22 juni 2011 89= jaargang nr. 11 van de digitale AFC-nieuwsbrief. Pim Adriaansz nam bij de thuiswedstrijden van het eerste nog steeds plaats aan het hoofd van de tafel achter het bordje "Pers", waar hij door Hans Elias en Jan van Galen werd bijgestaan om de journalisten te ontvangen. De Persmap was dankzij de vele kampioenschappen fraaier dan ooit, niet te overtreffen. De Persmap daarentegen werd apart van deze commissie samengesteld en geredigeerd door Jan van Galen en André Wijnand, in samenwerking met Jan Otsen, die verantwoordelijk was voor de fotografie. Dank gaat uit naar Valentijn Jorritsma van Palteam en naar de vele medewerkers binnen AFC (zie colofon in de Persmap). En nog steeds is Hans Elias de spin in het web van de Cie P&P. 12. ARCHIEFCOMMISSIE De commissie heeft, naar eigen zeggen weliswaar, het afgelopen verenigingsjaar veel werk verzet. Dit seizoen had de commissie voor het eerst op de AFC-website, een eigen "archiefpagina''. Een hele klus, waar vooral Wim Ringe zich mee bezig heeft gehouden. Te hopen is dat veel in de AFC-historie geïnteresseerden, de weg naar deze informatiebron weten te vinden. Opvallend is dat juist van buiten de vereniging hier naar gekeken wordt, zoals wij uit diverse reacties reeds hebben geconstateerd. Een andere belangrijke gebeurtenis was het uitkomen van het boek "115 jaar competitie voetbal van A.F.C.-1". Dit bevat een historisch overzicht in cijfers, woord en beeld van de resultaten van AFC over de periode 1895 tot en met 2010. Het boek is voortgekomen uit een initiatief om één centraal dossier samen te stellen met alle uitslagen en eindstanden van ons eerste elftal. Een hoogtepunt daarbij was de uitreiking van de eerste exemplaren aan enkele oud eerste elftal spelers tijdens het afgelopen jaardiner. Later werd in Oost Knollendam ook een exemplaar overhandigd aan de oudste, nog in ons midden zijnde speler die in het boek voorkomt, de inmiddels 88-jarige Henk Sonnevelt. Henk is zoals ook in het boek te lezen valt, onze legendarische goalgetter uit de jaren 1942 t/m 1948. Tot nu aan toe zijn ruim 180 boeken "aan de man"' gebracht en zijn nog maar enkele exemplaren te koop. Mede door enige financiële hulp (met dank aan de Zilveren Ploeg en de Stichting Goed Genoeg) kon dit project kostenneutraal afgewerkt worden. Voor het overige blijft het archiveren (verzamelen, ordenen, beschrijven en beheren) een wekelijkse bezigheid, waarbij ook het werken thuis op de computer bijna dagelijks werk is geworden. Voor het komende seizoen staat vooral de (hrand)veiligheid van ons archief centraal. De commissie hoopt op dit terrein, in goed overleg met het Bestuur en de Stichting Goed genoeg, de hoog noodzakelijke verbeteringen te kunnen i realiseren. 'De commissie (bestaande uit Rik de Boer, Hans de Wijs en Wim Ringe) kwam gedurende dit seizoen negen maal officieel in vergadering bijeen. Alle leden laten weten het werk voor het AFC-archief het volgende seizoen graag en met plezier te willen voortzetten. 13. DE COMMISSIE COMMERCIËLE ZAKEN Een bijdrage van commissievoorzitter en vice-voorzitter Ad Westerhof: De tegenzittende economie, ook wel recessie geheten, heeft net als vorig seizoen de commerciële commissie nogal bezig gehouden. Met kunst- en vliegwerk en geïmproviseerde maatwerkoplossingen zijn we er uiteindelijk in geslaagd om een geringe groei in de inkomsten te bewerkstelligen. Net als vorig jaar kon ook dit jaar een aantal sponsors niet meer aan de verplichtingen jegens AFC voldoen of nog erger: ging failliet! Vervelend voor ons, maar buitengewoon triest voor het bedrijf, haar werknemers, leveranciers en afnemers. Echter door het gevoerde beleid gedurende vele jaren heeft AFC haar belangen breed gespreid, waardoor dit soort van tegenslagen enigszins konden worden opgevangen. Daarnaast heeft een vijftal AFC-Vriendelijke bedrijven te kennen gegeven Keep Smiling financieel te willen ondersteunen en tegelijkertijd haar bijdrage substantieel te verhogen. Daardoor heeft Keep Smiling (tenslotte ook gewoon AFC, voor meer info zie elders in dit jaarverslag) een solide basis gekregen. Dat is weliswaar goed voor de financiële huishouding van Keep Smiling, het fonds waaruit de "waarderingstoelage" voor de selectiespelers wordt geput, maar tegelijkertijd neemt de noodzaak toe om reguliere sponsors daarvoor in de plaats te vinden. Tel daarbij het vertrek van Search als AFC-Vriendelijk bedrijf (maar liefst 8 jaar hebben wij genoten van hun financiële ondersteuning, waar voor grote dank) en u begrijpt dat de commissie aan de bak kon. fcMet de komst dit seizoen van Deko aannemers. Club Sportive (trainingsfaciliteiten in natura voor ons eerste elftal), RTV NH tv-uitzendingen) 'en op de valreep nog twee prachtige AFC-Vriendelijke bedrijven t.w. Hampshire Inn Hotel Maastricht en ABNAMRO, die het aflopende contract opnieuw heeft verlengd, is de conclusie dat de commissie daar aardig in is geslaagd. ^Kortom fantastisch nieuws zou je zeggen. Desondanks zijn er ook enige zorgen over de absolute (en procentuele) toename van de sponsorgelden in onze AFC begroting. Daarmee neemt ook de kwetsbaarheid toe en het risico dat AFC steeds afhankelijker wordt van deze (externe) geldstromen. Tijdens de periodieke vergaderingen van de commissie is vooral hierover veel gesproken. Onze voorlopige conclusie is dat afhankelijkheid niet negatief hoeft te zijn, zolang je er voor kiest en het je niet overkomt. Maar de thans ontstane situatie stijgt uit boven de bevoegdheid van onze commissie omdat hier de continuïteit van AFC en het beleid van de hele vereniging in het geding zijn. De commissie geeft het bestuur in overweging om het beleid ter zake van sponsoring en de uitvoering daarvan aan te passen, zodanig dat ener zijds er een balans blijft bestaan tussen onze identiteit en het ambitieniveau van AFC en anderzijds de financiële continuïteit gewaarborgd is. Voor de uitvoering van de sponsorwerkzaamheden doet de commissie de suggestie om meerdere personen -op dagelijkse basis- actief te laten participerea aangezien inmiddels gebleken is dat het werk door een persoon (Tim Timmerman) te veel omvattend is en de kwetsbaarheid daarenboven te groot. Het dagelijks werk van de commerciële commissie, uitgevoerd door Tim Timmerman, is in de loop der jaren aanzienlijk toegenomen. Te denken valt hierbij aan alle (periodieke) contacten met bestaande en potentiële sponsors, assistentie bij de financiële afhandeling, het bestellen van reclameborden, vlaggen, advertenties, de administratieve follow-up, etc,etc. Ten einde het bestuur en haar adviseurs de mogelijkheid te geven om geheel vrij van bestaande structuren en personen dit nieuwe beleid te ontwikkelen en daarna hier invulling aan te geven, treden alle leden van de commerciële commissiebij de komende Algemene Vergadering terug. Een Korte Terugblik Onze commissie is sinds 2003 actief en kijkt terug op een prachtige periode met soms mooie en ook soms onverwachte resultaten. 12

Jaarverslagen | 2011 | | pagina 8