21 juni 2010 88c jaargang nr. 11 Voor volgend seizoen is de trainersstaf zo goed als rond. Vrijwel alle trainers gaan volgend jaar door bij AFC en dat is goed voor de continuï teit. Een aantal trainers heeft vorig jaar aanvullende trainerscursussen succesvol gevolgd en daarmee kan de kwaliteit alleen maar toenemen. Naast de trainers steunt de jeugdcommissie ieder jaar weer op onze coördinatoren die in en buiten de schijnwerpers de grote jeugdafdeling in goede banen leiden. De samenstelling van de jeugdcommissie zal naar verwachting volgend jaar worden uitgebreid met twee leden. Bij een grote vereniging als AFC is veel te doen en ook voor de toekomst is het goed als meer mensen zich hiervoor willen inspannen. Naast alle inspanningen die al genoemd zijn is ook financieel iets extra's gedaan. Met het herleven van het Lieverdjesfonds konden wij zaken realiseren die niet binnen het reguliere budget passen. Vaak komen de opbrengsten ten gunste van de evenementen, maar ook kleinere zaken konden wij op die manier faciliteren. Onze dank gaat dan ook uit naar de AFC leden of ouders die het fonds afgelopen seizoen hebben onder steund. Voor volgend jaar hebben wij in dat kader tijdens de mini WK nog een andere nieuwe bron van inkomsten gelanceerd, de sponsor bingo loterij. Want ook daarvan komt een deel van de opbrengst direct terecht bij AFC. Volgend seizoen zullen wij hier nog meer aandacht aan be steden. Dat is nodig, want budgetten worden krapper en op deze wijze kunnen we de kwaliteit hoog houden. Het is u wellicht opgevallen dat in dit verslag geen namen genoemd zijn. Dat is bewust gedaan. Gedurende het jaar zijn zoveel mensen in touw om alles te regelen dat het noemen van een paar namen geen recht doet aan al die anderen. Want naast de al eerder genoemde vrijwilligers, commissies en technische functionarissen hebben wij dit jaar ook ondersteuning ontvangen van onze fysio's, de wedstrijdtafel, de administratie, de groundsmen en last but not least het culinaire team van onze pachter. De moraal van het verhaal. Het seizoen 2009-2010 was een periode waarin AFC met zijn jeugd op veel vlakken actief en goed heeft gedraaid. Dat wil uiteraard niet zeggen dat er geen zaken zijn die beter kunnen. Ambities blijven er genoeg. De jeugdcommissie is er van overtuigd dat wij met de inzet van allen die bij de jeugdcommissie betrokken zijn volgend jaar weer een stap kunnen vooruit kunnen zetten om de jeugd van AFC een optimale voetbaltijd te geven. 9. DE KLASSIEKE VETERANEN Verslag Klassieke Veteranen seizoen 2009-2010 door André Wijnand. Vorig jaar schreef ik het volgende over het seizoen 2008-2010: "Een seizoen met tegenstellingen. Eerste helft van het seizoen matig voetbal. Na de kerst de wederopstanding, goed gespeeld, geen wedstrijd meer verloren, uiteindelijk een tweede plaats" Over het afgelopen seizoen kan ik met dezelfde aanhef beginnen alleen dat het nu andersom was. De eerste helft bovenaan, maar de tweede helft brak het toch op dat de groep niet groot en misschien kwalitatief niet goed genoeg was om het seizoen blijvend te domineren. Niettemin een volkomen verdiende derde plaats in de eindrangschikking was ons deel. Overigens gedurende het gehele kalenderjaar 2009 geen wedstrijd verloren! De klassieke veteranencompetitie kent een nieuwe start. Aan het begin van het seizoen starten we met een 7 aside toernooi, georganiseerd door één van de deelnemende clubs. Twee jaar geleden is HVV ermee begonnen, afgelopen jaar was KHFC aan de beurt. Daar behaalden we een verdienstelijke tweede plaats. De tegenstander Sparta had nog een appeltje met ons te schillen. Ja wat wil je als je de heren van Sparta in een invitatiewedstrijd met 4-1 van de mat poetst, terwijl er toch echt een behoorlijk aantal oud-profs bij Sparta meedeed. Onze zgn. socialiteiten waren dit jaar wederom een groot succes. De opkomst (plus vrouwen en kinderen) na afloop van een wedstrijd zowel in het begin als aan het eind van het seizoen was groot. Net zoals bij ons eigen jaardiner, maar met vrouwen! Prima georganiseerd door Pieter Scholten en Maarten Oldenhof. De slagroom op de taart was natuurlijk onze tweede trip naar Barcelona. Dit seizoen geen wedstrijd tegen onze Engelse vrienden, maar tegen de derde club van Barcelona: FC Europa. Rob Ruis heeft een meer dan prima verslag van deze zevende buitenlandse reis van de klassieke vetera nen op de website van AFC gezet. De wedstrijd werd met 2-1 gewonnen, maar dat terzijde. Zoals te doen gebruikelijk wordt het seizoen op een informele wijze afgesloten. Tijdens welke afscheid wordt genomen van diverse spelers. Van Lennard Parlevliet en Henny Kottmann moesten we in het begin van het seizoen al afscheid neem. Lennard is zijn vriendin naar Dubai nagereisd. Henny vanwege onwillige kuitspieren. Wim Husers vindt het mooi geweest, althans dat zegt zijn lichaam. Maurice Blank gaat terug naar zijn oude team zat 2. Jasper Wegman vertrekt in november naar Argentinië voor een droomproject waar hij geen nee tegen kan zeggen. Guido Smits heeft andere plannen voor de zaterdagmiddag, golf? Guido heeft overigens weer de prijs voor de topschutter (doelpunten plus assists) in de wacht gesleept en Maurice die voor de schaduwschutter. Heren, veel dank voor jullie inzet en we zien jullie graag terug. Rob Ruis zal na ongeveer 25 jaar de veteranen verlaten. Na zijn actieve periode als speler heeft hij op meer dan uitmuntende wijze de laatste 5 jaar het secretariaat van de klassieke Veteranen waargenomen en heeft de laatste twee jaar ook als coach gefungeerd. Wij zijn hem dan ook zeer erkentelijk en hopen hem regelmatig als zijlijner te mogen begroeten. Verder gaat onze dank uit naar Jean Bollen, onze vaste scheidsrechter, die op voortreffelijke wijze onze wedstrijden leidde. Daar waren ook de tegenstanders het over eens. Frank Keijzer, onze penningmeester, zorgde ervoor dat we weer niet failliet zijn gegaan, overigens wel met dank aan onze Klassieke Veteranen vriendelijke bedrijven: Blank Partners, Bonnit; BP Tankstation Zwart en Troostwijk. Seizoen afgelopen, nee, nog één wedstrijd, op 26 juni tegen het Amerikaanse team van Eric Visser, oud- eerste elftalspe ler, die eind jaren 70 naar Amerika vertrok. 10. DE COMMISSIE MEDISCHE ZAKEN Tijdens het seizoen 1999 nam Wim Crouwel het initiatief de Medische Commissie in het leven te roepen. Deze commissie houdt toezicht op de algemene hygiëne in en rondom de kleedkamers, het beoordelen en behandelen van blessures van onze voetballende leden in het algemeen en een preventieve gezondheidstaak bij onze jeugdleden in het bijzonder. Voorts is een interne opleiding opgezet van diverse voor A.F.C, functio nerende sportverzorgers alsmede een inloopspreekuur.

Jaarverslagen | 2010 | | pagina 7