18 juni 2009 87e jaargang nr. 11 De voetbalprestaties bleven dit seizoen niet uit. De selectieteams presteerden vrijwel allemaal boven verwachting. De Al handhaafde zich uit stekend in de eerste divisie, de B1 wist door een kampioenschap promotie af te dwingen naar de eerste divisie, de Cl speelde voor het derde jaar in successie in de hoogste afdeling en bereikte het linkerrijtje en ook de Dl promoveerde dit jaar naar de hoogste klasse. Een bijzonder resul taat, dat voor volgend jaar de lat erg hoog legt. Alle overige selectieteams wisten zich te handhaven en voldeden daarmee aan de doelstelling. Bij de niet-selectieteams regende het dit seizoen ook kampioenen. Wat te denken van de volgende winnaars: BI, C6, C8, D4, D10, Dl 1, E3, E4, E8, E9, E14, F4 en F5. De volgende teams werden zelfs twee keer kampioen in dit seizoen: D6, D8, E2 en E7. Onze Cl wist daarbij nog de districtsbeker en de supercup te winnen. Het is onmogelijk om alle teams kampioen te laten worden en dat hoeft ook niet. Veel teams kwamen net een paar punten te kort voor de eind overwinning en anderen moesten - soms door een zware indeling - tot het uiterste gaan om de punten te pakken. Alle AFC-jeugdteams hebben echter gepresteerd naar vermogen en met volle inzet. Daarbij werden zij vaak aangemoedigd door enthousiaste familieleden die ook van tijd tot tijd als scheids- of grensrechter hun bijdrage lever den. Het behoeft geen betoog dat ook dat heel belangrijk is en blijft. De jongsten onder onze leden troffen we ook dit jaar weer aan op de woensdagmiddag en de vroege zaterdagochtend in onze befaamde Cham- pions League en World Cup. Voor velen is dit één van de mooiste visitekaartjes van AFC en het is inderdaad een feest om deze spelers te aanschouwen. Het presteren van alle teams is o.a. mogelijk dankzij de aanwezigheid van de fysio's die worden aangestuurd door Wim Crouwel. Naast de "eigen fysio" op een aantal selectieteams is ook sinds een aantal maanden hun dagelijkse aanwezigheid op het sportpark een forse stap vooruit. Deze faciliteit, naast het vertrouwde inloopspreekuur, is bestemd voor alle spelers. Het komende seizoen blijft de bezetting in de jeugdafdeling grotendeels ongewijzigd. De jeugdcommissie zal door de overstap van haar pen ningmeester naar het bestuur een vacature moeten invullen, maar blijft verder intact. Dit geldt ook voor de evenementencommissie. Aan de coördinatoren wordt naast de huidige bemanning (Ben Rijmers, Martin Verburg en Emiel NeterJ na een paar jaar afwezigheid Jan Verhagen toegevoegd, waardoor we met dit gezelschap op volle sterkte zijn. De meest trainers blijven de vereniging trouw en wij hopen ook weer een beroep te kunnen doen op de vele vrijwilligers die als contactpersoon, leider, etc ieder week in touw zijn. Op die manier waarborgen wij de continuïteit. De keeperstraining zal volgend jaar een extra impuls krijgen met een nieuwe coördinator, John de Lange, die dit belangrijke onderdeel in het voetbal onder zijn hoede zal nemen. Komend seizoen zal de jeugdcommissie zich ook buigen over de doelstellingen in het beleidsplan. Om enerzijds zo hoog mogelijk te voetballen en anderzijds de cultuur binnen de vereniging te behouden, moet van tijd tot tijd gelaveerd worden. Daarbij realiseren wij ons ook dat AFC met de komst van nieuwe bestuurders, commissieleden, trainers, vrijwilligers én leden verandert. Nieu we tijden brengen ook nieuwe ideeën met zich mee. Ruimte hieraan geven en tegelijkertijd de kernwaarden beschermen is een uitdagende taak voor de komende jaren. Het seizoen 2008-2009 is een intensief seizoen geweest, dat alleen maar zijn successen heeft mogen vieren dankzij de vele mensen die de jeugdactiviteiten hebben ondersteund. Als gehonoreerde kracht of als vrijwilliger. De jeugdcommissie dankt hen allen voor hun inzet en bijdrage aan het eindresultaat. 10. DE VETERANEN Verslag Klassieke Veteranen seizoen 2008-2009 door André Wijnand. Een seizoen met tegenstellingen. Eerste helft van het seizoen matig voetbal, resulterend in een plaats ergens in het beruchte rechterrijtje. Na de kerst de wederopstanding, goed gespeeld, geen wedstrijd meer verloren, uiteindelijk een tweede plaats. Het gehele seizoen in een goede sfeer gespeeld, zowel onderling als naar de tegenstander, als naar de scheidsrechter. De thuiswedstrijden werden weer prima geleid door Jean Bollen, waarvoor onze dank. Ons jaarlijkse diner in november moest helaas geannuleerd worden wegens gebrek aan belangstelling, maar daarentegen de opkomst bij de laatste thuiswedstrijd om na afloop gezamenlijk te eten was weer overweldigend. Alleen al de tafel met alle kinderen en dat zijn er veel, is prachtig om te zien. Dat was ook de dag dat Wim Haagsma onwel werd. Dankzij kordaat ingrijpen van Pim van der Meent en Pieter Scholten werd veel erger voorkomen. Dan zie je aan de reacties dat voetbal niet meer is dan een heel leuke tijdspassering, maar in feite totaal onbelangrijk. Normaal gesproken was het onze beurt om naar Engeland te gaan om voor de 1T keer tegen The Theydon Boys uit Theydon Bois te spelen. Echter Daniel van Meer, ook (niet zo) oud-veteraan is in de buurt van Sitges gaan wonen. Dus wij niet naar Engeland maar naar Span je. De Engelsen vonden dat een prima idee en kwamen dus ook. Dat wij met 8-3 hebben gewonnen, ach dat was in feite bijzaak. Een geweldig weekend, waarin dit Klassieke Veteranenteam geschiedenis heeft geschreven, geen teambuidingscursus kan hier tegenop. Lees het verslag op de website van AFC geschreven door onze 'rooide' Brian Koster. Als afsluiting van het seizoen hadden we dit keer een cricketclinic plus bbq op ACC, een geweldige happening, met dank aan Marcel de Wijs van ACC. Tijdens deze afsluiting werden de jaarprijzen uitgedeeld. Topschutter (doelpunten plus assists): Guido Smits, Schaduwschutter: Frank Keijzer en de hoogste onderscheiding Veteraan van het Jaar: Pieter Scholten. Zoals elk jaar stoppen een paar veteranen: onze dank voor hun jarenlange inzet gaat uit naar Wim Haagsma; Joey Zebeda; Ad Westerhof zeker weten Ad?) en Theo Husers. Komend seizoen verwelkomen we Brian Koster en Jasper Wegman. Seizoen afgelopen? Nee, op 27 juni spelen we een invitatiewedstrijd tegen Sparta. Al met al een mooi seizoen, waaruit eens temeer is gebleken dat tot de Klassieke Veteranen te behoren meer is dan voetbal alleen! 11. DE COMMISSIE MEDISCHE ZAKEN Tijdens het seizoen 1999 nam Wim Crouwel het initiatief de Medische Commissie in het leven te roepen. Deze Commissie houdt toezicht op de algemene hygiëne in en rondom de kleedkamers, het behandelen van blessures van onze voetballende leden in het algemeen en een preventieve gezondheidstaak bij onze jeugdleden in het bijzonder, o.a. het maandagavond inloopspreekuur als wel de interne opleiding van de diverse sportverzorgers. Alweer tien seizoenen stellen de commissieleden hun professionele kennis ter beschikking. 10

Jaarverslagen | 2009 | | pagina 7