23 juli 2008 86c jaargang nr. 15 Edwin van Holten (161). Hans Geerlings (162) en Laurens Bianchi (181 wedstrijden) ontvingen uit handen van voorzitter Machiel van der Woude een horloge met inscriptie als herinnering aao een lange en mooie carrière in AFC 1Zij gaan volgend seizoen spelen in de AFC zater dag 2 en Edwin van Holten wordt bij AFC de nieuwe keeperstrainer. Hetzelfde horloge werd ook uitgereikt aan trainer-coach Ton du Chatinier, die naar Spakenburg vertrekt en zijn assistent Mohad Zaoudi, die assistent-trainer wordt bij zaterdag Hoofdklasser Zwaluwen '30 uit Hoorn. Wij wensen Ton en Mohad veel succes bij hun nieuwe clubs en hopen ze nog regelmatig op AFC te treffen. Alle aanwezige scheidende spelers kregen van captain Robert Gehring als aandenken een AFC-shirt met de handtekeningen van alle spelers. De avond werd afgesloten met de bekendmaking dat Sjoerd .lens was benoemd tot "speler van het jaar*', waar alle aanwezigen het van harte mee eens waren. Al met al was het voor onze vlaggendragers een zeer geanimeerde en geslaagde afsluiting van het voetbalseizoen 2007-2008. Op zondag 24 mei kwam de selectie nog éen Keer bijeen voor het spelen van een jubileumwedstrijd tegen onze 100- jarige stadgenoot WVHEDW. uitslag 2-0 voor de jubilaris en daarmee was hei seizoen 2007-2008 voor AFC 1 definitief verleden tijd. 7, AFC 2 EN DE JUNIOREN A-l Het eerste en tweede elftal en de junioren A-1 vallen onder de verantwoordelijkheid van de Elftalcommissie A TOPamateurs. Henk Bijlsma zal ook het komend seizoen zitting hebben in deze commissie, maar zal nadat hij vanaf het seizoen 1990-1991 twaalf jaar elttalleider is geweest van het 1e elftal en aansluitend vijfjaar voorzitter van de commissie TOPamateurs een "stapje terugdoen" en het voorzitterschap overdragen aan Rinus van Leijenhorst. Daarnaast bestaat deze belangrijke commissie uit Frank Keijzer en Johan DolRinus van Leijenhorst informeert ons over de prestaties van AFC 2 en de junioren Al Het tweede elftal heeft een goed seizoen achter de rug. Na een moeizame start volgde een uitstekende serie resultaten, waardoor dit team uitein delijk tot de kanshebbers voor de titel behoorde. Helaas werden er in de strijd om het kampioenschap dure punten verspeeld tegen de onderste ploegen van de ranglijst. Hierdoor werd de titel gemist op 2 punten. De laatste competitieron.de was zeer spannend, virtueel waren wij door de standen bij de wedstrijden van onze concurrenten zelfs kampioen, maar ADO'20 won in de laatste seconde en pakte de titel. Samengevat, een uitstekend seizoen, waarbij spelers beter zijn geworden en er onder moeilijke omstandigheden (vele wissels van het eerste, kmaar ook blessures) toch goed gevoetbald werd. Tijdens het seizoen hebben er 2 spelers een aantal keren meegedaan bij het eerste en dat is één van de doelstellingen van het tweede elftal; spelers opleiden voor het eerste. Als er ieder jaar een speler wordt overgeheveld van 2 naar 1dan doen wij het goed. Zo deden er ook vanaf het begin van de competitie spelers van de junioren Al regelmatig mei 2 mee. Een compliment aan Dennis Purperhart, Barry van der Glas, Michel de Bruin, Ernst Pieter Knupfer en alle spelers die ervoor gezorgd hebben dat wij met trots hebben gekeken naar AFC2. Door het winnen van een periodetitel heeft AFC2 zich geplaatst voor de districtsbeker voor standaardteams. Bovendien na een reeks van over winningen werd de finale gehaald van het bekertoernooi. Twee keer dus net niet, maar gezien het spelersmateriaal voor het nieuwe seizoen zal het ons niet verbazen als dit wordt recht gezet. Dan de junioren Al. Dit team heeft een zeldzame prestatie geleverd. Na de degradatie het vorige seizoen, kampioen geworden en gepromoveerd naar de Ie divisie landelijk. Het niveau waai op wij willen acteren om de overgang en aansluiting naar AFC 1 en 2 zo klein mogelijk te houden. Vanaf de eerste competitie wedstrijd heeft de Al laten zien dat zij 1 doel voor ogen hadden, n.l, promoveren. Met de vele kwaliteiten van de spelers in deze groep maar ook die van de trainer Dennis Purperhart is dit gelukt, al moesten wij wel tot de laatste speeldag wachten voordat wij de kampioensvlag konden hijsen. Veel spelers zijn doorgestroomd naar het 2" elftal en zelfs 2 spelers maken het volgende seizoen onderdeel uit van de A-selectie. Een zeer goed signaal naar onze eigen jeugd. 8. ZONDAG SENIOREN 3 T/M 12 De zondagsenioren 3 t/m 12 en de zaterdag senioren, totaal 22 seniorenteams vallen onder de verantwoordelijkheid van de elftalcommissies B en C en de belangen van deze 2 belangrijke commissies worden in het bestuur met verve behartigd door Ronald Koster. Patrick Reddering bericht namens de elftalcommissie B: Samenstelling B-commissie De B-commissie bestond afgelopen seizoen uit Max Flam (secretaris), Lars Boering (commissaris), Rogier de Boer (commissaris) en Patrick kReddering (voorzitter). De twee laatstgenoemden hielden zich binnen de commissie bezig met de begeleiding van het derde t<m het vijfde elftal, FLars Boering met het zesde, zevende en tiende elftal en Max Flam met het achtste, elfde en twaalfde elftal. De B-commissie zaï het nieuwe seizoen in dezelfde samenstelling doorgaan. Trainer/trainingen Hesdey Sanches was afgelopen seizoen trainer van Zondag 3. Hij werd daarbij geassisteerd door elftalleider Maarten Blokland. Martin Verburg verzorgde de training van Zondag 4 met Cocky van Duijvenbode als elftalleider. De training van de overige semorenelftailen stond onder lei ding van Kees Bregman. Door zijn enthousiaste aanpak, werden de trainingen elke woensdagavond goed bezocht. Hesdey, Martin en Kees blij ven ook het seizoen 2008-2009 op hun post. Scheidsrechters Dankzij de regelmatige, inzet van onze eigen scheidsrechters Erik Bos, Hans Elias, Herman Fritzsche, Adriaan Jeukens. Frans Jüch, Leo de Nobel, John Sei jes en Ap Springer was het mogelijk alle thuiswedstrijden van onze zondagteams te laten leiden door eigen scheidsrechters. Ook konden wij op de medewerking van onze eigen scheidsrechters rekenen bij het Gelukkig Nieuwjaar toernooi en onlangs weer bij de ABC/The Reds Cup 2008. Grote klasse! Bestuur In het bestuur heeft Ronald Koster het seniorenvoetbal in zijn portefeuille. Samen met hem en de leden van de elftalcommisie C werd veel tot stand gebracht. Wij bedanken Ronald van harte voor zijn ondersteuning en adviezen. Administratie Dankzij de hulp en ondersteuning van Yvonne Steeman op de administratie werd ons veel werk uit handen genomen en konden wij onze aan voerders en spelers goed informeren over allerlei relevante voetbalzaken. Wedstrijdsecretariaat Elke zondag werd de wedstrijdtafel op uitstekende wijze bemand door Theo Janssen. Een prima gastheer voor aanvoerders, leiders en scheids rechters. Zijn betrokken en actieve bijdrage heeft ook grote waardering bij onze eigen aanvoerders.

Jaarverslagen | 2008 | | pagina 4