w 23 juli 2008 86e jaargang nr. 15 Ons eerste vlaggenschip werd vakkundig begeleid dor clubarts [.«x Swaan. en deze werd hierin bijgestaan door fysiotherapeut Frank Tilmans en masseur/verzorger Ko Grosze Nipper. De artikelen van deze commissie in de Schakel heeft geleid tot een open email contact en interactie door antwoord te verstrekken op vragen van onze leden en/of ouders van jeugdleden omtrent gezondheid in het algemeen en blessures in het bijzonder. Het gratis inloopspreekuur voor leden van AFC op de maandag avond is mede door deze inspanning niet meer weg te denken. Als AFC door al haar commissies vergelijkbaar is met een "gezond" bedrijf, functioneert de Medische Dienst daarin als een geolied radertje. 13. P.P. E. Jan van Galen was het al gelopen seizoen de nieuwe voorzitter van de commissie Pers, Publiciteit en Evenementen. Hier volgt zijn verslag. De twee grootste klussen aan het begin van het nieuwe seizoen waren voor de commissie P&P het volledig restylen van de AFC website en het maken van de Persmap. In de zomer werd daar al hard aan gewerkt. Allereerst de persmap. De 25e editie mocht er best zijn, volgens velen. Geheel in stijl van de vorige edities werd het een informatief blad, sa mengesteld door André Wijnand en ondergetekende. De bijdragen waren van goed niveau. Jan Otsen maakte prachtige foto's, Youp van "t Hek schreef een eigenzinnige column, vader en zoon Paul en Ronald Koster berichtten over het golfen binnen de AFC gelederen en Machiel van der Woude schreef een heldere beschouwing over de Zuidas- perikelen. Tal van anderen leverden bijdragen over nog meer van facetten binnen de club. De Persmap werd gepresenteerd tijdens de officiële in gebruikneming van de nieuwe hoofdtribune (zie elders in dit verslag). Drukkerij Palteam leverde weer prima werk. Ook verzorgde de commissie P&P op deze dag de vertoning van de AFC- documentaire "Afscheid van een hoofdvetd", gemaakt door Morton Hill Media. Daarin is te zien hoe de laatste speeldag op het oude hoofdveld verliep en hoe de penaltystip werd uitgegraven en verplaats naar het nieuwe hoofdveld. Ta! van AFC- prominenten komen aan het woord over de lange en roemruchte periode van het "oude" veld. Webmaster Hans Elias en zondag 12 speler Frans Dankaart warende drijvende klacht achter de totale restyling van de AFC website. In de lente en zomer werd eerst volop gebrainstormd over de vernieuwingen en na rijp beraad werden de veranderingen doorgevoerd. Jan Otsen maakte vervolgens een aantal prachtige "banners". Na het aanpakken van een paar kinderziektes werd de website van AFC alom geroemd, zeker ook door andere, concurrerende clubs en de spoft- kpers. De AFC site wordt ongekend goed bezocht- wij werden m dit seizoen dik meer dan 500.0000 maal bezocht en daarmee komt de teller al "totaal op meer dan 2 miljoen hits. Er is geen amateurcluh die dit kan navertellen. Buitengewoon veel interesse is er voor onze rubriek amateumieuws en zeker ook voor het spraakmakende hoekje transfers en geruchten. Drij vende kracht daarachter is Hans van der Vlist, die er een dagtaak van maakt alle nieuwtjes te traceren en bij elkaar te plaatsen. Maar de "heli- copterview'en redactie van de website is in handen van Hans Elias, die zijn werk niet alleen goed doet, maar er ook veel liefde en energie in stopt. Ton Post maakte weer prachtige foto's bij verslagen van Zondag 1. Die verslagen zijn veelal van hoog niveau, met dank aan Amei Vroege en Ronald Koster. Nieuwe scribent was Bob Duis, maar onder pseudoniem schreef B.G. ook heel aardige stukjes. Johan de Bies sappige ru briek Bie-zonderheden werd als altijd gretig verslonden. Pim Adriaansz legde zijn column "Mixed Pickels" weer op erudiete wijze in. AFC staat er bij de media redelijk goed op. Dat wordt mede bepaald door de ontvangst aan de perstafel bij de thuiswedstrijden van het eerste. Leuk is het te merken dat met name de jonge reporters genieten van "good old" Pim Adriaansz, met zijn feitenkennis en scherpe, maar ook geestige analyses. Intussen zit Wim Ringe ook al weer jaren aan de perstafel en informeert hij de verslaggevers op adequate wijze. Wim maakte ook dit seizoen weer het vertrouwde AFC Thuis. Dat is een hele klus. Chris - wie anders- levert de statistieken en de nijvere Yvonne Steeman zorgde ook nog eens steevast voor de productie. 14. ARCHIEFCOMMISSIE Een bijdrage van Pim Adriaansz. voorzitter van deze commissie en "still going strong". De archiefcommissie van AFC. ook dit verenigingsjaar bestaande uit Pim Adriaansz (voorzitter). Rik de Boer en Hans de Wtjs; vergaderde onveranderd in principe iedere eerste maandagavond van elke maand tijdens het seizoen in de aehterzaa! van ons clubhuis (voor de archiefruim te); en vaak ook nog in 'tussendoortjes'. Archivering houdt in het beheer van AFC-kenbronnen, zoals onder meer jaarverslagen. Schakels, ledenlijsten, programmabladen, foto's, media, documenten en voorwerpen. Met als doel toegankelijkheid voor directe raadpleging door belangstellenden uit AFC en daarbuiten. En op ter mijn door latere geschiedschrijvers. Velen weten inmiddels de weg naar het archief - na afspraak, dat we! - te vinden. Gebruik van e-mail is daartoe vaak de opening. Verheugend was in dit opzicht het contact met de jonge maar professionele archivaris Marcel ter 'al van het aloude Gorinchemse Unitas, die alle historische ontmoetingen tussen zijn en onze club in woord en beeld aanleverde. Een nadere persoonlijke kennismaking op Goed Genoeg zal volgen in het begin van het komende seizoen. Een nieuw aandachtspunt is het aangaan van een relatie tussen de archiefcommissie en de AFC website. Contacten daarvoor zijn al gelegd tussen webmaster Hans Elias en Rik de Boer, die ais laatste commissielid onlangs maatschappelijk gepensioneerd is en als archivaris praktisch het dichtst bij de huidige digitalisering staat. De drie in de aanhef vermelde commissieleden stellen zich uiteraard weer gretig herkiesbaar voor een nieuwe termijn. 15. DE COMMISSIE COMMERCIËLE ZAKEN EN MATERIAAL AFC's vice-voorzitter Ad Westerhof, Tim Timmerman, Dennis de Wit en Meindert Huisman vormen deze belangrijke commissie en de voorzitter van deze commissie Ad Westerhof leverde de volgende bijdrage Aan deze commissie is tevens de Commissie Materiaal gelinkt waarin zitting hadden Dennis de Wit, Fred ten Nijenhuis en Michael Tugendhaft. Vanuit het bestuur zag Ad Westerhof toe op de gang van zaken. De activiteiten van beide commissies worden hieronder gezamen lijk behandeld aangezien er sprake is van een grote mate van verwevenheid en synergie zowel wat betreft de onderwerpen als ook de betrokken personen In meer gebruikelijk Nederlands zou je kunnen stellen dat de bloedgroepen goed op elkaar aansluiten. Vorig jaar konden wij melding maken van de start van het AFC-uitzendbureau. Met veel inspanning lijkt het erop dat de gedegen voorbereiding zijn vruchten gaat afwerpen. Het aantal vacatures is enorm gegroeid .vooral uit de bron van onze AFC Vriendelijke Bedrijven. Dat ging dus goed. De invulling van de vacatures uit het AFC-ledenbestand met aanhang ging en gaat nog steeds moeizaam. Wil het uitzendbu reau een doorslaand financieel succes worden dan zal ook daar serieuze invulling aan moeten worden gegeven. Een mooie opdracht voor het komende jaar. Na een lange voorbereiding werd op de verjaardag van onze vereniging op 18 januari 2008 een zesjarig contract getekend met onze nieuwe kleding-supplier NIKE. Een en ander gefaciliteerd door ons AFC Vriendelijk Bedrijf DUO-Sport. Tegelijkertijd namen we afscheid van Quick (Brandfusion) die ons gedurende driejaar op voortreffelijke wijze heeft voorzien van wedstrijd- en trainingskleding. Ook de overgang is soepel 11

Jaarverslagen | 2008 | | pagina 8