23 juli 2008 86e jaargang nr. 15 Mede door de kunstgrasvelden en het aantal beschikbare trainers werd de opkomst bij de trainingen ten opzichte van voorgaande jaren hoger. Tijdens de herfstvakantie werd opnieuw de Herfst2daagse georganiseerd en dit was een groot succes, ook dankzij de inspanningen van veel vrijwilligers en leden van de technische staf. Het Sinterklaasfeest is dit jaar voor het eerst alleen georganiseerd voor de spelers van de F pupil len. Champions League en World Cup en was heel gezellig mede dankzij de zeer grote opkomst. De chocoladeletters werden zoals vele jaren beschikbaar gesteld door Michae! Tugendhaft en John Parsser. Het inmiddels traditionele kerstdiner voor C-junioren was opnieuw een feest. Een zeer goede opkomst, een fantastisch diner en een leuk spelprogramma. Dit alles georganiseerd door onze eigen evenementen commissie (Evelyn Tugendhaft, Floor Wellens en Olivier Poederbach) ondersteund door enkele leden van de jeugdcommissie. In het nieuwe jaar begonnen een paar jeugdleden met "de sixes". Een traditie om op 1 januari in een oliebollensfeer onderling op ons sportpark een toernooi te spelen, zowel voor veteranen, senioren ais junioren. Het is jammer dat niet alle jeugdleden hiervan op de hoogte zijn, slechts een aantal jeugdspelers deden mee. fk beveel het alle junioren van harte aait om de eerstvolgende keer aanwezig te zijn om lekker op nieuwjaarsdag een balletje te trappen en de geneugten van oudejaarsavond eruit te lopen. Natuurlijk ontbrak "Superstars" niet in januari. Een evenement waar veel kinderen (en ouders) naar uitkijken en dat wordt gehouden op BorchJand. Van muurvoetbal tot bowlen, hel is teveel om op te noemen waardoor de kinderen zich geen moment vervelen. Dit evenement bevat veel hoogtepunten, maar wat op mij de meeste indruk heeft gemaakt is de warming up. Voor de 2" opeenvolgende keer was het Carlos Lens, die de kinderen en ouders in extase bracht. Een fantastische dag, waar je als kind en ouder(s), maar ook als functionaris met heel veel plezier op terug kijkt en wat een onuitwisbare indruk achterlaat. Ook het toernooi voor de A en B junioren, dit keer gespeeld op ons sportpark, in plaats van in de zaal, kon zich verheugen in een goede opkomst met een zeer sportief verloop. Eind januari werd de competitie hervat en begonnen de pupillen aan de voorjaarscompetitie. Een aantal andere teams was druk verwikkeld in de strijd om promotie of degradatie Een mooi voorbeeld hiervan de Al junioren en de A3 junioren, de eerste deed mee om het kampioenschap in de 2l divisie landelijk en de laatste probeerde het hoofd boven water te houden in de Hoofdklasse met louter A1 teams van gerenommeerde amateur verenigingen. Aan het eind van het seizoen konden wij de balans opmaken: AlC6, C7, D5, D6, D9. E3 en F5 waren kampioen geworden! Helaas heeft de A3 junioren het uiteindelijk niet gered, maar een groot compliment voor de inzet en instelling van de spelers en begeleiding van dit team. Fantas tisch was natuurlijk de promotie van de Al junioren naar de lc divisie Landelijk. Na 1 jaar weer terug in de divisie waar wij het vorige seizoen .uit waren gedegradeerd. Een tweetal spelers van deze selectie maken een hele grote stap en trainen het volgende seizoen al mee met de A selec tie en een groot aantal spelers zijn overgegaan naar de B selectie vau het 2* elftal! Een stimulans voor de AFC jeugd, die hierdoor ziet dat de eigen jeugd bij AFC een serieuze kans krijgt. De afsluiting van het seizoen was natuurlijk het Mini WK, ook dit jaar weer meer dan voortreffe lijk georganiseerd. Voor mij persoonlijk waren het kampioenschap van de Al junioren en natuurlijk ook de toekenning van het KNVB certificaat op 23 septem ber van het vorig jaar voor onze jeugdafdeling, dit als enige amateurvoetbalclub in geheel Noord-Holland twee mooie afscheidscadeaus, want ik stop als voorzitter van de jeugdcommissie. Het volgend seizoen ga ik een andere functie bekleden binnen het bestuur, waar ik zeer naar uitkijk. Met heel veel plezier heb ik de afgelopen 5 jaar leiding gegeven aan de jeugdafdeling, maar alleen was dit natuurlijk niet mogelijk. Ik heb hierbij vee! steun gehad aan Miehael Tugendhaft en John Parsser. Beiden hebben mij enorm gesteund door dik en dun. Ik heb van hen geleerd en ben dankbaar dat ik met deze 2 fantastische mensen heb mogen samenwerken. Uiteraard wil ik ook Klaas Molenaar bedanken voor zijn toewijding, enorme inzet en technische adviezen. Ook mijn collega bestuursleden wil ik bedanken voor hun onvoorwaardelijke steun. Het gaat te ver (ruimtegebrek.) om iedereen voor het voetlicht te plaatsen en hierbij wil ik dan alle overige functionarissen van de laatste 5 jaar met wie ik heb samengewerkt bedanken voor hun inzet, steun en vriendschap. Dat geldt zeker ook voor Frans Ris, Joop Kenter, Yvonne Steeman en Marjan en Theo Janssen. Helaas heb ik niet de gelegenheid gehad om van een ieder persoonlijk afscheid te nemen, omdat het jaarlijkse etentje met alle jeugdfunetionarissen jammer genoeg door omstandigheden niet is doorgegaan. Ik wens mijn opvolger Brian Speelman heel veel succes en ik wil nogmaals iedereen bedanken voor de fantastische tijd. Als laatste wil ik mijn vrouw Gerda bedanken, want zonder haar steun had ik nooit zoveel tijd aan mijn fantastische hobby kunnen besteden. 11. DE VETERANEN Een bijdrage van André Wijnand, voorzitter van de zgn. Klassieke AFC-Veteranen. Het seizoen begon eind augustus met het ONEC toernooi. Dit toernooi, dat eens in de vier jaar gehouden wordt, kent 19 deelnemende clubs, die allemaal, tijdens de oprichting in 1995. Om en Nabij de Eeuw Club waren. De eerste editie werd door ons gewonnen, de laatste werden we ^slechts zevende. Het toernooi kwam dus duidelijk te vroeg. Niettemin onze competitiestart was overdonderend. Echter tegen de winterstop Jwaren we weggezakt naar de vierde plek. De uiteindelijk behaalde tweede plaats, weer achter KHFC, mag zeer verdienstelijk genoemd worden. Onze Engelse vrienden, the Theydon Boys. hebben we dit seizoen twee keer mogen begroeten. Eerst gingen wij in september op bezoek, alweer ons vijfde, om aldaar na een zwaar bevochten 2-3) overwinning The Challenge Shield weer mee terug naar huis te nemen. Deze trip kenmerkte zich door een geweldige teamspiril. In mei kwamen zij naar ons toe. Vrijdag werd er gegolfd en op zaterdag werden zij door ons van de hoofd- mat gepoetst. Het feest s'avonds was er niet minder om. De uitslag is dan, zeker na een paar "pints", niet meer zo belangrijk. Al met al bet was weer een zeer geslaagd weekend. Bijzonder geslaagd waren ook weer onze socialiteilen: ons eigen jaardiner met dames, het eten na afloop van een wedstrijd met dames en met kinderen, en seizoensafsluiting bij een veteraan thuis. Dit keer bij Wim Husers. Tot "Veteraan van het Jaar" werden dit keer Kees Gehring en Henk Bijlsma gekozen, Johan Do! kreeg wederom de Topscorersprijs en Daniël van Meer, die voor de Schaduwschutter. De nieuwe gezichten dit seizoen waren bestuurslid Nicolaas van Ommeren en Han Trimbach, die zich beiden moeiteloos hebben aangepast, zowel op het veld als daarbuilen, een welkome versterking. Afscheid namen wij van Hesdey Sanches. te druk op zaterdag voor AFC: Daniel van Meer, naar Spanje vertrokken en van Kees en Henk, beiden d.m.v. de organisatie van een fraaie afscheidswedstrijd annex feest op 25 april j.l. gestopt ais actief voetballer, maar zij blijven wei als zijlijner bij de Veteranen betrokken. Het seizoen laat zich kenmerken door de goede onderlinge sfeer en regelmatig redelijk tot goed voetbal dit laatsle volgens onze uitstekende scheidsrechter Jean Bollen). Ook de verstandhouding met onze tegenstanders was meer dan goed te noemen, zeker na afloop. Al met al was het een mooi seizoen! 12. DE COMMISSIE MEDLSCHE ZAKEN In 1999 nam Wim Crouwel het initiatief de Commissie Medische Zaken op te richten. Alweer 9 seizoenen stellen de leden van deze commissie. I_«x Swaan arts. de fysiotherapeuten Wim Crouwel (voorzitter) en Frank Tilmans en topsportverzorger Ko Grosze Nipper hun professionele kennis ter beschikking. Deze commissie houdt toezicht op de algemene hygiëne in en rondom de kleedkamers, het behandelen van blessures van de senioren en een preventieve gezondheidstaak bij onze jeugdleden. De AF'C Top- jcugd werd dit seizoen paramedisch begeleid door Michae! Oiivieira (jun. A-l), Kirsten Kampman(jun. B-lAukje Spoeistra(jun.C-l), Sandra v.d. Moere (jun.D-1) Melanie Rodriquez en Marielle Marelis( sen. Zat.1) en Michei de Bruijnfsen. Zon.2). 10

Jaarverslagen | 2008 | | pagina 7