JAARVERSLAG Amsterdamsche Football Club over het seizoen 2008-2009 18 juni 2009 87e jaargang nr. 11 1. INLEIDING Dit is de eerste keer dat ondergetekende de productie van het jaarverslag voor zijn rekening neemt. Een eer maar tevens ook een mooie uitdaging. Een eer, want dat is het altijd wanneer je wordt gevraagd iets voor onze fantastische club te mogen doen en een uitdaging omdat het geen eenvoudige opgave is om de preslaties van onze (afscheidnemende) secretaris Kees Gehring te evenaren of zelfs maar te benaderen. Want Kees heeft dertien jaar lang op meer dan voortreffelijke wijze de productie van het jaarverslag voor zijn rekening genomen. Zijn enorme kennis van de club en haar leden kwam hem hierbij altijd uitstekend van pas. Kees, een bijzonder woord van dank is hier op zijn plaats 2. HET SEIZOEN 2008- 2009 De geweldige trips van ons eerste naar Maastricht ter voorbereiding op het nieuwe seizoen en naar Gran Canaria ter voorbereiding op de tweede seizoenshelft, de presentatie van de opnieuw schitterende Persmap, de introductie van de digitale nieuwsbrief waardoor de leden nog beter en sneller geïnformeerd worden, de economische recessie en de gevolgen voor de Zuidas en in het verlengde hiervan de toekomst van ons sportpark. De vierde plaats van ons eerste en het faillissement medio februari van Tïirkiyemspor waardoor de twee gewonnen wedstrijden van ons eerste tegen deze club ongeldig werden verklaard wat op dat moment betekende dat ons eerste zes punten kwijt raakte en in één keer zonder te spelen van de tweede naar de zesde plaats tuimelde. En wat als dit niet gebeurd was De geweldige prestaties van de Al dat zich als debutant dit seizoen wist te plaatsen voor de nacompetitie voor promotie naar de hoogste klasse waar zij uiteindelijk niet in slaagde door een eervolle nederlaag tegen Argon, het tweede kampi oenschap in successie en derhalve een unieke prestatie van Zondag 9, het afscheid van een aantal bijna niet weg te denken spelers van ons eerste waaronder Robert Gehring, Mendel Witzenhausen, Murat Böke en Joey Esionye. Hierover en over tal van andere zaken die zich dit seizoen bij AFC hebben afgespeeld leest u in dit jaarverslag aan de hand van de volgende hoofdstukken: 3 - De Algemene Vergadering 15 - De overige commissies 4 - Het bestuur en de interne organisatie 16 - Supportersclub "the Reds" 5 - Het totaal behaalde verenigingsresultaat. 17 - Stichting "Keep Smiling" 6 - TOPamateurs 18 - Stichting Goed Genoeg en de V.S.G.G. 7 - Zondag senioren 19 - AFC en de Zuidas 8 - Zaterdag senioren 20 - De TOPklasse 9 - De jonge AFC'ers 21 - De evenementen 10- De veteranen 22- AFC's dochter ACC 11 - De commissie medische zaken 23 - 4 mei herdenking 12 - Pers en Publiciteit 24 - In memoriam 13 - Archiefcommissie 25 - Resumé. 14 - De commissie Commerciële Zaken 3. DE ALGEMENE VERGADERING De jaarlijkse Algemene Vergadering vond ditmaal plaats op een wat ongebruikelijk tijdstip, namelijk op donderdag 7 augustus 2008. Op deze vergadering, die traditiegetrouw plaatsvond in de achterzaal van ons clubhuis op Sportpark Goed Genoeg tekenden 83 (17 meer dan het jaar daarvoor) werkende leden de presentielijst. De notulen van deze vergadering werden verzorgd door de 2C secretaris Ruud Mantel en werden gepubliceerd in "De Schakel" nummer 1, seizoen 2008-2009, 87c jaargang van 20 augustus 2008. 4. HET BESTUUR EN DE INTERNE ORGANISATIE Het bestuur was voor het seizoen 2008-2009 als volgt samengesteld: Voorzitter: Machiel van der Woude (19e jaar in het bestuur) Vice-voorzitter: Ad Westerhof (11) Secretaris: Kees Gehring (24), Penningmeester: Nick van Ommeren (7) 2e secretaris: Ruud Mantel (2), 2C penningmeester: Edwin Geluk (19) Voorzitter jeugdcommissie: Brian Speelman (1) Commissaris TOPamateurs: Rinus van Leijenhorst (6) Commissaris seniorenvoetbal: Ronald Koster (8) Commissaris Materiaal: Henk Bijlsma (4) Commissaris Evenementen: Bob Duis (2). Hei bestuur kwam 23 keer officieel in vergadering bijeen en daarnaast vond vrijwel iedere dag onderling overleg tussen de bestuursleden plaats. Het bestuur werd bij de uitvoering van het beleid op het sportpark dagelijks geassisteerd door de administrateurs Theo Janssen en Yvonne Steeman en sportparkmanager Pim van de Meent, die op zijn beurt weer ondersteund werd door zijn medewerkers. Frans Ris, bijgestaan door Joop Kenter, fungeerde opnieuw tot veler tevredenheid als pachter van het clubhuis, en zal dat ook komend seizoen blijven doen. Marjan Janssen en haar echtgenoot Theo traden op als respectievelijk gastvrouw en gastheer voor tegenstanders en scheidsrech ters. Marcel Koster begeleidde het arbitraal trio bij de thuiswedstrijden van het eerste elftal, Hans Elias redigeerde De Schakel en was iedere dag actief als webmaster van de meest bezochte website van alle amateurvoetbalclubs van Nederland. Chris Schröder produceerde voor het 44c jaar in successie de standen en andere statistische wetenswaardigheden van alle AFC-teams. Natuurlijk mag niet onvermeld blijven dat meer dan 50 commissieleden in de vele commissies (zie voor hun namen en activiteiten de hoofdstukken 7 t/m 16 en meer dan 100 elftalleiders iedere week de nodige tijd vrijmaken om duizenden wedstrijden en trainingen per jaar van alle AFC-teams in goede banen te leiden.

Jaarverslagen | 2009 | | pagina 2