4 juli 2012 90e jaargang nr. 11 brief van SGG/AFC d.d. 21 februari stuurt AFC op 30 april nog een reeks schriftelijke vragen over de inpassing van het sportpark van AFC in het Ontwikkelingsmodel Ravel en over de haalbaarheidsstu die 't Loopveld. Op 31 mei ontvangt AFC de antwoorden op de ge stelde vragen. Ze zullen in het komende verenigingsjaar mede de input vormen voor de discussie binnen de vereniging waar en onder welke voorwaarden AFC in de toekomst wil en kan gaan spelen: op een centraal gelegen, goed bereikbaar complex in de hoogstedelijke omgeving van de Zuidas of op een meer perifeer gelegen, parkachtig complex op 't Loopveld. Wordt dus vervolgd, maar daar zal niemand van opkijken! 20. DE EVENEMENTEN Jaarlijks kent onze club weer een groot aantal evenementen, sommigen zijn eenmalig, maai- vele kennen een lange historie. Er zijn evenementen voor de jeugd, voor de senioren, voor specifieke categorieën en evene menten voor de hele vereniging. Een groot aantal wordt hieronder kort beschreven. Op 31 december 2011 werd, na afloop van de wedstrijd AFC-Hollandia, voor de 29ste keer de Persmap gepresenteerd. Ook dit jaar weer samen gesteld door Jan van Galen, en André Wijnand. Opnieuw, zoals wij van kde samenstellers inmiddels gewend zijn, een geweldig boekwerk met F mooie verhalen, schitterende foto's en veel gegevens. Jan en André hebben aangegeven dat dit hun laatste keer was, een groot compliment voor vele jaren schitterend werk is hier dan ook op zijn plaats. Kees Gehring heeft inmiddels aangegeven de coördinatie van de nieuwe pers map op zich te nemen. Een mooie taak, waarmee wij hem veel succes toewensen. Op vrijdag 4 november 2011 kwamen liefst 118 Zilveren Ploegers bijeen voor de traditionele bijeenkomst van AFC-ers die 25 jaar of langer lid zijn. De organisatie van deze geweldige avond was zoals altijd weer in vertrouwde handen van Tafelvoorzitter Johan de Bie, bijgestaan door Hans Honsdrecht en Hans de Wijs. 9 nieuwe Zilveren Ploegers werden geïnstalleerd, te weten: Tom Egbers, Robert Gehring, Brian van Gelder, Gerard Hogers, Kees Kerker, Maurice Koster, Emiel Neter, Michael Reddering en Roland Ribberink. Zij brachten, in vaak kleurrijk taalge bruik en gelardeerd met de nodige anekdotes, duidelijk over het voetlicht waarom zij onze club al zo lang trouw zijn. Tevens werden deze avond vanwege hun 50-jarig lidmaatschap Mannes Kinsbergen en Jack van Gelder benoemd tot AFC-Ridder. Op vrijdag 23 december 2011 vond opnieuw een hoogtepunt plaats, namelijk het traditionele Kienen, en wel voor de 16de keer in successie georganiseerd door het Kien Dream Team bestaande uit Ronald Koster, Nicky en Lou Hekster, Roy van Dijk, Hans Hulst en Ron van Doesburg. Een geweldig evenement dat ook deze keer zorgde voor een uitpuilende sociëteit, mede door de vaak humoristische wijze waarop dit steeds weer wordt gepresenteerd. Dat kienen volgens de organisatoren niet mag worden onderschat bleek wel uit het Cruyffiaanse motto dat dit keer aan het evenement werd meegegeven: "het blijft natuurlijk een spelletje, wie je heel uitgekiend moet spelen". Er waren meer dan 250 kieners afgeko men op dit spektakel in de hoop één of meer van de veelal spectaculaire prijzen in de wacht te slepen.. De Nieuwjaarsreceptie, gehouden op 4 januari 2012, mag uiteraard niet in dit overzicht ontbreken. Meer dan 150 leden en donateurs, al of niet vergezeld van partner waren in ons door Frans Ris en Joop Kenter gezel lig en smaakvol aangeklede clubhuis aanwezig om hun clubgenoten een voorspoedig en sportief Nieuwjaar toe te wensen. Voorzitter Machiel van der Woude, sprak de aanwezigen toe. Hij blikte terug op het afgelopen jaar, schetste de huidige situatie, blikte uiteraard vooruit op de toekomst en bracht een toost uit op een gezond, sportief en mooi 2012. Eén van de hoogtepunten voor ons eerste is de jaarlijkse trip naar een zonnige bestemming, ter voorbereiding op de 2de seizoenshelft, ditmaal naar Barcelona. Commissaris TOPamateurs Bob Duis had een aantrek kelijk programma opgesteld waarin naast enkele pittige trainingen wed strijden tegen EDO uit Haarlem en WV-HEDW op het programma stonden. Uiteraard kwam ook plezierige ontspanning ruimschoots aan bod. De traditionele 'Silver Spoon', voor de beste speech, werd gewon nen door Michael Lanting. Op 18 januari 20110 vierde AFC haar 11T verjaardag met het traditione le Jaardiner net als in de 4 voorafgaande jaren in de prachtige zaal van het American Hotel aan het Leidse Plein. De circa 160 aanwezigen genoten met volle teugen van deze avond. Onder leiding van de voortref felijke tafelpreses Nicky Hekster werd er uitstekend gegeten en ge speecht, werd de mr. Henne Boskamp Nobelprijs uitgereikt aan Rik de Boer en werd bestuurslid Ronald Koster benoemd tot Lid van Verdienste. Een langdurig applaus viel beiden ten deel. Speeches waren er verder van onze voorzitter Machiel van der Woude, captain van ons eerste Lutzen Brink en voorzitter van de KNVB Bemard Fransen. De avond werd traditioneel afgesloten met het uit volle borst meezingen van ons club lied: "Ik heb u lief mijn AFC". Voor de uitstekende organisatie tekenden Ad Westerhof en Edwin Geluk. Uiteraard vond op dezelfde avond ook het Dames-jaardiner plaats, ook ditmaal in het Hiltonhotel. Voor de 2de keer onder de bezielende leiding van Cilia Bruin, Paula de Jonge, Anette Kouwenhoven en Cecile Smits-van Oyen kwamen 150 dames samen en beleefden in Jordanese sfeer een prachtige avond. Een bijzonder evenement is uiteraard ook de Ridderlunch, die op 4 april 2012 voor de 7de keer werd gehouden en waaraan kan worden deelgeno men door AFC-ers die 50 jaar of meer üd zijn. 5 nieuwe ridders werden geïnstalleerd, te weten Ger Bogaers, Henk Dik, Edwin Geluk, Dé Hur- witz en Wim Ringe, die het begeerde naamschildje kregen overhandigd door voorzitter Machiel van der Woude. Allen presenteerden zich met een boeiend verhaal en daarna werd genoten van een zeer gezellige en smakelijke lunch. Reeds sinds 1962 komt een illuster gezelschap AFC-ers, allen onder het sterrenbeeld stier, bijeen voor het Stierenbal, een sportief en culinair samenzijn. Ditmaal op vrijdag 11 mei en nu dus voor de 50* keer. Het traditionele sportieve gevecht om de fel begeerde Edelfok-bokaal werd in verband met dit jubileum overgeslagen en de vakjury was unaniem: de prijs kwam dit maal toe aan Wouter Amesz als dank voor het vele malen mede-organiseren van dit festijn. "Opperstier" Rein Minor nam na 25 jaar afscheid als voorzitter en champagne, bloemen, speeches en luid ruchtig gestampvoet der stieren vielen hem ten deel. Henk Foppen volgt Rein op als "Opper stier" zodat deze traditie nog tot in lengte van jaren kan blijven voortbestaan. Het samenzijn der stieren werd ook dit jaar gevierd met een zeer gezellig etentje in eigen stal. Op 19 mei vond op ons sportpark het Be Friends Cup toernooi (voor heen ABC The Reds-cup) voor zaterdag- en zondagsenioren plaats. 15 teams met in totaal ruim 150 spelers deden mee aan dit zeer geslaagde toernooi dat gewonnen werd door Zaterdag 1. Op 30 mei werd de traditionele Gouden Ballenwedstrijd gespeeld, tussen ons 1SK en een ploeg samengesteld uit oud-eerste elftalspelers. In aansluiting op de wedstrijd, die door ons 1SK niet al te verrassend werd gewonnen, stond een buffet op het programma. Na het buffet, werden de spelers die AFC 1 gaan verlaten, door de voorzitter toegesproken. Mike Derlagen werd gekozen tot speler van het seizoen 2011-2012. Ook voor de jeugd viel er dit seizoen wat evenementen betreft weer genoeg te beleven. Naast de herfst 2-daagse. het Pepernotentoernooi en het kerstdiner voor C-junioren (met als mistery guest Ajacied Chris- tian Eriksen) waren de AFC Superstars op 14 januari 2012 op Borch- land, waaraan circa 350 jonge AFC-ers meededen en op 9 juni 2012 de MTNI-WK, waaraan bijna 400 jeugdspelers meededen en dat uitein delijk na su-afschoppen gewonnen werd door Nederland, de absolute hoogtepunten. 21. AFCS DOCHTER ACC Onze dochtervereniging ACC vierde afgelopen jaar alweer haar 90- jarig bestaan. Sinds de vereniging in 1921 ontstond, heeft ze een rijke historie opgebouwd. Het lustrum werd uitgebreid gevierd op een prachtige dag in juli, waarbij alle leden in oud-engelse kleding naar het veld kwamen. Voorzitter Guido Dukker sprak de aanwezigen toe, en belichtte daar bij uitgebreid de belangrijke rol van AFC in de 90-jarige geschiede- 16

Jaarverslagen | 2012 | | pagina 10