18 juni 2007 85e jaargang nr. 14 website bekend kunnen maken. Hiertoe hadden wij besloten gezien het feit dat het in het verleden een veel gehoorde klacht van teleurge stelde leden was, dat er in september geen gelegenheid meer is om overschrijving naar een andere vereniging aan te vragen. Een ander voordeel is dat iedereen aan het begin van het nieuwe seizoen weet waar hij aan toe is en dat er daardoor weinig onrust heerst bij de teams. Het seizoen 2006-2007 begon stroef doordat wij geconfronteerd werden met de situatie dat niet alle trainingsvelden gebruikt konden worden. Gelukkig hielp onze dochtervereniging ACC ons uit de brand en konden wij beschikken over hun prachtige velden en fantastische accommodatie. Vanaf oktober mochten wij weer op onze trainings velden en was het improviseren voorbij. Het kwam regelmatig voor dat er wel 8 teams op hetzelfde tijdstip gebruik moesten maken van het kunstgrasveld, vanzelfsprekend een ongewenste situatie. De leden van de jeugdevenementen commissie waren ook dit seizoen weer sterk bezig en er werden diverse activiteiten georganiseerd, zoals de Herfst2daagse, het Sinterklaasfeest, zaalvoetbaltoernooi voor de A - en B - junioren, het fantastische Superstars in Borchland en een zaalvoetbaltoernooi voor de D - pupillen. Helaas was er dit seizoen geen plaats voor het prachtige Mini WK, wegens de werkzaamheden op ons sportpark, maar ook vanwege het feit dat een groot aantal jeugdleden tijdens Pinksteren op vakantie was. Het Mini WK wordt nu op 25 augustus aanstaande georgani seerd. In tegenstelling tot voorgaande jaren hebben wij het leiders- toernooi op 14 april georganiseerd, in plaats van op de laatste vrijdag in mei. Deze editie is een enorm succes geworden met een zeer grote opkomst van de leiders met hun partners en kinderen. De leiders avond zullen wij daarom het volgende seizoen wederom in april organiseren. De resultaten van de selectieteams waren grillig, de Al - en de BI - junioren degradeerden beiden uit de Landelijke le Divisie. Hierbij viel op dat de Al kwaliteit tekort kwam, maar bij de BI speelden andere oorzaken een rol. Daarentegen presteerde de Cl boven ver wachting en eindigde het in de allerhoogste afdeling tussen uisluitend Betaald Voetbal Organisaties op een prachtige 6e plaats, een fantasti sche prestatie. Weer een categorie jonger wist de Dl pupillen zich netjes te handhaven in de sterke Topklasse. De A2 en de C2 eindig den in het linkerrijtje en de C2 won hierbij ook nog eens de KNVB Beker. Een prestatie van formaat werd neergezet door de B2 junioren, die het kampioenschap behaalden in de 3e divisie en zodoende pro moveren naar de Landelijke 2e Divisie, verder wonnen zij ook nog de KNVB beker. Volgend seizoen spelen zij net zo hoog als de BI juni oren. Ook de A3 junioren, de D3 pupillen en de E7 pupillen wonnen de KNVB Beker, vooral de prestatie van de E7 pupillen onder leiding van Jan Roedema is geweldig. Zij wonnen in de halve finale van AFC E3 (broedermoord) en wonnen vervolgens in de finale van de E3 pupillen van DOVO uit Veenendaal. Alsof dit allemaal nog niet genoeg was werd dit team ook nog najaarkampioen. Er waren natuurlijk meerdere kampioenen: de B6 junioren (een fan tastische vriendenploeg), D2 pupillen naar de Hoofdklasse onder de bezielende leiding van Benno Nihom en Lou Hekster. De F4 pupillen werden zowel najaar- als voorjaarkampioen. De F2, F6, F7 en de F8 pupillen werden najaarkampioen en de E2, E12 en de Fl pupil len voorjaarkampioen. De prestaties van de overige teams waren op de A4, A5, B3 en B4 junioren na over het algemeen goed. De wedstrijden op zaterdagoch tend van de Champions League en World Cup waren weer een lust voor het oog. Het blijft een fantastische happening met al deze en thousiaste kinderen, ouders en grootouders. Wij nemen dit seizoen afscheid van een aantal functionarissen. Henny Schipper stopt als coördinator maar gaat verder als hoofd van de scouting, Erwin Keiler heeft gekozen voor zijn maatschappelijke carrière, Laurens Samsom neemt helaas een "sabbatical year", John Stevens gaat de Al van Hollandia trainen in zijn woonplaats Hoorn en Peter Dekkers stopt om zijn zoon die bij AZ gaat voetballen goed te kunnen blijven vol gen. Peter blijft wel betrokken bij de jeugdafdeling als lid van de Interne Scouting. Nieuw als coördinator voor het volgend sei zoen is Bert Rijmers, die verantwoordelijk wordt voor alle selectie teams. Kees Koedood wordt verantwoordelijk voor de onderbouw (E - en F - pupillen, Champions League en World Cup) en Martin Ver burg wordt, evenals dit seizoen, verantwoordelijk voor de overige D pupillen, A, B en C junioren. Dave Baars en Dennis Riesener blijven voor ons de looptraining verzorgen. De trainers van de diverse teams worden elders in de Schakel vermeld. Doordat AFC een erkend leerbedrijf is, heeft de jeugdopleiding ook dit seizoen weer gebruik gemaakt van een aantal stagiaires. Een unie ke kans voor enthousiaste studenten om te kunnen werken in een plezierige omgeving en op deze manier de nodige praktijkervaring op te doen. Een groot probleem dit seizoen was de organisatie rondom de scheidsrechters. Vaak waren er niet genoeg scheidsrechters voor alle teams. Wij doen hierbij dan ook wederom een beroep op ouders, leden en jeugdleden die geïnteresseerd zijn om een wedstrijd te flui ten, om zich bij de jeugdcommissie aan te melden. Voor kleding, drinken, eten, etc. wordt uiteraard gezorgd. Tenslotte rest mij niets anders dan Michael Tugendhaft, John Parsser, Klaas Molenaar, Peggy de Hond, Wiebe Westerhof, Thea Verhoeven, Frits Stoffels, Bob Duis, Rene Toonen, Dennis Bijlsma, Yolande Meurs, Brian Speelman, Evelyn Tugendhaft, Floor Wellens, Olivier Poederbach, alle trainers, leiders, scheidsrechters en overige vrijwilli gers en mijn collega-bestuursleden te bedanken voor hun fantastische inzet en geweldige steun, waardoor er in het hele land met veel res pect over de jeugdafdeling van AFC wordt gesproken. 10. DE VETERANEN Een bijdrage van André Wijnand. Na in de laatste twee seizoenen het kampioenschap behaald te heb ben, terwijl twee seizoenen daarvoor het kampioenschap door om standigheden gemist werd, nu een seizoen in de luwte? Was de ploeg minder scherp dan de jaren daarvoor? Was er verzadiging opgetre den? Of beginnen de jaartjes te tellen als er geen nieuwe, lees jonge, Veteranen zich aanmelden? Laten we eerlijk zijn, in de openingsver gadering van het seizoen, altijd voor aanvang van de eerste thuiswed strijd, was er al verschil van mening. De ene helft riep: 'Nee, we gaan weer voor het kampioenschap'. Terwijl de andere helft meer de ge dachte uitte: Tk wil gewoon een leuk seizoen hebben'. Over één ding was men het met elkaar eens: 'Van verliezen houden we niet, dus we spelen om te winnen, maar niet ten koste van alles'. Dus een makke lijk seizoen? Nee, er waren wat strubbelingen, er waren wat inciden ten. Laten we het erop houden dat het een seizoen van uitersten was. Aan de ene kant twee spelers, die gedurende het seizoen vertrokken, aan de andere kant de saamhorigheid en de humor in de kleedkamer, zoals na afloop van de verloren wedstrijd tegen Concordia. Dan zie je dat de Veteranen weer een hecht team aan het vormen zijn. Voetbal bij de Veteranen is en blijft meer dan voetbal alleen. Het sociale karakter wordt benadrukt door het organiseren van, zoals wij dat noemen, socialiteiten. Zoals na afloop van een wedstrijd allemaal blijven eten, met de vrouwen en de kinderen. Een hele tafel alleen maar met jonge kinderen! Alleen dit jaar alweer drie gezinsuitbreidin gen. Qua voetbal hebben we toch lang bovenin meegedaan. De KHFC is dit jaar de terechte kampioen. Voor het eerst in 40 jaar! In hun kam pioenswedstrijd tegen AFC speelden wij zeer verdienstelijk 0-0, we hadden kunnen winnen, maar zij ook in de laatste 10 minuten. De ontvangst na afloop was ouderwets gezellig. Het seizoen werd in stijl afgesloten. Na afloop van onze wedstrijd tegen Quick een prima georganiseerde barbecue op het terras. Dan denk je nu is het seizoen afgelopen. Nee, sinds vorig seizoen is er ter afsluiting nog een aparte bijeenkomst bij één van de spelers thuis. Daar worden de prijzen uitgedeeld. Wie is er topscorer? Wie heeft de meeste assists? En nieuw: wie is de Veteraan van het Jaar? Geen van de spelers heeft te kennen gegeven te willen stoppen. Onze zijlijners Karel van Osch, Paul Koster, Jan Hein Lans, Jos Lonnee, Harry Schoemaker en Wou ter Amesz houden het, na vele jaren tot de Veteranen behoord te hebben, helaas voor gezien. Een apart woord van afscheid voor onze grensrechter Jaap Pluim. Ongeveer 27 jaar op onnavolgbare wijze de vlag gehanteerd. De organisator van misschien wel het grootste vete- ranentoernooi, dat ooit in Nederland is gehouden. Namelijk tijdens het 100-jarig bestaan. Men heeft het er nog over! Jaap, zoals je schreef in je afscheidsbrief: "het is mooi geweest". Dit seizoen ook.

Jaarverslagen | 2007 | | pagina 6