4 juli 2012 90e jaargang nr. 11 van trainer Martin Verburg en elftalleider Cocky van Duivenbode worden versterkt met drie spelers uit de huidige zondag A1 Zondag 4 heeft met het bereiken van een vijfde plaats in de reserve vierde klasse een goed seizoen achter de rug. Na de degradatie van vorig jaar is mede dankzij het enthousiasme van trainer Kees Breg- man en elftalleider Gerrit Altena het voetbalplezier weer helemaal terug. Maar liefst zeven spelers uit de zondag Al zullen aan het team worden toegevoegd. Met deze versterkingen is de ambitie duidelijk om voor het kampioenschap te gaan strijden. Zondag 5 heeft een prima seizoen gespeeld. Met name na de winter stop werden er veel wedstrijden gewonnen en daardoor is het team in de reserve vierde klasse op een mooie derde plek geëindigd. Een van de hoogtepunten was zeker ook het winnen van het AFC Gelukkig Nieuwjaar toernooi in de Emergohal tijdens de winterstop. Zondag 6 heeft sportief gezien, onder leiding van aanvoerder Thomas van der Werff een wisselvallig seizoen achter de rug. Door de vele geblesseerden eindigde het team op de achtste plaats in de reserve 5e klasse. De zomer wordt gebruikt om alle geblesseerde spelers weer fit te krijgen en om te werken aan de conditie. In september zal het team weer met de juiste teamspirit de competitie starten. Zondag 7 is op dit moment het jongste vriendenteam bij de zondag senioren en stond ook afgelopen jaar onder leiding van Seth van Straten en de empaüiische coach Eric Schiering. Opnieuw is een goede middenpositie op de ranglijst behaald, mede door blessures en een gebrek aan training zat de top 3 er helaas niet in. Dit team heeft de luxe van een vaste scheidsrechter, Erik Bos. De zomer zal in het teken van BBQ en voetbal staan. Eric heeft aangegeven volgend jaar niet meer door te gaan als coach, dus ook bij deze: Eric nogmaals bedankt voor jouw inzet! Zondag 8 heeft sportief gezien een teleurstellend seizoen achter de rug in de reserve vijfde klasse en is op de laatste plaats geëindigd. Hierdoor degradeert het team helaas naar de reserve zesde klasse. Ook komend seizoen zal dit team spelen buiten de regio Amsterdam. Bloed, zweet en tranen hoorden er dit seizoen ook weer bij en dat resulteerde in winst van de laatste competitiewedstrijd. Door tijdens de zomerstop te werken aan de conditie en met de komst van enkele nieuwe spelers zit een plek in het linkerrijtje er volgend seizoen zeker in. Het nieuwe seizoen dragen de aanvoerders Marcel Schouten en Paul Bol het aanvoerderschap over aan Jasper Jager en zijn broer Rutger Jager. Zondag 9 stond afgelopen seizoen onder leiding van aanvoerder Diederick de Mos, overgekomen van Swift, die zich al snel helemaal thuis voelde bij AFC. Het team heeft een succesvol seizoen achter de rug en eindigde in de reserve vijfde klasse op de tweede plaats met twee punten achterstand op de kampioen Swift. Het team heeft het verzoek ingediend om volgend seizoen in de reserve vierde klasse te gaan spelen. Zondag 10 onder leiding van aanvoerder Teun Linthorst, heeft afge lopen seizoen in de middenmoot meegedraaid, gelukkig heeft dit de pret niet mogen drukken. Dit team heeft om verschillende redenen de Amsterdamse regionen verlaten en komt uit in de regio buiten Am sterdam. Ook het komend seizoen zullen de heren in de regio gaan voetballen. Altijd gezellig en altijd garant voor een mooie derde helft; hulde! Zondag 11 wordt al driejaar geteisterd door het gebrek aan een vaste keeper. Het is een mooie groep met leuke kerels, die aardig kunnen ballen en weer terug zijn waar ze thuis horen: de zevende klasse (quote van Jack Duis). Dit team is geëindigd op een zeer respectabele vijfde plaats. Het is een lekker gemêleerd en zeer internationale groep, wat af en toe ook lastig kan zijn doordat spelers regelmatig in het buitenland vertoeven. Gelukkig is iedereen bereid een stapje meer te zetten voor de ander: Op naar het nieuwe seizoen dus! Zondag 12 speelt al vele jaren als vriendenteam met elkaar. Het team heeft onder leiding van de aanvoerder Leen Meijaard een goed sei zoen achter de rug. Het team eindigde, mede door een bijna ongesla gen tweede seizoenshelft, met hetzelfde aantal punten als de nummer twee. Maar vanwege een minder goed doelsaldo uiteindelijk op een prachtige derde plaats in de reserve zevende klasse. Zondag 13 bestond het afgelopen seizoen uit een felle, competitieve, maar bovenal vriendelijke groep Japanners. Opmerkelijk was dat bij iedere thuiswedstrijd de zijlijn volstond met enthousiast publiek, met name de knappe Japanse vrouwen zijn niet onopgemerkt gebleven. Hoe de Japanners het vending: "it is great playing for AFC and we like the Dutch soccerstyle, but you guys are so tall! We can't defend our corners..." De heren zijn op een mooie zesde plaats geëindigd. Activiteiten Samen met de elftalcommissie C en Lou Hekster hebben we afgelo pen seizoen weer twee succesvolle voetbaltoernooien georganiseerd. Op 8 januari werd het 'Gelukkig Nieuwjaar' toernooi gespeeld in de Emergohal en op 18 mei werd het seizoen afgesloten met de 'Be Friends Cup' op de velden van AFC. In juni en juli gaan we starten met een nieuw initiatief onder de naam "Keep Smiling" zomercompe titie. In de weekends kunnen dan zowel de zaterdag- als zondagteams op een half kunstgrasveld onderling 7 tegen 7 spelen. Vrijwilligers De B-commissie is zuinig op haar vrijwilligers en koestert deze AFC- leden binnen de club. Wij bedanken iedereen voor hun inzet, want dankzij hun inspanningen is het weer een zeer geslaagd seizoen ge worden. Wij wensen iedereen een fijne vakantie en een fantastische sportzo- mer. 7. ZATERDAG SENIOREN Hoe is het de elftallen, zaterdag 1 tot en met 11, alsmede de veteranen 1, 2 en 3, vergaan? Het vlaggenschip, de zaterdag 1, stond dit seizoen onder de techni sche leiding van Jeroen Brussee en Wessel Colijn. geflankeerd door elftalleider Tim de Groot. Wederom uitkomende in de standaard 2C klasse A en zij hebben lang uitzicht gehad op een mooie eindklasse ring. Halverwege het seizoen stonden zij nog (gedeeld) eerste maar in de 2e helft van het seizoen zijn toch de punten gemorst en zijn zij uiteindelijk 5e geworden. En is helaas ook geen periodetitel behaald. Komend seizoen zal toch de lat weer hoog worden gelegd met als doel promotie naar de le klasse. Dit zal dan moeten gebeuren onder leiding van Wessel daar van Jeroen na vijf (5!) jaar afscheid is geno men. In deze periode heeft Jeroen met z'n mannen twee jaar geleden de titel bemachtigd en overall kunnen we spreken van een meer dan succesvolle periode. Jeroen is in deze periode een echte AFC'er geworden, een clubman die komend seizoen in een meer brede func tie voor de selecties behouden zal blijven. Hulde De toppertjes van Zaterdag 2 zijn uiteindelijk T geworden in de reserve le klasse. Negen keer gewonnen, maar ook llx verloren?! Het was dus vaak alles of niets want op papier kon er een allemach tig, prachtig knap elftal worden opgesteld met voormalige profs waaronder een Kenneth Perez, Ronald de Boer, Brian Roy, Richard en Rob Witschge, Michel Kreek etc etc maar o.a. ook met de oer- AFC'ers Robert Gehring, Hans Geerlings en Ken Watanabe. Maar ja, niet iedere week konden de sterren aanwezig zijn wegens verplichtin gen elders. De zaterdag 3 (voormalig zat 6) van Sebastian Brokmann zijn na hun 2e kampioenschap op rij doorgestoten naar de reserve 2e klasse. Uiteindelijk zijn zij als 9C geëindigd, maar hebben toch weer een leuk seizoen gehad in deze sterke klasse. De elftallen zaterdag 4 tot en met zaterdag 7 zijn allemaal uitgekomen in de reserve 3e klasse met wisselend succes. Zo is Zaterdag 4 van Eran Hausel als vierde geëindigd en hebben lang uitzicht gehad op meer. Een groot aantal trouwe spelers hebben aan het begin van het seizoen de overstap gemaakt naar veteranen 1En een nieuwe lichting spelers van RAP 1 waren overgekomen.

Jaarverslagen | 2012 | | pagina 5