22 juni 2011 89= jaargang nr. 11 Dit seizoen werd, voor het eerst zonder presentatie, de 2&se Persmap verzonden. Ook dit jaar weer samengesteld door het kundige team van Jan van Galen, Jan Otsen en André Wijnand. Zonder overdrijven kan worden gesteld dat er opnieuw sprake was van een prachtig boekwerk met mooie verhalen, schitterende foto's en veel gegevens, zoals altijd aangeleverd door Chris Schröder, Op vrijdag 5 november 2010 kwamen circa 120 Zilveren Ploegers bijeen voor de traditionele bijeenkomst van AFC-ers die 25 jaar of langer lid zijn. De organisatie van deze geweldige avond was zoals altijd weer in vertrouwde handen van Tafelvoorzitter Johan de Bie, bijgestaan door Hans Honsdrecht en Hans de Wijs. 7 nieuwe Zilveren Ploegers werden geïnstalleerd, te weten: Henk Foppen, Marcel Foreman, Edwin Ludwig. Rob Overweg, Ad Westerhof. Machiel van der Woude en Cor Wijdogen. Zij slaagden er moeiteloos in aan de aanwezigen uit te leggen waarom het altijd zo goed toeven is bij AFC. Op 23 december 2010 (aanvankelijk gepland op 17 december maar vanwege barre weersomstandigheden voor het eerst in de geschiedenis uitgesteld) vond opnieuw een hoogtepunt plaats, namelijk het traditionele Kienen, en wel voor de 140" keer in successie georganiseerd door het Kien Dream Team bestaande uit Ronald Koster, Nicky en Lou Hekster, Roy van Dijk, Hans Hulst en Ron van Doesburg. Een geweldig evenement dat jaarlijks nog aan populariteit wint, mede door de vaak hilarische wijze waarop dit steeds weer wordt gepresenteerd. Ditmaal gaven de presentatoren een perfecte imitatie van de Toppers Er waren meer dan 200 kieners afgekomen op dit spektakel en zij genoten van mooie spijzen en dito prijzen. De Nieuwjaarsreceptie, gehouden op 2 januari 2011, mag uiteraard niet in dit overzicht ontbreken. Meer dan 150 leden en donateurs, al of niet verge zeld van partner waren in ons door Frans Ris en Joop Kenter gezellig en smaakvol aangeklede clubhuis aanwezig om hun clubgenoten een voorspoedig en sportief Nieuwjaar toe te wensen. Voorzitter Machiel van der Woude, sprak de aanwezigen toe. Hij blikte terug op het kampioensjaar 2010, schetste de huidige situatie, blikte vooruit op de toekomst en wenste een ieder namens het bestuur een gezond, sportief en mooi 2011 toe. Eén van de hoogtepunten voor ons eerste is de jaarlijkse trip naar een zonnige bestemming, ter voorbereiding op de 2de seizoenshelft, ditmaal naar Portugal. Commissaris TOPamateurs Bob Duis had een aantrekkelijk programma opgesteld waarin naast enkele pittige trainingen wedstrijden tegen Heerenveen en ADO'20 op het programma stonden. Uiteraard kwam ook plezierige ontspanning ruimschoots aan bod. De traditionele 'Silver Spoon', I voor de beste speech, werd gewonnen door Sil Paddenburg. Op 18 januari 2010 vierde AFC haar 116e verjaardag met het traditionele Jaardiner net als in de 3 voorafgaande jaren in de prachtige zaal van het American Hotel aan het Leidse Plein. De circa 180 aanwezigen genoten met volle teugen van deze avond. Onder de bezielende leiding van tafelpreses Nicky Hekster werd er voortreffelijk gegeten en gespeecht en ontving Henk Bijlsma voor het vervolg van zijn activiteiten als teammanager in het kampioensjaar de mr. Henne Boskamp Nobelprijs en werd door de aanwezigen voorgesteld Pim Adriaansz. alias Pickelaar, op grond van zijn vele verdiensten voor onze club te benoemen tot Erelid. Een langdurig applaus viel beiden ten deel. Speeches waren er verder van onze voorzitter Machiel van der Woude, de nieuwe captain van ons eerste, Lutzen Brink en Rik de Boer die namens de Archiefcommissie het boek: 115 jaar competitievoetbal AFC 1 presenteerde. De avond werd traditioneel afgesloten met het uit volle borst meezingen van ons clublied: "Ik heb u lief mijn AFC". Uiteraard vond op dezelfde avond ook het Dames-jaardiner plaats, ook ditmaal in het Hiltonhotel. Voor de eerste keer onder de bezielende leiding van Cilia Bruin, Paula de Jonge, Anette Kouwenhoven en Cecile Smits-van Oyen kwamen 150 dames samen die kunnen terugzien op een prachtige avond. Een bijzonder evenement is uiteraard ook de Ridderlunch, gehouden op 5 april 2011 en waaraan kan worden deelgenomen door AFC-ers die 50 jaar of meer lid zijn. 2 nieuwe ridders werden geïnstalleerd, te weten Doby Polak en Rokus Hoogendoorn, die beide het begeerde naamschildje kregen overhandigd door voorzitter Machiel van der Woude. Beiden presenteerden zich met een boeiend verhaal en daarna genoten allen van een zeer gezellige en smakelijke lunch. Reeds sinds 1962 komt een illuster gezelschap AFC-ers, allen onder het sterrenbeeld stier, bijeen voor het Stierenbal, een sportief en culinair samenzijn. Het traditionele sportieve gevecht om de fel begeerde Edelfok-bokaal (die op geen enkel dressoir zou misstaan) werd dit jaar gehouden op 13 mei. Onder leiding van "Opperstier" Rein Minor en kassier Wouter Amesz werden dit jaar de krachten gemeten op de putting green van het Amstelpark, op fietsafstand van ons sportpark. Bas Rachman toonde zich de sterkste, gevolgd door Wouter Amesz en Ruud Mantel die verdienstelijk 2de respectievelijk 31*6 werden. Het sportieve samenzijn werd afgesloten met een zeer gezellig etentje in ons clubhuis, alwaar diverse sprekers op vaak humorvolle wijze het woord voerden. j Op 17 mei werd de traditionele Gouden Ballenwedstrijd gespeeld, tussen ons l36 en een ploeg samengesteld uit oud-eerste elftalspelers en gecoacht door niemand minder dan Ton du Chatinier. In aansluiting op de wedstrijd, die door ons l9e met 'maar liefst' 3-0 werd gewonnen, stond een buffet op het programma. Na het buffet stond voorzitter Machiel van der Woude stil bij het tragische overlijden van Michael Koomen, zoon van ons lid Jan en echtgenote Tineke Koomen. Hierna werd een minuut stilte in acht genomen. Vervolgens werden de spelers die AFC 1 gaan verlaten, door de voorzitter toegesproken. Achtereenvolgens werden Sil Paddenburg, Tatchary Langguth, Steve Kenepa en Bertjan Wijers in het zonnetje gezet, en ook schonk de voorzitter aandacht aan de niet aanwezige Patrick Krop, Bela Szenasi en Chelton Linger. Helaas kon ook de 10 seizoenen voor AFC 1 uitgekomen Said Moumane op deze avond vanwege vakantie niet aanwezig zijn. De voorzitter sprak over Said mooie en respectvolle woorden en zegde de aanwezigen toe dat Said op een ander moment die aandacht zal krijgen die bij zijn afscheid past. Op 18 mei vond op ons sportpark het Be Friends Cup toernooi (voorheen ABC The Reds-cup) voor zaterdag- en zondagsenioren plaats. Liefst 20 teams met in totaal 225 spelers deden mee aan dit zeer geslaagde toernooi dat verassend gewonnen werd door Zaterdag 9. Ook voor de jeugd viel er dit seizoen wat evenementen betreft weer genoeg te beleven. Naast de herfst 2-daagse, het Pepernotentoemooi en het kerstdiner voor C-junioren (met als mistery guest Ajacied Florian Jozefzoon) waren de AFC Superstars op 8 januari 2011 op Borchland, waaraan ruim 330 jonge AFC-ers meededen en op 28 mei 2011 de MINI-WK. waaraan meer dan 350 jeugdspelers meededen en dat werd gewonnen door Brazilië, de absolute hoogtepunten. 21. AFC'S DOCHTER ACC Onze dochtervereniging Amsterdamsche Cricket Club (ACC), dat zich 2 seizoenen geleden plaatste voor de destijds nieuwe Topklasse, doet het dit seizoen tot nu uitstekend. Op het moment van schrijven van dit verslag staat ACC met stadgenoot VRA zelfs bovenaan en lonkt in de verte de 9de landstitel. 18

Jaarverslagen | 2011 | | pagina 12