18 juni 2009 87e jaargang nr. 11 De tweede kampioen van de zaterdagsenioren is de zaterdag 8 geworden. Maarten Blokland c.s. zijn vanaf dag één titelkandidaat geweest en dat hebben ze dan ook helemaal waargemaakt. Bij DVVA uit werd vijf minuten voor tijd de bevrijdende gelijkmaker gescoord waardoor ze zich met één puntje kampioen mochten noemen en dus klaar waren voor een gezellige grachtentocht. Naar verluidt is het nog lang onrustig geweest in e binnenstad. Volgend jaar zullen zij als zaterdag 5 in de reserve 3C klasse gaan uitkomen. Zaterdag 9, eigenlijk de oude zat 4, kende eigenlijk weer een wisselend seizoen. Ieder jaar hebben zij weer de gezonde ambitie om kampioen te worden. Maar helaas dit seizoen was er voor hen niet meer dan een plek als goede middenmoter weggelegd. De mannen van Hans Dekkers c.s. hebben hun seizoen weer afgesloten bij de toernooien in Veenendaal bij DOVO en in het Limburgse Grathem. De jonkies van zaterdag 10, van mede-commissielid Jack Huiman, speelden vorig jaar nog in de reserve 5e klasse maar hebben nu een keurige 4e plaats behaald in de reserve 4e klasse. Al zat er misschien wel meer in. Deze oud A-junioren hebben inmiddels hun draai gevonden bij de senioren. Het teamuitje, bestaande uit een etentje en aansluitend bezoek aan de chique Amsterdamse nachtclub de Jimmy Woo, was een groot hoogtepunt met de nodige alcoholische versnaperingen, danspasjes, goede geintjes en uiteraard ook dames... Veteranen 1 van ""kootsj"" Robby Lobatto hebben zich weer prima gemanifesteerd. Iedere week, voorafgaand aan hun thuis- of uitwedstrijd, kwamen zij bijeen op het Gelderlandplein voor een heuse sportmaaltijd. En verder lieten zij mogelijk geïnteresseerden meedelen in hun verma kelijke verslagen op de AFC-website waar steevast zoon Randy tot ""man of the match"" werd uitgeroepen. De veteranen 2 met nog steeds "Marko" (Marcel Koster voor intimi) aan het roer hebben sportief gezien een prachtige 3e plek behaald. Eerlijk heidshalve dient gezegd te worden dat hulp van een aantal flink scorende youngsters uit andere teams hebben bijgedragen aan hun successen. Alhoewel zij dit zelf wel zullen bagatelliseren. Bovendien moet je het voetbalgogme van onze "oudste" veteranen natuurlijk niet onderschatten! Tot zover het wel en wee van zat één tot en met vet. twee. De zaterdag is en blijft "hot" met een enorme aantrekkingskracht op teams van binnen AFC en van daarbuiten. Seizoen 2009-2010 zullen wij weer twee (2!) nieuwe teams mogen gaan begroeten, te weten een voormalig A-junioren team en een studentikoos elftal van J os/Watergraafsmeer. Daarmee zal het nog gezelliger en vooral drukker gaan worden op de zaterdag. Waarmee ongetwijfeld ook de intensiteit van de bespeling van de (kg)-velden nog meer zal toenemen. Maar ja, dat is een luxe probleem voor AFC én de zat-cie, die dit jaar weer uit Roy van Dijk, Jack Huiman en Sebo Woldringh heeft bestaan, samen met ondersteuning vanuit het hoofdbestuur in de persoon van Ronald Koster. Een zat-cie die verder trots is op een geweldig '""referee-corps"" met Frans Juch, als primus inter pares, samen met Leo de Nobel, Peter Brans, Adriaan Jeukens, Appie Springer, Karel Kuijvenhoven en Erik Bos. Welke andere amateurclub heeft nu standaard 5 of 6 home-referees iedere zaterdag ter beschikking'? Hulde! Ook de ontvangst van de tegenstanders en KNVB-scheidsrechters is weer perfect verzorgd geweest op meer dan AFC-waardige wijze, door Marjan Janssen. En last but not least moet natuurlijk de prettige en professionele samenwerking genoemd worden met de AFC-administratie, vertegenwoordigd door respectievelijk Yvonne Steeman en Theo Janssen. Alsmede Pim van de Meent en z'n crew en Frans en Joop c.s. voor de altijd prettige 3C "helft". Ja, ga er maar aan staan. Meer dan 50 wedstrijden (jeugd senioren) op de zaterdag geeft een hoop geschuif, gesteggel, gepuzzel, gemekker. Maar bovenal een groot ""gewin"" waar we, als AFC'er(s), trots op mogen en moeten zijn. 9. DE JONGE AFC'ERS Verreweg de grootste afdeling van AFC wordt bemand door de jeugdcommissie. Voorzitter Brian Speelman informeert ons over het "wel en wee" van deze zeer omvangrijke en belangrijke sectie binnen AFC. Na een EK in juni 2008 waar veel AFC-ers - ook uit de jeugd - elkaar troffen in Bern, begon in augustus 2008 het nieuwe seizoen. Traditiegetrouw startten de selectieteams in augustus met trainen en een paar weken later was het hele circus op Sportpark Goed Genoeg weer in volle gang. Na het aftreden van een aantal commissieleden stond een vernieuwde jeugdcommissie voor de taak om het werk van Rinus van Leijenhorst en zijn team te evenaren. Onder voorzitterschap van Brian Speelman bestond de commissie dit seizoen uit Benno Honsdrecht, Floor Wellens, René Toonen, Peggy de Hond en Wiebe Westerhof. Zij werden daarbij ondersteund door Anjo Vorstenbosch. Hoewel voetbal het voornaamste is leent dit verslag zich ervoor om eerst de evenementen bij de jeugd aandacht te geven. Ook hier kwam een verandering in de opstelling. Na een jarenlange geweldige prestatie werd in de evenementencommissie afscheid genomen van Evelyn Tugendhaft, Floor Wellens en Olivier Poederbach. Hun plaats werd ingenomen door Jocelyn Nassenstein, Monique Westerhof, Benno Nihom en Peggy de Hond. De eerste proeve van hun kunnen kwam tijdens de herfsttweedaagse, waar ook onze jeugdcoördinatoren en enkele trainers hun ondersteuning leverden. Het Sinterklaasfeest in december voor F pupillen en de spelers van de Champions League en de World Cup, was wederom een groot succes. Mede door de muzikale omlijsting van trainer Kees Koedood en zijn band. Voor het C-junioren kerstdiner werd dit jaar gekozen voor een ander concept. Passend bij de leeftijd van de bezoekers stond een keur van popu laire hedendaagse rappers op het podium van het clubgebouw. De spelers, sommigen met date, leken eerst wat onwennig maar kwamen uitein delijk "los". Het jaarlijkse Superstars in Borchland kende een top-opkomst. Hoewel het organisatorisch een flinke job is, is dit toch niet meer weg te denken van onze agenda. De vele ouders die ook ieder jaar hun steentje bijdragen tekenen de betrokkenheid van deze nieuwe AFC-ers bij hun club. De afsluiting van het jaar zat in twee weekenden die kort op elkaar zaten. Uiteraard de mini WK waar dit jaar onder een uitbundige zon de opening werd omlijst door een swingende Antilliaanse band. Niet alleen door deze band, maar ook door de aanwezigheid van zoveel AFC-ers met een verschillende achtergrond, bleek weer eens dat onze jeugdafdeling een echte afspiegeling is van de Amsterdamse samenleving. Samen sporten en samen spelen, ongeacht afkomst, is een groot goed binnen AFC waar we trots op mogen zijn. Integratie door sport is nog altijd een effectieve manier van samenleven. Het laatste evenement dit jaar was de organisatie van het Rinus Michels toernooi waar de prijzen werden uitgereikt door niemand minder dan Frank Rijkaard. Veel tekst over de evenementen, maar dat illustreert dan ook het belang hiervan. (Top-)voetbal is een pijler van onze jeugdafdeling, maar het is de intentie van de jeugdcommissie om dat hand in hand te laten gaan met andere zaken die onze jeugdleden bindt aan AFC.

Jaarverslagen | 2009 | | pagina 6