4 juli 2012 90e jaargang nr. 11 Zaterdag 5 van Jelle Folmer hebben sportief gezien een moeilijk seizoen gehad. En in de een na laatste wedstrijd hebben zij degradatie weten te voorkomen. Komend seizoen zal Coen Doolaard het stokje van Jelle gaan overnemen. Zaterdag 6, nog altijd onder leiding van Maarten Blokland, zijn, net als vorig seizoen, als 9e geëindigd. Ook hier zit toch eigenlijk meer in het vat. De mannen van Zaterdag 7, met Jack Huiman en David Westerhof aan het roer, hebben zich uiteindelijk weten te handhaven en zijn, ook net als vorig seizoen, T geworden. Volgend jaar weer in de reserve 3e klasse en hopelijk nu eindelijk in een meer Amsterdamse poule. Want met alle 'verplaatsingen' hebben zij het Gooi en omgeving nu wel eens gezien. De teams van zat 8 tot en met zat 11 zijn allemaal weer in de reserve 4e klasse uitgekomen. Zaterdag 8 van Sebastian Licht is 5° geworden en hebben een prima seizoen gedraaid. Met als hoofdprijs het winnen van de middageditie van het traditionele ""Gelukkig Nieuwjaartoer- nooi"" in de Emergo-hal te Amstelveen. Met deze titel wonnen zij een training van zondag 1 trainer Cor ten Bosch. Het Zaterdag 9 van Jean-Paul Lo-ten-Foe en zaterdag 10 van Victor de Vries waren dit seizoen bij elkaar in de competitie ingedeeld. De onderlinge derby's zijn, naar verluidt, onbeslist geëindigd en in de rangschikking is respectievelijk zat 9 als 4e en zat 10 als 6e geëindigd. Daarnaast is zat 9 runner-up geworden bij het zaalvoetbaltoernooi in de ochtend. Een kgratis knipbeurt bij Kees Bregman voor de hele selectie was hun prijs! Zaterdag 11 van Alain Leons zijn dit seizoen keurig als 4e geëindigd en stiekem hopen of dromen zij nog een keer van promotie naar de reserve 3e klasse. En dat moet toch zeker een keer gaan luk ken. Wie weet, komend seizoen?! Velen van ons zijn al op jonge leeftijd lid geworden van ons aller AFC om vervolgens opgeleid te worden voor de veteranen. De Vete ranen 1 onder leiding van 'the one and only', bestuurslid senioren voetbal, Lou Hekster hebben afgelopen seizoen een aardige verjon ging gekregen vanuit zat 3 en zat 8, (alhoewel de gemiddelde leeftijd nog altijd 48,3 jaar luidt Met de nieuwe, jonge honden hadden zij in tegenstelling tot voorgaande jaren minder personele problemen. Er was enige scepsis om acht man aan te trekken "kom ik nog wel te voetballen??' maar achteraf blijkt dat we met een selectie, van op papier 30 man, je iedereen broodnodig hebt in deze 35+ competitie. Sportief gezien zijn zij keurig 6e geworden van de 14 ploegen en hebben uiteindelijk zelfs 24 wedstrijden mogen spelen. 'Kijk daar krijg je nog eens geld voor je contributie', aldus penningmeester Benno Honsdrecht. De Veteranen 2 van "kootsj" Robby Lobatto waren weer terugge keerd van 30+ naar de 35+ competitie. En hebben wellicht niet opti maal gepresteerd binnen de lijnen (11° stek), maar buiten de lijnen was het altijd weer bijzonder "Werelds' De veteranen 3, met nog steeds "Marko" (Marcel Koster voor intimi) aan het roer, hebben het sportieve succes van het jaar daarvoor niet helemaal kunnen door trekken. Een 10c plek was hun deel "Maar ja, het lijkt wel of de te genstanders steeds jonger worden en zich niet altijd houden aan de 45+ grens??" Tot zover het wel en wee van zat 1 tot en met veteranen 3. En het seizoen is voorbij gevlogen. Maar ja, alles valt of staat ook met een perfecte organisatie zoals daar zijn, in willekeurige volgorde: Marjan Janssen met haar wedstrijdtafel. Tegenstander én scheidsrechters werden wederom op meer dan AFC-waardige wijze ontvangen. En onder coördinatie van Frans Juch waren alle, ook de lagere teams, weer voorzien van een scheidsrechter. Hulde, hulde En dan natuurlijk het veelvuldig en prettige contact met Theo Janssen op het wedstrijdsecretariaat, alsmede met verenigingsmanager Henny Kottmann. Dank ook weer aan onze sportparkmanager Pim van de Meent en Hassan. Ga er iedere week maar weer aan staan op zo'n krankzinnige drukke zaterdag. Maar gelukkig hadden we ook de beschikking over extra (porto) kleedcabins. Dus dat kwam goed en gelukkig kwam het ook weer (redelijk) goed met Pim die halverwege het seizoen werd getroffen door een beroerte. Tja, dat was even schrikken. Kortom het is weer een mooi seizoen geweest waarbij zeker niet onvermeld mag blijven de ""Be Friends-cup"", welke ieder jaar aan het einde van het seizoen, samen met de B-cie, wordt georganiseerd. Dit toernooi viel samen met CL-fmale tussen Chelsea en Bayern München. Het buffet bestond dan ook niet geheel toevallig uit english beef trilpudding en schnitzel apfelstrudl. Het was nog lang on rustig op sociëteit Goed Genoeg. Ook mag nog vermeld worden dat aan het einde van het seizoen is gestart met de ""Keep Smiling""-cup. Een aantal teams van de zater dag en de zondag blijven gedurende de zomermaanden lekker door- ballen en spelen een onderlinge, laagdrempelige competitie. De eerste geluiden zijn zeker positief. Tot slot, Dank aan mijn beide commissieleden Roy van Dijk en Jack Huiman, alsmede bestuurslid seniorenvoetbal Lou Hekster voor de prettige samenwerking in het afgelopen seizoen. Aldus, Sebo Woldringh Secretaris AFC zat-cie 8. DE JONGE AFC'ERS Het seizoen 2011-2012 is afgesloten en de voorbereidingen op ko mend seizoen zijn alweer gestart. En dit keer was het een heerlijk seizoen met een korte winter en nauwelijks afgelastingen, perfecte omstandigheden voor de voetballiefhebber! De selectie teams van AFC spelen voor een amateurvereniging op een behoorlijk hoog niveau. De BI, Cl en Dl kwamen uit in de eerste divisie en nu gaat de Al volgend seizoen ook op dit hoogste niveau mee doen. Ook de andere jeugdteams hebben hard aan de weg ge timmerd. Zo werden de B4 en C7 najaarskampioen en de C8 voor jaarskampioen tezamen met de D4, E3, El 6 en de F9. En dan niet te vergeten, de El die de finale van de KNVB beker haalde en deze met 2-0 won. Nog belangrijker is dat spelers zich op alle niveaus hebben kunnen ontwikkelen en plezier hebben kunnen beleven aan de trai ningen, de competitie en niet te vergeten de mooie activiteiten zoals de herfsttweedaagse, de Sinterklaasviering, het Kerstdiner voor de C junioren, AFC Superstars in Borchland en natuurlijk ter afsluiting van het seizoen het Mini WK. De evenementen commissie heeft voortref felijk werk gedaan en mooie herinneringen voor de jeugd van AFC gecreëerd. Er was een jeugdspeler die aan het einde van seizoen per brief aan de Jeugdcommissie ter afscheid schreef dat AFC altijd voor hem klaar stond als hij iemand nodig had, en bood als dank spontaan voor de toekomst zijn medewerking aan als vrijwilliger bij al deze activitei ten. Het is een goed teken wanneer iemand na vertrek de binding met de club wil behouden. Een dergelijke binding kan alleen maar tot stand komen met talloze vrijwilligers, zoals bijvoorbeeld onze prima scheidsrechters, maar ook dankzij trainers, coördinatoren en vele anderen die bereid zijn verder te gaan dan hun formele verantwoorde lijkheden. De Jeugdcommissie wil een ieder hartelijk danken voor hun toewijding in het afgelopen seizoen. Het voetbalkamp beleeft in 2012 alweer zijn tweede seizoen en was zo succesvol dat er al snel een 2de editie in dezelfde zomerperiode gepland moest worden. Hier ontstaat alweer de zoveelste AFC tradi tie. Aan het einde van dit seizoen heeft de Jeugdcommissie veel vragen gekregen over het gevoerde selectiebeleid naar aanleiding van stap pen die we hebben genomen om nog zorgvuldiger dit beleid uit te voeren. Ieder jaar vanaf april komen de trainers en coördinatoren voor de uitdagende taak voor het komende seizoen weer alle jeugdspelers in te delen. Ervaring leert dat dit proces bij spelers en ouders veel vra gen oproept. Een goede reden om een aantal zaken op een rij te zet ten, zodat een ieder in ieder geval een duidelijk beeld heeft van de wijze waarop de indelingen bij AFC tot stand komen. Vandaar iets meer aandacht hiervoor in dit jaarverslag: 10

Jaarverslagen | 2012 | | pagina 6