18 juni 2007 85e jaargang nr. 14 11. DE COMMISSIE MEDISCHE ZAKEN In het jaar 1999 nam Wim Crouwel het initiatief de Medische Com missie in het leven te roepen. Alweer acht seizoenen verrichten deze leden belangrijk werk. Wim Crouwel brengt ons op de hoogte. De Medische Commissie bestond uit de leden Lex Swaan arts, de fysiotherapeuten Wim Crouwel, Frank Tilmans en topsportverzor- ger/masseur Ko Grosze Nipper. Deze commissie houdt toezicht op de algemene hygiëne in en rondom de kleedkamers, het behandelen van blessures van de senioren, en een preventieve gezondheidstaak bij onze jeugdleden. De AFC topjeugd werd dit seizoen paramedisch begeleid door Sandra v.d. Moere (jun. A-l), Kirsten Kampman (jun. B-l), Aukje Spoelstra (jun. C-l), Michael Oliviera (sen. zat.1) en Michel de Bruijn (sen. zon.2). Deze laatste is oud speler van het lste elftal en door de AFC interne paramedische opleiding met lof aan de senioren toegevoegd. Ook nieuw was Melanie Rodriquez, welke de overige zaterdagjeugd ter zijde stond. Ons boegbeeldelftal werd vak kundig begeleid door clubarts Lex Swaan, fysiotherapeut Frank Til mans en onze topsportverzorger Ko Grosze Nipper. Door open te staan voor e-mail contact m.b.t. diverse medische vragen, geeft de Medische Commissie blijk van een moderne interactie met ouders en trainers van onze "immer-in-beweging-zijnde" vereniging. Tevens werd halverwege het seizoen op advies van de MC een hart- defibrillator aangeschaft. Deze werd door ons Erelid Marcel Koster gefinancierd. Als AFC vergelijkbaar is met een "gezond" bedrijf, functioneert de Medische Dienst daarin wederom als een geolied radertje. 12. P. P. E. Jan van Galen was het afgelopen seizoen de nieuwe voorzitter van de commissie Pers, Publiciteit en Evenementen. Hier volgt zijn verslag. De eerste serieuze klus van het nieuwe seizoen is voor de commissie PP& E steevast het maken van de Persmap. En daar komt veel bij kijken, zo werd mij snel duidelijk. Eerst worden de onderwerpen bedacht, dan de verhaallijnen uitgezet en vervolgens worden schrij vers benaderd, die op hun beurt moeten accelereren, want de deadline is er sneller dan je denkt. Hans Elias fotografeerde nagenoeg alle selectieteams, de trainersstaf, nieuwe aanwinsten en de geïnterview den. Een heidens karwei, want krijg al die lieden maar eens in juiste kleding, op de juiste plek en op de afgesproken tijd bijeen. "Founding father" van de Persmap Kees Gehring was voor het laatst de drijvende kracht achter deze 24e editie. Zijn opvolger (ondergete kende) zal er alles aan doen het mooie initiatief van Kees in ere te houden. De andere animator was jarenlang Hans Elias. Hij bundelde en stroomlijnde de laatste 9 jaar alle bijdragen. Onze onvolprezen drukker Palteam zorgde voor de rest. Helaas, ook Hans stopt met zijn werkzaamheden voor de Persmap. Dat de Persmap er weer mocht zijn is geen zelfgenoegzame AFC- borstklopperij, want de buitenwereld vond dat ook. Pers, bedrijfsleven, gemeente, de andere clubs uit onze competities, iedereen weet dit AFC- podium op juiste waarde te schatten. Dat geldt ook voor de ontvangst aan onze perstafel bij de thuiswed strijden van het eerste. Leuk te merken dat met name jonge sportver slaggevers genieten van "good old" Pim Adriaansz en zijn "wise cracks" en feitenkennis. Da's nou een man waar je wat aan kunt vra gen, zie je ze denken. Dat vinden ze ook van clubstatisticus Chris Schröder. Intussen tekende Wim Ringe weer voor het vertrouwde AFC-Thuis. Ook dat is een klus. Wim pakt "zijn" blad journalistiek aan. Vlak voor de deadline maakt hij adequate interviews met hoofdrolspelers van AFC en de komende tegenstander. Chris - wie anders- levert de statistieken en Yvonne Steeman, Frans Jüch en tot voor kort Jaap Draisma zorgen geruisloos voor de productie. Hans Elias droeg als vanouds de verantwoordelijkheid voor de Scha kel en de website. Hij verricht dagelijks een grote hoeveelheid werk. Beter gezegd, hij is er fulltime mee bezig en nog duidelijker, zijn vrouw ziet hem alleen bij het avondeten, want voorts zit Hans op zijn werkkamer monnikenwerk te verrichten. Op 5 juni kon Hans met gepaste trots melden dat de 1,5 miljoenste bezoeker was gepasseerd op onze site. Tussen 1 januari en 5 juni ontvingen wij al ruim 245.000 bezoekers. De AFC website blijkt een vraagbaak voor de héle voet- balamateurwereld, maar zeker ook voor de KNVB en de pers en niet in de laatste plaats door de tijdrovende, maar actuele nieuwsbijdragen van Hans van der Vlist. De AFC- site was zeer up to date, durven wij te zeggen en de fotografie van Ton Post bij de thuiswedstrijden bleek een visuele verrijking. De Schakel kon weer rekenen op bijdragen van Johan de Bie (sappig en lezenswaardig) Pim Adriaansz (erudiet en geestig), de medische staf (preventief en opvoedkundig). De bestuursleden schreven in de drie wekelijkse rubriek "Red aktueel" om de beurt een visie op hun portefeuille. André Wijnand portretteerde weer scherp een keur aan AFC coryfeeën. Bijzonder, eigenzinnig, soms ook ietwat tegendraads en zeker goed geschreven waren de wedstrijdverslagen van Ronald Koster, Amel Vroege en Nick van Ommeren over ons eerste. Die stukken stonden natuurlijk ook op de site en werden gretig gelezen. Was er dan geen kritiek op het werk van de commissie P P E? Natuurlijk wel! De presentatie van de Persmap had wat origineler gemogen en de geluidsinstallatie werkte slecht waardoor sommige interviews voor de zaal de mist in gingen. Naast veel loftuitingen vonden nogal wat bezoekers dat de gerestylde AFC website beter kon. De "knoppen" voor de diverse "menu's" werkten aanvankelijk niet adequaat en het schakelen naar submenu's mislukte regelmatig. Sommigen konden niet zonder hulp van de webmaster bij het plaatsen van hun teamverslag. Onder leiding van Hans Elias werden de klachten geïnventariseerd, gerubriceerd en vervolgens geëvalueerd met kenners binnen de club en daarbuiten. Daar vloeide uit voort dat AFC-er en communicatiedeskundige Frans Dankaart verbeteringen ter hand nam. Hans Elias es besloten intussen ook dat de site bij het begin van het seizoen 2007/ 2008 nog gebruiksvriendelijker en fraaier moet worden. Ook daarmee ging Frans Dankaart aan de slag, geruggensteund door Jan Otsen, eveneens een gekend AFC-er en expert. Hij maakt nieuwe banners. Via de site wordt u op de hoogte gehouden. De commissie organiseerde op vrijdag 20 april een clubfeest, onder de welluidende slogan "Noppen en naaldhakken". Rogier de Boer, Henk Foppen en Bobby Gehring zorgden voor mooie prijzen en daverend entertainment. Frans Ris en de zijnen deden de rest. De opkomst viel helaas tegen; 126 betalende gasten kwamen er. Maar de sfeer was bijzonder goed en er werd uitbundig gedanst. Het oude "Bollenbal"was enige jaren niet doorgegaan wegens geringe belang stelling. Met dit feest wilde de commissie vooral de spelers en hun vrouwen of vriendinnen plezieren. De "gevestigde" orde heeft al de nodige feesten door het jaar heen. De club wil graag de jongere senio ren wat meer aan zich binden. Maar op de avond zelf werd duidelijk dat een traditie nog niet is gezet. De evenementencommissie gaat zich beraden op een reprise. Hamvraag is: aan welk type feest is er bij AFC werkelijk behoefte? Wordt vervolgd! 13. ARCHIEFCOMMISSIE Een bijdrage van Pim Adriaansz. Het is inmiddels 15 jaar geleden, dat verkiezing van de archiefcom missie voor het eerst vermeld werd op de agenda van de jaarvergade ring. In die achterliggende periode is een omvangrijke documentatie opgezet, die niet alleen toeneemt door aanwas uit het heden, maar ook door schenking van documenten uit het verleden. Een archief dient uiteraard toegankelijk te zijn voor raadpleging. Een opgezet computerbestand wijst de weg naar het verleden en heden van AFC. Het archief wordt met enige regelmaat geraadpleegd door zowel AFC-ers als buitenstaanders (zoals de sportmedia en andere voetbal clubs). Een opvallend bijverschijnsel van de moderne gedigitaliseerde maatschappij is, dat het aanbod van nieuwe foto's (in documenten) helaas aanmerkelijk dalende is. In de 'commissie' die is ingesteld voor de realisering van het nieuwe clubhuis is - mede ter behartiging van het archiefbelang - Rik de Boer (bouwkundige) toegevoegd aan Bob Neseker. De archiefcommissie bestond onveranderd uit Pim Adriaansz, Rik de Boer en Hans de Wijs. Gedurende het voetbalseizoen zijn de heren archivarissen iedere eerste maandagavond van elke maand aan het werk in het archief; vaak ook nog op andere avonden tussendoor. 10

Jaarverslagen | 2007 | | pagina 7