21 juni 2010 88° jaargang nr. 11 Zondag 7 is op dit moment het jongste vriendenteam bij de zondagssenioren en staat onder leiding van Seth van Straten. Met een fantastische aanvulling van de 'Delftse Heren' is er na een wat teleurstellende start, mede met behulp van de coach, uiteindelijk alsnog een stevige midden positie op de ranglijst behaald. Met nog een BBQ en een wedstrijd tegen de voetbalvrienden uit en in Londen voor de boeg, kan de voorberei ding voor het nieuwe seizoen alweer bijna beginnen. Zij zullen opnieuw in de reserve 5e klasse uitkomen. Zondag 8 met aanvoerders Wytze van der Gaast en Reinder Postma is een van de vriendenteams dat al jarenlang samen met elkaar voetbalt bij AFC. In het afgelopen seizoen is het team in de reserve vijfde klasse op de achtste plaats geëindigd. De spelersgroep wordt uitgebreid met een aantal spelers en de ambitie is om in het nieuwe seizoen een nog beter resultaat te behalen. Reinder Postma stopt als aanvoerder en wordt be dankt voor het aanvoerderschap in de afgelopen jaren. Zondag 9 onder leiding van Jack Duis, heeft dit jaar sportief gezien in de reserve zesde klasse helaas niet alle mogelijkheden ten volle benut. Dit vriendenteam speelt al jarenlang samen en zal in het nieuwe seizoen in de reserve zevende klasse gaan uitkomen. Als trotse AFC'ers wensen wij de heren een goed zomerreces en een sportief succesvol nieuw seizoen toe! Zondag 10 met aanvoerder Ruben Salomon is een vriendenteam dat al jarenlang met elkaar samen speelt. Helaas zal het team door het vertrek van enkele spelers en het ontbreken van de noodzakelijke vervangers niet in dezelfde samenstelling verder gaan. De spelers die AFC trouw blijven worden aan andere teams toegevoegd. Zondag 11 onder leiding van Leen Meijaard speelt al jarenlang als vriendenteam met elkaar. Het team heeft een wisselvallig seizoen achter de rug en is als negende geëindigd in de reserve zevende klasse. Activiteiten Door de slechte weersomstandigheden begin dit jaar is het 'Gelukkig Nieuwjaar' toernooi op de kunstgrasvelden niet doorgegaan. Omdat we dit ook al het jaar daarvoor hebben meegemaakt is besloten om de volgende keer ook een schaduwprogramma te maken voor in de zaal. Immers zo'n mooie traditie als het Gelukkig Nieuwjaar toernooi kan natuurlijk in januari 2011 niet voor de derde keer op rij worden afgelast. Samen met de elftalcommissie C en Ronald Koster hebben we op 22 mei, ter afsluiting van het seizoen, de ABC/The Reds Cup 2010 georganiseerd. Mede door het prachtige weer, de grote opkomst van zaterdag- en zondagteams, het heerlijke Italiaans-Duitse buffet en de finale van de Champions League (voor het eerst op de zaterdagavond) is het een zeer geslaagd toernooi geworden. Vrijwilligers De B-commissie is zuinig op haar vrijwilligers en koestert deze AFC-leden binnen de club. Wij bedanken iedereen voor hun inzet, want dankzij hun inspanningen is het weer een zeer geslaagd seizoen geworden. Wij wensen iedereen een fijne zomervakantie en tot ziens bij de start van het nieuwe voetbalseizoen 2010/2011. 7. ZATERDAG SENIOREN Een bijdrage van Sebo Woldringh, secretaris van de elftalcommissie C (alweer voor het 21e seizoen). In seizoen 2008-2009 telden wij nog twaalf seniorenteams op de zaterdag plus nog de Klassieke Veteranen. Echter de zaterdag is al jaren hot en daarom mochten wij weer twee nieuwe teams op de zaterdag begroeten in het afgelopen seizoen. Hoe is het de elftallen, zaterdag 1 tot en met 11, alsmede de veteranen 1, 2 en 3, vergaan? Het vlaggenschip, de zaterdag 1, stond dit seizoen voor het derde achtereenvolgende jaar onder de technische leiding van Jeroen Brussee, geflankeerd door de nieuwe, ambitieuze elftalleider Paul van 't Wout. Minimaal een periodetitel was het doel, maar het werd meer De zaterdag 1 is soeverein kampioen geworden en mag volgend seizoen gaan uitkomen in de 2e klasse. De basis van het goede seizoen werd gelegd in een professioneel trainingskamp in Noordwijk. Met een aantal versterkingen van buitenaf maar ook van binnen AFC met zondag-senioren en A- junioren, alsmede natuurlijk met het (oude) voetbalgogme van een Nils Adriaans, Thomas Rijsman of Frank Bakker, stond er mooie, brede selectie die dan ook meer dan terecht en overtuigend kampioen is geworden. Hulde Zaterdag 2 heeft aan zijn verwachtingen voldaan en tot het einde meegedaan om de titel in de reserve le klasse. Uiteindelijk verdienstelijk 2C geworden achter AJAX 3 en dat vonden deze voormalige profs waaronder een Brian Roy, Richard en Rob Witschge, Aron Winter, Michel Kreek, maar ook o.a. de ex-zondag 1 AFC'ers Robert Gehring, Hans Geerlings en Ken Watanabe eigenlijk wel prima zo. De zaterdag 3 van Eran Hausel c.s. kende een mooie eerste helft van het seizoen, maar haalde na de lange, weersgebonden winterstop nauwelijks meer punten. Uiteindelijk hebben zij zich wel weten te handhaven in deze reserve 3C klasse. Ook de zaterdag 4 van Joost Harmsen c.s. speelde weer in de reserve 3e klasse en hebben toch een beetje wisselvallig seizoen gedraaid en zijn uiteindelijk als 9° geëindigd. Zaterdag 5 onder leiding van Maarten Blokland is het afgelopen seizoen, na hun titel in 2009, ook uitgekomen in de reserve 3e klasse. Een 8e stek was hun deel en daar had eigenlijk wel iets meer ingezeten. De teams van zat 6 tot en met zat 10 zijn allemaal in de reserve 4C klasse uitgekomen. Zaterdag 6 van Iain Thompson c.s. is verrassend 2e ge worden na een geweldige eindsprint. En de zaterdag 7 van Victor de Vries c.s. heeft eigenlijk een constant seizoen gedraaid gelijk aan andere jaren met een uiteindelijke 8e plaats. De zaterdag 8 was een compleet, nieuw team en overgekomen van Jos/Watergraafsmeer. Leuk team met Sebastian Brokmann c.s. die zich binnen no-time helemaal thuis voelden binnen AFC. Iedere thuiswedstrijd werd afgewerkt om 17.00 uur en direct daarna konden wij hun dikwijls geestige en studentikoze verslagen lezen op onze onvolprezen website van AFC. Vanaf de le wedstrijd stonden zij bovenaan en deze plek hebben ze dan ook niet meer uit handen gegeven. Volgend jaar mogen ze het gaan proberen in de reserve 3e klasse. Zaterdag 9 van Jean-Paul Lo-ten-Foe kende ook een geweldige eindsprint en in samenspraak met de commissie werd getracht nog zoveel mo gelijk wedstrijden in te halen om zo het zich zelf al kampioen noemende NFC, nog een klein hakje te zetten. Helaas in de laatste wedstrijd kwamen zij niet verder dan een geljkspel en zijn zo uiteindelijk toch meer dan verdienstelijk 2C geworden. Het zaterdag 10 van Jack Huiman heeft ook een mooi seizoen gedraaid en is overtuigend en ongeslagen (slechts 3x gelijkgespeeld) kampioen geworden met een gemiddeld aantal punten van 2,71 per wedstrijd en maar liefst 104 goals voor Het kampioenschap werd goed gevierd met veeeeel champagne, een dinertje bij Sama Sebo en last but not least een bezoek aan het Amsterdamse horeca establishment de Bubbels. Ook Zaterdag 10 promoveert volgend seizoen naar de reserve 3e klasse. Het tweede, compleet nieuwe team op de zaterdag was de zaterdag 11 van Alain Leons c.s. en hun persoonlijke trainer Peter Post (zon 1). Eigenlijk bestond dit team voor meer dan de helft uit A-junioren. Echter omdat er een paar spelers senior zouden worden en zij coüte-que-coute bij elkaar wilden blijven, hebben we deze AFC'ers vervroegd toegelaten tot de senioren. Welnu, ze hebben zich meer dan bewezen en zijn in de reserve 5C klasse ook direct kampioen geworden.

Jaarverslagen | 2010 | | pagina 5