4 juli 2012 90e jaargang nr. 11 5. TOPAMATEURS Het vlaggenschip van AFC heeft zich wederom gehandhaafd in de zondag Topklasse. Tijdens het seizoen werden goede wedstrijden afgewisseld met minder mooie potjes. Het begon allemaal met een oefencampagne tegen sterke tegenstan ders, waaronder zaterdag topklasse ploegen als GVW, Katwijk en FC Lisse. Met wisselend succes werden de nieuwe spelers ingepast en de eerste weken van het nieuwe seizoen waren soms positief maar ook wel eens teleurstellend. De eerste wedstrijd eindigde gelijk bij JVC Cuijck. Kort daarna bleek IJsselmeervogels in Spakenburg net een maatje te groot en werden wij al snel uitgeschakeld voor de KNVB beker. Vlak voor de winterstop kwam de machine goed op gang en werden een aantal goede wedstrijden gespeeld. Argon en UNA hadden niets in te brengen en de eerste helft van het seizoen werd positief afgeslo ten. Begin januari 2012 toog de gehele ploeg, inclusief technische staf en een handjevol Ere- en bestuursleden, richting de voetbalhoofdstad van Europa: Barcelona. Een geweldig trainingsweekend met o.a. een bezoek aan Espanyol tegen "Messi FC" en natuurlijk het nodige vertier in het uitgaansle ven, afgewisseld met pittige trainingen en oefenwedstrijden tegen WVHEDW en onze vrienden van EDO. Het trainingsweekend bleek de opmaat voor een sterke start van de tweede helft van het seizoen. 9 punten uit 3 wedstrijden en geen enkel doelpunt tegen. Bij vlagen werd er erg goed en hartverwarmend gespeeld door onze jongens. In deze periode speelde de ploeg van trainer Cor ten Bosch zich nagenoeg veilig. Mede door de dadendrang van Achilles'29 en Haag- landia, die de ene zege na de andere boekten, bevond AFC zich te midden van een grote groep verenigingen die geen zicht meer hadden op het kampioenschap, maar ook niet meer konden degraderen. De spanning was voor een goed deel weg en dat was te merken in het verdere verloop van de competitie. AFC kwam met name in de uit wedstrijden niet meer toe aan het eerder in het seizoen gehaalde niveau. Nog heel even leek het spannend te worden, maar de uitzege op FC Hilversum, maakte duidelijk dat AFC ook volgend seizoen in de Topklasse zal uitkomen. Al met al kunnen wij tevreden zijn over de prestaties van Ons Eerste in het afgelopen seizoen. Met name de zeges op het hoog geëindigde WKE (2 x 4-0) mogen er zijn, maar ook de overwinning in Hoorn op Hollandia was uitstekend. Sjoerd Jens was wederom onze topscorer "met 18 doelpunten. AFC heeft zich in het tweede seizoen van de Topklasse zonder al te grote problemen weten te handhaven en dat is een mooie prestatie. De Zondagtopklasse is niet alleen een bijzondere opgave door de zware concurrentie (zie o.a. de zege van zondagkam pioen Achilles'29 op zaterdagkampioen Spakenburg), maar ook door de buitenproportioneel zware degradatieregeling. Wij danken alle vrijwilligers en leden van de technische en medische staf voor hun grote inzet. Ook danken wij de supporters die thuis en soms uit (ook in Emmen en Echt) Ons Eerste kwamen aanmoedigen. Voor volgend seizoen zijn wij optimistisch gestemd. AFC kan weer beschikken over een prima equipe en een zeer ervaren en succesvolle trainer. Wij wensen Cor ten Bosch die bij AFC zijn 5C jaar ingaat en de spelers heel veel succes toe. 6. ZONDAG SENIOREN 3 T/M 11 Patrick Reddering bericht namens de elftalcommissie B als volgt: Samenstelling B-commissie De B-commissie bestond afgelopen seizoen uit Patrick Reddering, Max Flam en Seth van Straten. De begeleiding van de zondag 3 t/m zondag 5 was in handen van Patrick Reddering. Max Flam hield zich bezig met de zondag 6, 8, 9 en 12. En Seth van Straten was verantwoordelijk voor de zondag 7, 10, 11 en 13. Omdat er één team (zondag 13) is vertrokken starten we het nieuwe seizoen met 11 teams. De B-commissie zal het nieuwe seizoen in dezelfde samenstelling doorgaan. Trainer/trainingen Martin Verburg was afgelopen seizoen trainer van de zondag 3. Hij werd daarbij geassisteerd door de elftalleider Cocky van Duivenbode. Beiden zullen ze het komende seizoen weer de begeleiding van de zondag 3 op zich nemen. De training van de overige zondagteams stond onder leiding van Kees Bregman. Op zondag was Kees de trainer/coach van de zondag 4. Hij deed de begeleiding van dit jonge team samen met elftalleider Gerrit Altena. Beiden zullen ze het nieuwe seizoen doorgaan met de zondag 4. Scheidsrechters Dankzij de regelmatige inzet van onze eigen scheidsrechters Gerrit Altena, Erik Bos, Hans Elias, Herman Fritzsche, Adriaan Jeukens, Frans Jüch, Rutger Koopmans, Karel Kuyvenhoven, Leo de Nobel, René Reingoud, Steve Ritfeld en Ap Springer was het mogelijk praktisch alle thuiswedstrijden van onze zondagteams te laten leiden door eigen scheidsrechters. Ook konden wij op de medewerking van onze eigen scheidsrechters rekenen bij het 'Gelukkig Nieuwjaar toernooi' in de Emergohal en de 'Be Friends Cup' op AFC. Ap Springer heeft dit seizoen zijn indrukwekkende carrière als scheidsrechter van de senioren zondagteams afgesloten. Hierbij willen wij, mede namens de spelers, alle scheidsrechters bedanken voor hun enorme inzet. Grote klasse heren! Bestuur In het bestuur heeft Lou Hekster voor het tweede seizoen het senio renvoetbal in zijn portefeuille. Samen met hem en de leden van de elftalcommissie C werd veel tot stand gebracht. Vooral bij de organi satie van de twee grote onderlinge toernooien en het plaatsen van nieuwe spelers van buiten en de eigen jeugd werd er weer goed sa mengewerkt. Wij bedanken Lou voor zijn ondersteuning en adviezen. Administratie Dankzij de hulp en ondersteuning van Theo Janssen en Yvonne Steeman op de administratie werd ons veel werk uit handen genomen en konden we onze aanvoerders en spelers altijd goed informeren over o.a. wijzigingen in het wedstrijdprogramma, het aanvragen van nieuwe spelerspassen, opgelegde schorsingen, nog openstaande boe tes en contributies. Yvonne is onlangs met haar werkzaamheden bij de administratie gestopt. Uiteraard willen wij haar bedanken voor het vele werk dat ze jarenlang voor ons heeft verzet. Het goede nieuws is dat Thea Verhoeven inmiddels de werkzaamheden van Yvonne heeft overgenomen. En last but not least willen wij natuurlijk ook Henny Kottmann bedanken voor zijn ondersteuning als verenigingsmanager. Wedstrijdsecretariaat Elke zondag werd de wedstrijdtafel op uitstekende wijze bemand door Theo Janssen. Een prima gastheer voor aanvoerders, leiders en scheidsrechters. Zijn betrokken en actieve bijdrage heeft ook grote waardering bij onze eigen aanvoerders. Sportpark De organisatie van de kleedkamers, materialen en velden op ons prachtige sportpark werden door de inzet van Pim van de Meent en zijn vaste team tot volle tevredenheid uitgevoerd. Onze teams worden elke zondag uitstekend opgevangen en begeleid. Door de komst van de vier nieuwe kleedkamers (portocabins) hoeven de teams nooit meer lang te wachten op een kleedkamer en kunnen ze op tijd begin nen met omkleden voor de wedstrijd. En ik zeg het nog maar weer eens. In vergelijking met veel andere clubs in onze regio is de ac commodatie van AFC altijd prima verzorgd.' Teams Zondag 3 is na terugkeer in de reserve eerste klasse op een keurige zevende plaats geëindigd. Dit is natuurlijk een prima resultaat. Met slechts vijf punten minder als de uiteindelijke nummer drie was het een spannende competitie in de subtop. Volgend seizoen zal het team

Jaarverslagen | 2012 | | pagina 4