JAARVERSLAG Amsterdamsche Football Club over het seizoen 2Ö07-2ÖÖ8 23 juli 2008 86e jaargang nr. 15 1. INLEIDING De eerste keer dat ondergetekende binnen het bestuur verantwoordelijk was voor de productie van het jaarverslag, was aan het einde van het seizoen 1995-1996, het seizoen dat ik het secretariaat van mijn voorganger Johau de Bie had overgenomen. Maar liefst honderd keer, vanaf het oprichtingsjaar 1895 tot 1995, was dit verslag op de jaarlijkse Algemene Vergadering door de secretaris voorge lezen. Maar in de maand juni van het jaar 1996 werd daar met instemming van het toenmalig bestuur verandering in aangebracht; het jaarverslag werd opgenomen in ons clubblad "De Schakel". Daardoor kon een grotere groep dan de doorgaans rond de 70-80 AFC'ers die de ALV bijwoont kennis nemen van de inhoud van het verslag en duurde de vergadering een uur korter. Dit is sindsdien het dertiende en tevens laatste door ondergetekende geproduceerde jaarverslag, want voor het seizoen 2008-2009 heeft 2C secretaris Ruud Mantel zich bereid verklaard de productie en eindredactie van dit verslag voor zijn rekening te willen nemen. Ook langs deze weg dank daar voor, Ruud' 2. HET SEIZOEN 2007-2008 27 september 2007, 21 december 2007, 18 januari 2008. 26 april 2008, 12 mei 2008 en 24 mei 2008: zo maar een aantal data waarop voor AFC belangrijke gebeurtenissen hebben plaatsgevonden. Op 27 september 2007 werd onder grote belangstelling ons vernieuw de complex door wethouder Carolien Gehrels in gebnük genomen. 21 december 2007. een record aan deelnemers bij hel al meer dan 75 jaar georganiseerde traditionele Kienen. 1.8 januari 2008 noteerden wij een "all time high'Van aanzittende genodigden bij het heren Jaardiner in het Americain Hotel en ook bij het dames .laardiner in het Hilton werd een record opkomst geboekt. l Op 26 april werd de juni oren A-l kampioen en keerde terug inde landelijke le Divisie en op 2C Pinksterdag 12 mei eindigde het eerste elftal op de 5° plaats in de Hoofdklasse A (sinds de terugkeer in de Hoofdklasse in 2001 voor de T achtereenvolgende keer geëindigd in het linkerrijtje is een prestatie die maar weinig clubs kunnen nazeggen). Gedurende dat zelfde weekeinde vierden in het clubhuis zaterdag 9 o.l.v. Rody Tuipijn en zondag 12 o.l.v. Max Flam feest voor het behaalde kampi oenschap van hun afdeling. Helaas werd voor de enthousiaste spelersgroep van AFC 12 dit kampioenschap later door de KNVB teruggedraaid. Op 24 mei 2008 vond na een onderbreking van één jaar vanwege werkzaamheden aan ons complex de mini -WK weer plaats, één van de absoiule hoog tepunten uit ons verenigingsleven! Over de andere kampioenen dan de junioren Al en zat 9, alsmede over bovenstaande feiten en nog heel veel meer andere zaken, die zich in het achter ons liggende seizoen binnen de "Amsterdamsche F.C." hebben afgespeeld, verhaalt dit verslag, dat besiaai uil de olgende overige te onderscheiden onderdelen: 3- De Algemene Vergadering 16- De overige commissies 4 - Het bestuur en de interne organisatie 17 - Supportersclub "the Reds" 5- De technische leiding en het totaal behaalde verenigingsresultaat. 18- De "Lieverdjes van AFC' 6- "Ons Eerste" 19- Stichting "Goed Genoeg"'en de VS.G.G. 7 - AFC 2 en de junioren A-l 20 - Stichting "Keep Smiling" 8 - Zondag senioren 3 t/m 12 21 - AFC en de Zuid-as 9 - Zaterdag senioren 22 - De evenementen 10 - De jonge AFC'ers 23 - AFC's dochter ACC 11 - De veteranen 24 - Herdenking 4 mei 12 - De commissie medische zaken 25 - In memoriam 13 - P.P. en E. 26 - Ovei-schrijvingen en 14 - Archiefcommissie 27 - Resumé. 15 - De commissie Commerciële Zaken 'i. DE ALGEMENE VERGADERING De jaarlijkse Algemene Vergadering vond zoals gebruikelijk plaats op de laatste donderdag van de maand juniOp 28 juni 2007 tekenden in de achterzaal van ons clubhuis op Sportpark Goed Genoeg 66 werkende leden de presentielijst. De notulen van deze vergadering werden verzorgd door scheidend 2r' secretaris Ronald Koster en werden gepubliceerd in "De Schakel" nummer 1seizoen 2007-2008.86le jaargang van 22 augus tus 2007. 4. HET BESTUUR EN DE INTERNE ORGANTSA11E Het bestuur was voor het seizoen 2007-2008 als volgt samengesteld: Voorzitter - Machiel van der Woude (18° jaar in het bestuur), secretaris - Kees Gehring (23), penningmeester - Nick van Ommeren (5), vice- voorzitter - Ad Westerhof (10), T secretaris - Ruud Mantel T penningmeester - Edwin Geluk (18). voorzitter jeugdcommissie - Rinus van Leij- enhorst (5), commissaris seniorenvoetbal - Ronald Koster (7), commissaris TOPamateurs - Henk Bijlsma (3) en commissaris Evenementen - Bob Duis (1), totaal 91 jaren bestuurservaring. Het bestuur kwam 23 keer officieel in vergadering bijeen en daarnaast vond vrijwel iedere dag onderling overleg tussen de bestuursleden plaats. Het bestuur werd bij de uitvoering van het beleid op het sportpark dagelijks geassisteerd door administrateur Yvoune Steeman en sportparkma nager Pim van de Meent, op zijn beurt weer ondersteund door mannen als Freddy, Hassan. Hesdey Sancties, e.a. Frans .lüch werd bij de aanvang van het seizoen aangesteld als verenigingsmanager doch begin december 2007 liet Frans het bestuur weten dat hij om hem moverende redenen had besloten zijn activiteiten in deze functie met onmiddellijke ingang te beëindigen. De club als ook de werk zaamheden op de administratie nemen echter ieder jaar in omvang toe, reden waarom het bestuur onlangs bestoten heeft te trachten de bezetting op de administratie op zo kort mogelijke termijn te versterken. Frans Ris. bijgestaan door zijn "linker- en rechterhand" Joop Kenter fungeerde opnieuw tot veler tevredenheid ais pachter van het clubhuis. Marjan Janssen trad op zaterdag en haar echtgenoot Theo op zondag op als resp. gastvrouw-gastheer voor tegenstanders en scheidsrechters en deden dat op een voortreffelijke wijze. Erelid Marcel Koster begeleidde ook dit seizoen het arbitraal trio bij de thuiswedstrijden van het eerste elftal, de Ereieden Johan de Bie en Ger van Caspel tekenden voor de ontvangst van onze gasten aan de bestuurstafel, terwijl 2e penningmeester Edwin Geluk, op 18 januari j.l. e\eneens benoemd tot Erelid, voor het 18° jaar in successie iedere, thuiswedstrijd van AFC 1 met zijn trouwe assistenten Frank Bouman, Jan Koomen. Ben Slaap en Ron Susan vanaf 12 uur 's middags post vatte bij ons toegangshek. Hans Elias redigeer-

Jaarverslagen | 2008 | | pagina 2