23 juli 2008 86c jaargang nr. 15 Vervolgens werd een exemplaar van de Persmap van het seizoen 2007-2008. voor het eerst geproduceerd door Jan van Galen en André Wijn- and, overhandigd aan Maehie! van der Woude, Een film over onze laatste wedstrijd op het oude hoofdveld, eveneens geproduceerd door de zelfde Jan van Galen werd vertoond en de Champions League en Worldcup jeugd speelden voorwedstrijden op het nieuwe hoofdveld en dat was ontzettend leuk om te zien. Wethouder Carolien Gehreis opende het vernieuwde sportpark "Goed Genoeg" officieel; samen met onze voorzitter Machiel van der Woude werd de aftrap verricht en kon de wedstrijd beginnen. Gelukkig wonnen wij deze eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen en bleef het nog lang gezellig in ons clubhuis. Zuidascup Op initiatief van het projectbureau Zuidas werd de Zuidascup dit jaar op 28 september 2007 op ons vernieuwde sportpark gespeeld. Deze "sixes" wedstrijden worden ieder jaar georganiseerd zodat de bedrijven op en rondom de Zuidas elkaar beter kunnen leren kennen. Dit jaar werd AFC op het veld vertegenwoordigd door leden van het bestuur. Zo geschiedde dat een groot deel van het bestuur nu niet strak in pak aan de bestuurstafel vergaderde maar op het nieuwe kunstgras aan de bak moest. Aansluitend werd een Indisch buffet geserveerd en konden de deelnemers van de vele teams elkaar ontmoeten. Al met al een geslaagde middag. De Herfst2daagse Ouder de in deze tijd van het jaar gebruikelijke wisselende weersomstandigheden vond de herfst2daagse dit seizoen plaats op 16 en 17 oktober. De eerste dag met mooi weer, en vele D- E- en F- pupillen genoten dan ook met volle teugen van een carrousel aan oefeningen, spelvormen en partijtjes. Een groot deel van de dag namen de activiteiten onder begeleiding van trainers en selectiespelers van C- en B-junioren in beslag. De tweede dag. met een iets korter programma, verliep regenachtig. Desondanks werd opnieuw met veel enthousiasme en overgave aan het trai ningsprogramma meegedaan. Moe maar voldaan keerden de jongens op het eind van de dag huiswaarts. Op beide dagen werd, zoals wij dat gewend zijn, de lunch op uitstekende wijze verzorgd door Frans Ris en zijn staf. De Zilveren Ploeg-avond Op 2 november 2007 werd de traditionele bijeenkomst (altijd op de eerste vrijdagavond van november) van de Zilveren Ploeg voor AFC'ers die 25 Ijaar of langer lid zijn, gehouden. AEC kent anno 2008 219 "Ploegers"! Een hoge opkomst, 134 van hen waren aanwezig. De organisatie bestaande uit Johan de Bie, tevens tafelvoorzjtter en de twee Hansen, Honsdrecht en De Wijs, installeerde 4 nieuwe "Ploegers", Ronald van de Meent, Jan de Moor, Erwin Smit en Sebo Woldringh Sr.. Tevens werden op deze gezellige avond 7 AFC'ers tot Ridder (50 jaar lid) geslagen: Jacques Mellegers. Hans Slaap, Rik de Boer, Ger van Caspel, Hans Roodenburg, Peter van der Heijdt en Jos Kemna. "Het gaat goed met AFC". schreef Pickelaar Pim Adriaansz in zijn recensie in "de Schakel" over deze avond, want "wie de jeugd heeft, heeft de toekomst Goed Genoeg Open Ook op 2 november 2007 vond voor de 20f keer in successie de "Goed Genoeg Open*' golfwedstrijd plaats voor AFC'ers. ACC'ers, oud ATC'ers en hun partners, dit jaar op de baan van Purmerend. Er waren 68 deelnemers, de winnaar van het "rode jasje" was Gerard Spanjaard en de organisa tie was in handen van Sandra Drenkelford, Ron van Doesburg, Bas Rachman en Ronald Koster. Het Sinterklaasfeest Al sinds vele vele jaren maakt Sinterklaas er een goede gewoonte van op de laatste woensdag voor zijn verjaardag AFC te bezoeken. En op 28 november was ons clubhuis dan ook volgestroomd met zo'n 150 jonge AFC-ertjes die met vol verwachting kloppende harten voor het podium plaats namen. Onder muzikale begeleiding van Kees Koedood en zijn band werd het een grandioze happening voor de kleintjes. Toen ook scheidend jeugdcommissievoorzitter Rinus van Leijenhorst een liedje ten gehore bracht, moest zelfs even gevreesd worden voor het dak. maar dat dit hield het nog net. Voorafgaand aan dit festijn werd het bekende pepernotentoernooi gespeeld. Dit toernooi werd op enig moment ruw verstoord toen een groot aantal Zwarte Pieten het veld betraden, maar toen deze royaal snoepgoed begonnen uit te delen, werden nog slechts lachende gezichten gesignaleerd. Wij hopen van harte dat Sinterklaas ook volgend jaar weer bij AFC te gast zal zijn. Het Kerstdiner voor C-junioren Het jaarlijkse Kerstdiner voor C-junioren werd dit seizoen gehouden op 1 december. Opnieuw was de opkomst verheugend groot en de jongens khadden (al of niet met behulp van hun ouders) bijzonder hun best gedaan om er op hun "Kerstbest" uit te zien. Tussen de gangen van een heer- lijke 3-gangenmaaltijd (recepten verkrijgbaar bij Frans Ris) door. werd ook dit jaar weer een voetbalquiz gehouden die door de Cl-juiüoren werd gewonnen. Mede dankzij de inspanningen van de jeugdevenementen commissie was er sprake van een zeer geslaagde avond. Het traditionele Kienen Een bomvolle achterzaai van ons clubhuis op 21 december 2007; meer dan 250 rechtstreeks of indirect aan AFC gelieerde aanwezigen waren op "hel: Kienen" afgekomen. Zij kunnen terugzien op een absolute TOPavond met fantastische prijzen in Volendamse sfeer ("yeppa, yeppa, yeppa"). leder jaar is de opkomst groter en de sfeer beter, mede dankzij onze clubhuis-uitbaters Frans Ris en Joop Kenter, die het geheel perfect aanvoelen. En dan te bedenken dat deze traditie binnen AFC bestaat sinds het jaar 1921M Dank aan Ronald Koster, Xicky en Lou Hekster. Ron van Doesburg, Roy van Dijk en Hans Hulst voor de organisatie en de ieder jaar weer andere formule enhoeveel AFC'ers zullen er straks op 19 december van dit jaar wel niet aanwezig zijn?? De klaverjasdrive Sinds het jaar 1970, dus dit jaar voor de 38* keer in successie, vindt ieder jaar op de vrijdagavond tussen Kerst en Nieuwjaar in ons clubhuis een klaverjasdrive plaats, destijds een initiatief van Fnuik Reddering, die nog altijd de organisatie voor zijn rekening neemt. Dit jaar kwamen op vrijdag 28 december 30 koppels, die aan AFC verbonden zijn. bijeen. Als eerste eindigden Jan van Galen-Martin Bakker, op de 2* plaats Jan Otsen-Even Peetere en als 3 Frank Kramer-Bob van den Bergh. De sixes Een lange traditie binnen AFC is dat er op de eerste dag van het nieuwe jaar op onze velden onderlinge "six-a-side' wedstrijden worden gespeeld; dat dateert al uit de periode die AFC doorbracht aan de roemruchte Zuidelijke Wandelweg. De laatste jaren liep de belangstelling jammer genoeg terug, maar op 1 januari 2008 kon organisator Ronald Koster meer dan 35 deelnemers noteren, mede omdat Joey van Leijenhorst een aantal jeugd leden enthousiast had gemaakt. 14

Jaarverslagen | 2008 | | pagina 11