woude voorgedragen als Erelid. Een langdurig en verdiend applaus viel hen ten deel. Machiel van der Woude voorgedragen als Erelid door Ad Westerhof Speeches waren er verder van Machiel van der Woude en captain van ons eerste Jasper de Haer. De avond werd traditioneel afgesloten met het uit volle borst meezingen van ons clublied: "Ik heb u lief mijn AFC". Voor de uitstekende organisatie tekenden ook dit jaar weer Ad Westerhof en Edwin Geluk. Uiteraard vond op dezelfde avond ook het Damesjaar- diner plaats, voor de 39c keer en ook ditmaal in het Hilton hotel. Onder de bezielende leiding van Cilia Bruin, Christina d'Engelbronner, Anette Kouwenhoven en Cecile Smits-van Oyen en opgeluisterd door niemand minder dan Lois Lane, kwamen meer dan 100 dames samen en beleefden een prachtige avond. Een bijzonder evenement is uiteraard ook de Ridderlunch, die op 2 april 2013 voor de 8e keer werd gehouden en waaraan kan worden deelgeno men door AFC-ers die 50 jaar of meer lid zijn. Twee nieuwe ridders werden geïnstalleerd, te weten Cees den Braven en Michael Kahn, die het begeerde naamschildje in ontvangst mochten nemen. Beiden presen teerden zich met een boeiend verhaal en daarna werd genoten van een zeer gezellige en smakelijke lunch. Reeds sinds 1962 komt een illuster gezelschap AFC-ers, allen onder het sterrenbeeld stier, bijeen voor het Stierenbal, een sportief en culinair samenzijn. Ditmaal op vrijdag 26 april 2013 en met voor het eerst Henk Foppen als voorzitter die Rein Minor bedankte voor 25 jaren trouwe dienst als Opperstier. Henk nam zijn taak, zoals een echte edelstier be taamd, met verve over. Het traditionele sportieve gevecht om de fel begeerde Edelfok-bokaal dat gehouden werd bij Golfclub Amsteldijk werd dit keer gewonnen door Ron van Doesburg, die het zware kleinood tot zijn niet geringe (en hopelijk ook echtgenote Karin's) vreugde naar huis mocht "schleppen". Peggy de Hond, samen met Wiebe Westerhof uitgenodigd om iets over het reilen en zeilen van de jeugd te vertellen, sleepte de nieuw ingevoerde prijs de 'Elbert' voor de meest elegante stier (of was het koe in de wacht. Het instemmend geloei der stieren dat hier op volgde was tot in de verre omtrek te horen. Op 25 mei 2013 vond op ons sportpark het Be Friends Cup toernooi voor zaterdag- en zondagsenioren plaats. 15 Teams met in totaal bijna 200 spelers deden mee aan dit zeer geslaagde toernooi dat gewonnen werd door Zondag 3. In verband met de 'Duitse' Champions League finale later op de avond kende het evenement een Duits tintje en was het kledingadvies ditmaal: lederhosen. Op 28 mei 2013 werd de traditionele Gouden Ballenwedstrijd gespeeld, tussen ons le en een door Robert Gehring en Frank Keijzer samengesteld team bestaande uit oud-eerste elftalspelers. In aansluiting op de wedstrijd, die door ons lc niet al te verrassend werd gewonnen, stond een Indone sisch buffet op het programma. Na het buffet, werden de spelers die AFC 1 gaan verlaten, door de voorzitter toegesproken. Kerwin Hartman werd gekozen tot speler van het seizoen 2012-2013. Ook voor de jeugd viel er dit seizoen wat evenementen betreft weer genoeg te beleven. Naast de Herfst 2-daagse, het Pepernotentoernooi en het kerstdiner voor C-junioren (met als mistery guest AZ-speler en oud-AFC-er Thomas Lam) waren de AFC Superstars op 14 januari 2012 op Borchland, waaraan circa ruim 360 jonge AFC-ers meededen en op 1 juni 2013 de MINI-WK, waaraan meer dan 400 jeugdspelers mee deden en dat uiteindelijk gewonnen werd door Denemarken, de absolute hoogtepunten. Bovenstaand overzicht, hoewel al zeer indrukwekkend, bevat niet alle evenementen die het afgelopen seizoen bij AFC hebben plaatsgevonden. Een aantal evenementen die hier niet staan genoemd staan vermeld in de verschillende bijdragen elders in dit jaarverslag. 21. AFC'S DOCHTER ACC ACC lijkt zich meer en meer thuis te gaan voelen op het Loopveld. De velden en het clubhuis liggen er prachtig bij, en de club bouwt geleidelijk aan een echte topcricketlocatie. Stapje voor stapje groeit de jeugdafdeling van de club en het familiekarakter van de vereniging doet het goed bij de jonge gezinnen en expats in Amsterdam en Am stelveen. Aan ambities ontbreekt het niet bepaald. Het bestuur is in gesprek gegaan met de leden over een plan waarbij de vereniging richting het 100-jarig bestaan in 2021 streeft naar een stabiele plek in het topcric- ket, een sterke groei van het jeugdcricket (met maar liefst 150 jeugd leden) en een verdubbeling van het aantal recreatieve elftallen. 18

Jaarverslagen | 2013 | | pagina 14