,.h. vaJU DE COMMISSIE MEDISCHE ZAKEN 12 juni 2013 91e jaargang nr. 10 Tijdens het seizoen 1999 nam Wim Crouwel het initiatief de Medi sche Commissie in het leven te roepen. Deze commissie houdt toe zicht op de algemene hygiëne in en rondom de kleedkamers, het beoordelen en behandelen van blessures van onze voetballende leden in het algemeen, maar ook een preventieve gezondheidstaak bij onze jeugdleden in het bijzonder. Voorts is een interne opleiding opgezet van diverse voor A.F.C, functionerende sporttherapeuten. Al weer 14 seizoenen stellen de commissieleden hun professionele kennis ter beschikking. De M.C. bestond dit seizoen uit de leden Lex Swaan arts, fysiotherapeut Wim Crouwel (voorzitter), sporttherapeut Michael Olivieira en sportverzorger Co Groszenipper. Ons Eerste vlaggenschip werd vakkundig begeleid door clubarts Lex Swaan. de nieuw aangetrokken sporttherapeut Jan Loenen en Micha el Olivieira. De zondag senioren 2 werd begeleid door sportverzorger Dennis Schröder, welke tevens de jun. Al onder zijn hoede had. De zaterdag senioren 1 werd aanvankelijk begeleid door fysiothera- Ipeute Marielle Marelis, die om moverende reden werd bijgestaan door fysiotherapeut Swan Lee Tan. De A.F.C. Top-jeugd werd dit seizoen paramedisch begeleid door sporttherapeutes Maxime Groe- newegen (jun B1)- Floor Monas (jun. Cl) en Aukje Spoelstra (pup.Dl) De reguliere kolom van de Medische Commissie in ons clubblad de Schakel heeft tot een moderne communicatie over en weer geleid met ouders van onze jeugd en/of trainers, daar waar het ging om vragen m.b.t. algemene gezondheid. Als verlengstuk daarbij is besloten om iedere woensdagmiddag een nieuw inloop spreekuur in te stellen door fysiotherapeute Marielle Marcellis met haar medewerkers van prak tijk Fysio More. Wel is dit jaar in de Topklasse gebleken dat de Bas Rachman fysio en trainingsruimte definitief uit zal moeten brei den. Met de verstandige aanschaf van twee A.E.D. apparaten (Auto matisch Elektrische Defibrillator) is ook periodiek door diverse com missieleden geoefend. Als een club als A.F.C, door haar diverse commissies te vergelijken is met een "gezond" bedrijf, dan functioneerde de Medische Commissie daarin wederom als een geolied radertje. 11. PERS EN PUBLICITEIT De commissie bestaande uit Hans Elias, Kees Gehring en Machiel van der Woude was verantwoordelijk voor ons clubblad de Schakel ('die komt binden, de oude club aan de d'oude vrinden'), het pro grammablad AFC-thuis, de AFC website, de ontvangst van de pers bij de thuiswedstrijden van Ons Eerste en de Persmap 2012-2013. In de periode 18 augustus 2012 - 12 juni 2013 verscheen de Schakel tien keer. In deze nummers veel nieuws over de vele evenementen, bestuursmededelingen en de rubrieken Van de brug af gezien, Red- aktueel, AFC's "Bie"-zonderheden en Mixed Pickles. Wat betreft de laatste twee danken wij onze eigen minister van Sociale Zaken Johan de Bie, die het wel wee van onze clubgenoten op de voet volgde en Pim Adriaansz die zijn Pickles weer met veel zorg inlegde. De Ar chiefcommissie was bijzonder actief, o.a. met een serie artikelen over de AFC-terreinen door de jaren heen. De Medische commissie voor zag ons regelmatig van nuttige tips om goed op de been te blijven. Bobby Gehring nam ons mee naar het verleden in zijn zeer lezens waardige rubriek "Wat een goal!". Natuurlijk werd Ons Eerste op de voet gevolgd met verslagen van alle competitie- en bekerwedstrijden geschreven door de bestuursleden Benno Honsdrecht, Ronald Koster, Ruud Mantel, Ad Westerhof en Machiel van der Woude. Van laatst genoemde werden ook de toespraken bij de overlijdensdienst van onze oud-voorzitter en erelid Jan van Dijk, de nieuwjaarsreceptie, het Jaardiner en de dodenherdenking integraal afgedrukt. Het programmablad AFC-thuis - klein maar fijn - verscheen 15 keer. Doordat de wedstrijd van Ons Eerste een paar keer werd afgelast belandde het programmablad soms voortijdig in de prullenbak. Het programmablad bevatte iedere keer een voorbeschouwing, infor matie over onze tegenstander, de opstellingen en een boeiend inter view van Michael van Osch met een speler of begeleider van AFC 1. De AFC-website werd vernieuwd en met het AFC-vriendelijke web bedrijf Atabix werden afspraken gemaakt om onze site nog mooier te maken. Wij zijn David Westerhof dankbaar voor zijn inzet hierbij. De zeer veel bezochte AFC-website biedt heel veel informatie die via de homepage eenvoudig te bereiken is. Naast enkele headlines met foto's vindt men de laatste stand van zaken bij de nieuwsrubrieken algemeen, zondag 1jeugd en senioren. Verder worden de verjaarda gen vermeld, is er een album met veel foto's en kan men kennis nemen van de stand van de selectieteams. Uiteraard is via de site informatie beschikbaar over de vele commissies die AFC kent, is het rijke archief te ontsluiten en vindt men veel nieuws over de Topklas se en een uitgebreid overzicht van andere relevante websites. "Last but not least" vindt men op onze site uitgebreide informatie over de AFC-vriendelijke bedrijven die onze club financieel ondersteunen. Aan AFC werd in de pers gedurende het seizoen veel aandacht be steed. Het meeste nieuws op radio en televisie en in de kranten betrof uiteraard het wel en wee van Ons Eerste. Het dreigende degradatiege vaar, de wederopstanding en het voortijdig vertrek van Cor ten Bosch en de vroegtijdige komst van Maarten Stekelenburg trok extra aan dacht van het journaille. Ook de perikelen rond ons toekomstig com plex kon op bijzondere aandacht van de pers rekenen. De perstafel was vooraf en na afloop van de thuiswedstrijden van ons eerste goed bezet. In aanwezigheid van ons Erelid Pim Adriaansz werd hier heel wat informatie gewisseld. Bijzonder waren de twee zeer uitgebreide artikelen in Voetbal International. Youri van den Busken beschrijft onder de kop 'AFC is een grote trekpleister' in een 4 pagina's lang artikel dat 'Het roemruchte bolwerk uit Amsterdam-Zuid is gebouwd op tradities. In een tijdperk van individualisme en sociale armoede blijft dat een baken van licht'. Dat lezen we graag! Vl-journalist Geert-Jan Jakobs verhaalt aan het eind van het seizoen in een even lijvig en positief getoonzet artikel vooraf aan de wedstrijd AFC - HBS over "twee verenigingen uit de grote stad, beide ook van res pectabele leeftijd en met een deftige signatuur". Over de pers gesproken, aan het begin van het seizoen werd traditie getrouw de Persmap gepresenteerd. De dertigste editie, met heel veel informatie, interessante artikelen en fraaie foto's. Kees Gehring, die het verleden al heel wat persmappen heeft gemaakt, trad op als re dacteur en kan trots zijn op dit fraaie werkstuk. Ook de grote inbreng van verenigingsmanager Henny Kottmann bij de productie van deze persmap mag beslist niet onvermeld blijven. Inmiddels is de voorbe reiding van de 31e Persmap al in volle gang. Thomas Rijsman en Bobby Gehring zullen dit keer als redacteur optreden. Wij kijken reikhalzend uit naar het resultaat. Aan het eind van dit overzicht is het meer dan gepast stil te staan bij al het werk dat gedurende het afgelopen seizoen is verzet door Hans Elias. Als redacteur en producent van de Schakel en AFC-Thuis en als webmaster van onze site heeft hij dag in dag uit bergen werk verzet. Dit met een niet aflatende 'drive' om zijn club zo goed en actueel mogelijk uit de verf te laten komen. Daarin is Hans weer zeer goed in geslaagd en daar zijn zijn clubgenoten hem heel dankbaar voor. Chapeau! En als Hans dan af en toe eens op vakantie was kon den wij rekenen op Ger van Caspel en Frans Jüch die voor Hans invielen. 12. ARCHIEFCOMMISSIE Voor de archiefcommissie was het een belangrijk seizoen en met zekere trots kunnen wij melding maken van twee belangrijke feiten. Dit los van het feit dat het eerste elftal van AFC tot onze grote op luchting behouden bleef voor de Topklasse, zodat onaangename geschiedschrijving over een (dreigende) degradatie ons bespaard bleef. Belangrijk feit, voor de club zowel als de commissie, kunnen we de uitbreiding van onze 'archiefpagina' noemen op de AFC website. Op deze pagina (oproepbaar via "Clubinfo - Archief), zijn voor de lief hebber allerlei gegevens van het AFC-archief, zoals een compleet inventarisatieoverzicht, nu direct oproepbaar. Aan verdere uitbreiding wordt gewerkt. 14

Jaarverslagen | 2013 | | pagina 10