23 juli 2008 86e jaargang nr. 15 Sportpark De organisatie van de kleedkamers, materialen en velden on ons vernieuwde sportpark werd door de inzet van alle betrokkenen tot volle tevre denheid uitgevoerd. Onze teams worden elke zondag uitstekend opgevangen en begeleid. Teams Zondag 3 onder leiding van trainer Hesdey Sancties en leider Maarten Blokland heeft sportief een matig seizoen gedraaid. Door een te kleine vaste kern van spelers en de nodige blessures kwam deze groep net iets te kort om zich als enige derde elftal in de reserve lc klasse te handha ven. Vaak moest er een beroep worden gedaan op jonge invallers uit de A-junioren. Zo vlak voor de start van het nieuwe seizoen kunnen wij gelukkig melden dat er weer een complete en ambitieuze groep spelers klaarstaat. Zondag 4 heeft zich ondanks de ontstane personele problemen zeer knap gehandhaafd in de reserve 2' klasse met voornamelijk tweede elftallen als tegenstander. Regelmatig kon trainer Martin Verburg met veel kunst en vliegwerk een voltallig elftal op de been brengen. Voor het nieuwe seizoen staan er weer een paar A-junioren en nieuwe spelers voor de deur. Zondag 5 onder leiding van Patrick Reddering heeft door de samenvoeging met de spelers van Zondag 9 en het wegvallen van drie tegenstan ders in de competitie een opmerkelijk seizoen achter de rug. De prestaties waren wisselvallig, maar uiteindelijk is het elftal op een keurige ze vende plaats in de reserve 4° klasse geëindigd. Zondag 6 onder leiding van Arno van Esdonk en Arjen Visker is een vriendenteam dat elke woensdag met vee! spelers op de training aanwezig is en dat afgelopen seizoen weer solide heeft meegedraaid in de reserve 5l klasse. Zondag 7 onder leiding van Seth van Straten speelt al jaren als vriendenteam samen en eindigde ook afgelopen seizoen weer in de veilige mid denmoot. Eén van de hoogtepunten was de kienavond op AFC waar vrijwel het hele leam me; vriendinnen aanwezig was. Ze kijken uit naar de volgende editie! ^Zondag 8 onder leiding van Jeroen Gerritsen en Olaf Morel is een vriendenteam dal het afgelopen seizoen een aantal tegenstanders in hun "competitie heeft zien wegvallen. Na aanvankelijk te hebben meegespeeld om het kampioenschap is het team uiteindelijk op een verdienstelijke derde plaats geëindigd. Zondag 9 is vanwege een tekort aan eigen spelers vlak na het begin van het seizoen samengevoegd mei Zondag 5 dat op dat moment de extra spelers goed kon gebruiken. Zondag 10 onder leiding van Jack Duis heeft de felbegeerde titel in de reserve T klasse in de wacht gesleept. Door het winnen van het kampi oenschap en het Gelukkig Nieuwjaar toernooi is het een fantastisch seizoen geworden voor dit vriendenteam. Zondag II onder leiding van Ruben Salomon heeft een merkwaardig seizoen achter de rug. De helft van de tegenstanders viei tijdens het sei zoen weg waardoor het team drie keer tegen alle overgebleven tegenstanders heeft gespeeld. Na het wegvallen van Kadoelen, vanwege een strafuitspniak van de KNVB. was Zonl 1 kampioen. Echter, doordat de KNVB haar besluit herriep was Zon! 1 ineens geen kampioen meer en werd Kadoelen door het spelen van inhaalwedstrijden alsnog kampioen. Zondag 12 onder leiding van I^een Meijaard speelt al jarenlang als vriendenteam met elkaar. Het team eindigde op de eerste plaats in de reserve 7e klasse. Maar omdat Zeeburgia - geëindigd op de tweede plaats - de competitie niet in zijn geheel heeft uitgespeeld, besliste de KNVB dat Zonl 2 zich niet officieel kampioen mag noemen. Activiteiten Samen met de elftaicommissie C en Ronald Koster hebben we afgelopen seizoen weer twee zeer succesvolle voetbaltoernooien georganiseerd, namelijk het 'Gelukkig Nieuwjaar" toernooi (voor de eerste keer niet in de Emergohal, maar op onze eigen kunstgrasvelden) en de ABC/The Reds Cup waaraan ook di! jaar weer bijna alle seniorenelftallen hebben meegedaan Vrijwilligers fcDe B-commissie is zuinig op haar vrijwilligers en koestert deze AFC-ieden binnen de club. Wij bedanken iedereen voor hun inzet, want dankzij hun inspanningen is het weer een zeer geslaagd seizoen geworden. Wij wensen iedereen een fijne zomervakantie en tot ziens bij de start van het nieuwe seizoen. 9. ZATERDAG SENIOREN Een bijdrage van Sebo Woldringh, secretaris van de elftaicommissie C. Met twee nieuwe - state of the art - kunstgrasvelden kon het seizoen 2007-2008 qua hoeveelheid velden al niet meer stuk. Immers ook de oude (gras)velden 4. 5 en 6 bleven, ondanks allerlei Zuidas perikelen, gewoon beschikbaar. Maar die velden heeft de zaterdag ook hard nodig, want naast de enorme bezetting door de jeugd, hebben wij dit seizoen nog weer twee nieuwe seniorenteams. t.w. zat 9 en zat 10, erbij gekregen. Waarmee de zat-cie de verantwoording heeft voor in totaal 12 seniorenteams op de populaire zaterdag. En dan vallen daar de klassieke vetera nen nog buiten. Hoe is het de elftallen vergaan? Het vlaggenschip zaterdag 1 stond dit seizoen onder technische leiding van Jeroen Brussee. die het stokje had overgenomen van Dennis Pur perhart. Een aantal trouwgedienden, aangevuld met jonge, nieuwe spelers van buitenaf maar ook juist van binnen AFC vormden dit seizoen een aardige selectie in de 3" klasse. De KNVB had zat 1 ingedeeld in een meer Utrechtse poule wat in eerste instantie op enige weerstand en scepsis stuitte maar uiteindelijk toch prima heeft uitgepakt. Zozeer zelfs dat zat l heeft verzocht ook komend seizoen weer in deze regio te mogen uitkomen. In de eindklassering zijn zij uiteindelijk geworden en wellicht dat daar iets meer in had gezeten. Daarentegen voor komend seizoen wordt de lat weer een stukje hoger gelegd en zullen zij in ieder geval voor een periodetitel gaan Om in de woorden van Jeroen te spre ken ""De chemie binnen de groep was uitstekend. En van reservespeler tot vedette schikte een ieder zich in z'n rol. De trainingen werden twee keer per week goed bezocht en de sfeer was echt meer dan prima". Dat beloofd wat voor het nieuwe seizoen. Niet onvermeld mag blijven de laatste wedstrijd van oer-AFC'er Nils Adriaans, die z'n kicksen aan de wilgen heeft gehangen, in ieder geval voor wat betreft het voetballen op het hoogste niveau

Jaarverslagen | 2008 | | pagina 5