22 juni 2011 89*= jaargang nr. 11 De evenementencommissie heeft dit seizoen met groot succes een aantal jeugdevenementen georganiseerd: de herfsttweedaagse, de Sinterklaasviering, het Kerstdiner voor de C junioren, AFC Superstars in Borchland en natuurlijk ter afsluiting van het seizoen het Mini WK. Ook jeugdtrainers en spelers van diverse selectieteams hebben zich in hun vrije dagen met veel plezier ingezet tijdens al deze evenementen. De toernooicommissie heeft een groot aantal externe toernooien aangenomen om alle jeugdteams die graag wilden deelnemen aan toernooien tegemoet te komen. Op deze manier hebben in het hele land (en in sommige gevallen ook in het buitenland) een aantal teams, veelal met groot succes, deelgenomen aan toernooien op verschillende niveau's. Ook de spelers van de World Cup hebben aan toernooien deelgenomen om zo alvast te wennen aan het spelen in de F-competitie. Wij zijn verheugd te kunnen melden dat wij deze zomer het AFC voetbalkamp gaan introduceren. Het voetbalkamp, dat bedoeld is voor jongens en meisjes in de leeftijd van 6 t/m 12 jaar, zal in juli worden gehouden bij AFC en staat onder leiding van onze eigen jeugdtrainers. Er hebben zich inmiddels al meer dan 200 kinderen aangemeld. Buiten hat plezier dat wij kinderen op deze manier kunnen bieden, zal het voetbalkamp ook een welkome aanvulling zijn op het budget van komend seizoen. Fantastisch dat er ook nog steeds AFC leden en ouders zijn die de jeugd financieel ondersteunen via het Lieverdjesfonds en de Sponsor Bingo Loterij Voor komend seizoen is de trainersstaf vrijwel rond. De Technische Commissie zal worden uitgebreid om op deze manier meer aandacht te kunnen besteden aan de technische organisatie en structuur, handhaving van het beleid volgens het jeugdplan, de ontwikkeling van de jeugd trainers en interne scouting. De Jeugdcommissie zal zich weer met veel plezier en toewijding inzetten voor een mooi nieuw seizoen en bedankt alle vrijwilligers die zich dit seizoen hebben ingezet nogmaals voor hun ondersteuning 9. DE KLASSIEKE VETERANEN I Verslag Klassieke Veteranen seizoen 2010-2011 door André Wijnand k Allereerst gaat onze dank uit naar de Klassieke Veteranen vriendelijke bedrijven: Bonnit Benelux BV, Troostwijk, Blank en Partners, AND 'Automotive Navigation Data, Tank en Autowascentrum Zwart, Sancties Schoonmaak en Glazenwasserij, die ervoor gezorgd hebben dat de kosten beheersbaar bleven. Zoals te doen gebruikelijk werd na elke thuiswedstrijd de tegenstander ontvangen voor de derde helft, was ons jaardiner inclusief vrouwen weer een groot succes, dit keer gehouden in de Special Sports Lounge Club en zijn wij voor de derde keer in successie naar Barcelona gegaan als afsluiting van het seizoen. 21 deelnemers! Het verslag daarvan is reeds op de website geplaatst. Daarnaast hebben wij ook nog gevoetbald. Heel lang deden wij mee voor het kampioenschap, maar Sparta was dit jaar een maatje te groot voor ons. De Klassieke Veteranen kenden dit seizoen een smalle selectie, als dan ook nog een paar dragende spelers langdurig geblesseerd raken, kan niet anders gezegd worden dat er gezien de resultaten weer een goede prestatie geleverd is. Dankzij een goede samenwerking met Veteranen 1 konden wij diverse keren een beroep op hen doen om mee te spelen, hetgeen omgekeerd ook het geval was. Nieuwe gezichten dit jaar waren Remco Post, Jeroen Brussee als zijlijnen Nils Adriaans en Houcine Laroussiyen. De Veteraan van het Jaar werd Maarten Oldenhof voor zijn rol als captain: op zeer positieve wijze leiding geven aan zijn team zowel binnen als buiten het veld. De topscorer werd Frank Keijzer en de schaduwschutter Houcine Laroussiyen. Wim Husers heeft naar alle tevredenheid dit afgelopen jaar als coach gefungeerd, zijn contract is inmiddels verlengd. Nicolaas van Ommeren beheerde de financiën; Frank Keijzer zorgde o.a. voor assistentie naar de coach en André Wijnand hield op de achtergrond de touwtjes in handen. Voor komend jaar zijn er geen bedankjes ontvangen, vooralsnog ook geen nieuwe gezichten dus de Klassieke Veteranen gaan op dezelfde vertrouwde voet verder. 10. DE COMMISSIE MEDISCHE ZAKEN Tijdens het seizoen 1999 nam Wim Crouwel het initiatief de Medische Commissie in het leven te roepen. Deze commissie houdt toezicht op de algemene hygiëne in en rondom de kleedkamers, het beoordelen en behandelen van blessures van onze voetballende leden in het algemeen en keen preventieve gezondheidstaak bij onze jeugdleden in het bijzonder. Voorts is een interne opleiding opgezet van diverse voor A.F.C, functionerende sportverzorgers. .Al weer 12 seizoenen stellen de commissieleden hun professionele kennis ter beschikking. De M.C. bestond dit seizoen uit de leden Lex Swaan f arts, de fysiotherapeuten Wim Crouwel (voorzitter), Michael Olivieira en sportverzorger Co Groszenipper. Ons Eerste vlaggenschip werd vakkundig begeleid door clubarts Lex Swaan, de nieuw aangetrokken fysiotherapeut Wouter van Doorn (Medico Fysion) en sportverzorger Michael Olivieira. De zondag senioren 2 werd begeleid door sportverzorger Dennis Schröder en zaterdag senioren 1 door fysiotherapeute Marielle Marelis. De A.F.C. Top-jeugd werd dit seizoen paramedisch begeleid door sportverzorgers Michael Olivieira (jun. Al), Dennis Schröder (jun. BI). Aukje Spoelstra (jun. Cl) en Floor Monas (jun. Dl). De reguliere kolom van de Medische Commissie in ons clubblad de Schakel heeft tot een moderne interactie geleid met ouders van onze jeugd en/of trainers, daar waar het ging om vragen m.b.t. algemene gezondheid. Na verstandige aanschaf van twee A.E.D. apparaten (Automatisch Elektrische Defibrillator) is ook door diverse gelederen daarmee geoefend. Als een club als A.F.C, door haar diverse commissies te vergelijken is met een "gezond" bedrijf, dan functioneerde de Medische Commissie daarin wederom als een geolied radertje. 11PERS EN PUBLICITEIT De commissie bestaande uit Jan van Galen, Hans Elias en André Wijnand was verantwoordelijk voor de publicatie van het clubblad de Schakel, het programmablaadje AFCThuis, de AFC website, de AFC nieuwsbrief en de ontvangst van de pers bij de thuiswedstrijden van het eerste.De bijdragen in de Schakel kwamen afgelopen jaar van Pim Adriaansz Mixed Pickles), Laurens Samsom, Maurice Loonstijn (verslaggever van het eerste), Johan de Bie ("Bie"zonderheden) en Wim Crouwel medische zaken). Nieuw was de rubriek: Een AFC'er vertelt. Ook de jeugdcie droeg bij met een nieuwe rubriek in de vorm van een interview met een jeugdlid. Redactie was in handen van André Wijnand en Hans Elias. die ook voor de productie zorgde. De Schakel wordt ondanks dat het eerder op de website te lezen valt nog steeds naar 450 leden verstuurd en is volgens de penningmeester budget neutraal. Het programmablaadje AFCThuis dat een iedere bezoeker voor slechts één euro kan kopen (bijdrage trainingsfonds jeugd!) werd geproduceerd onder redactie van Hans Elias en André Wijnand. De alom geprezen AFCwebsite werd door webmaster Hans Elias wederom op een meer dan voortreffelijke wijze bijgehouden. Deze website werd weer bijzonder veel bezocht. De fraaie wedstrijdfoto's van het eerste kwamen weer van Ton Post. Hans Elias tekende eveneens voor de productie en inhoud 11

Jaarverslagen | 2011 | | pagina 7