18 juni 2007 85e jaargang nr. 14 Op 3 november 2006 werden door tafelvoorzitter Johan de Bie 6 nieu we leden benoemd (Peter van den Dungen Jr., Nicky Hekster, Theo en Wim Husers, Henk Huisman en Patrick Reddering) en 6 AFC'ers (Hans Loonstijn, Ton Balk, Ron Prins, Peter Roosenschoon, Ben Slaap en Duco Ohm) werden vanwege hun 50-jarig lidmaatschap tot Ridder geslagen. Daarmee komt het aantal ooit benoemde Ridders op 149, waarvan er thans 61 in leven zijn. Alle 12 clubgenoten kregen de gele genheid te vertellen waarom zij zo lang lid van AFC zijn (gebleven), altijd een ontzettend leuk onderdeel van deze avond, waarop het echte "AFC-gevoel" heel duidelijk aanwezig is. De 128 deelnemers spraken van een zeer geslaagde avond met dank aan de organisatoren Johan de Bie, Hans Honsdrecht en Hans de Wijs en aan clubhuisuitbater Frans Ris. Het Sinterklaasfeest Al tientallen jaren maakt op de laatste woensdagmiddag voor 5 de cember Sinterklaas met zijn gevolg voor honderden jongetjes zijn opwachting in de achterzaal van ons clubhuis. Zo ook op 29 novem ber 2006. Voorafgaand aan deze traditionele happening vond het pepernoten-toernooi plaats. Vele zwarte pieten waren aanwezig met zakken vol pepernoten en sommigen bleken ook nog heel aardig te kunnen voetballen. Alle deelnemers ontvingen aan het einde van de middag van Sint en zijn Pieten een grote chocoladeletter. Het Kerstdiner voor C-junioren Het traditionele Kerstdiner voor onze C-junioren was op 21 decem ber 2006 wederom een succes, dankzij de inzet van de jeugdevene- mentencommissie en het heerlijke 3-gangen menu bereid en geser veerd door het personeel van onze pachter. De opkomst was fantas tisch en bijna alle C-junioren waren met de begeleiding van de teams aanwezig. Dit jaar was er tussen de "gangen" door een voetbalquiz georganiseerd, die werd gewonnen door de spelers van de C3 junio ren met als prijs een avondje bowlen. Het traditionele Kienen Ieder jaar is de opkomst groter. Dit jaar een absoluut record van meer dan 200 aanwezigen! Deze traditie binnen onze club op de laatste vrij dagavond voor Kerstmis dateert al uit de jaren 30 van de vorige eeuw en wordt gedurende de laatste 10 jaar voortgezet door de inzet en creativi teit van Ron van Doesburg, Lou en Nicky Hekster, Hans Hulst, Roy van Dijk en bestuurslid Ronald Koster. Hulde! Dit jaar stond op 22 decem ber 2006 het Kienen in het teken van de wintersport en was het comple te organisatiecomité verkleed als Tiroler skileraren. Benieuwd of zij in 2007 het record opnieuw gaan verbeteren. De klaverjasdrive Ook al zo'n traditie die niet meer weg te denken is, altijd op de donder dagavond tussen Kerst en Oud en Nieuw. Donderdag 28 december 2006 met circa 60 deelnemers onder leiding van Frank Reddering (al sinds het jaar 1970) met steun van Frans Ris en Joop Kenter. De prijzen waren voor de AFC'ers Michael en Johanna Kahn (1), Arjen Coorengel en Sander Hommel (2) en Jan Otsen en Jan Sandberg (3). De sixes Deze 6 tegen 6 wedstrijden op een half veld op de eerste dag van het nieuwe jaar werden al op de Zuidelijke Wandelweg gespeeld. Nog altijd, ook op 1 januari 2007, staan de sixes op het programma, maar de belangstelling is niet erg groot. Circa 20 jaar geleden, toen de organisa tie nog in handen was van onze veel te vroeg overleden clubvriend Tonny Disselkoen waren er meer dan 100 deelnemers. Hoe gaan wij dat weer terugkrijgen, wie neemt deze uitdaging aan en de organisatie op zich? Voor de archiefcommissie: het team bestaande uit Jasper Groot huis, Quincy Speelman, Dino van Essen, Gilbert Ruis, Sebo Wol- dringh en Ronald Koster mocht dit jaar met de eer gaan strijken en kon de fijne luchtjes, beschikbaar gesteld door sponsor Kappé, mee naar huis nemen. De nieuwjaarsreceptie Voor het derde achtereenvolgende jaar niet op de eerste dag, maar op de eerste vrijdag van het nieuwe jaar. Vrijdagavond 4 januari 2007 sprak Machiel van der Woude zijn nieuwjaarstoespraak uit, was er evenals vorig jaar geweldige muziek van Big Band The Caledonians met zang van o.a. onze jeugdtrainer Kees Koedood, die aan het einde van de avond werd bijgestaan door niemand minder dan saxofonist Hans Dul- fer, in een ver verleden nog prominent lid van AFC's voormalige honk- balclub ABC. Het was een zeer geslaagde avond. Het senioren Zaalvoetbaltoernooi Het Gelukkig Nieuwjaar zaalvoetbaltoernooi vond dit jaar plaats op zondag 7 januari 2007. Opnieuw werd in de Emergohal in Amstel veen op twee velden gespeeld door 16 teams, verdeeld over de gehele dag. De winnaar van het ochtendprogramma werd zondag 5 en in de middag was zondag 4 de sterkste ploeg. Voorzitter Machiel van der Woude nam zoals gebruikelijk de prijsuitreiking voor zijn rekening. Ook dit jaar werden de prijzen ter beschikking gesteld door onze trouwe sponsors Kappé International en www.klassewiin.nl. De orga nisatie van dit geslaagde toernooi was in handen van Patrick Redde ring, Max, Flam, Natalie Thijssen en Thea Verhoeven. Nieuwjaarstoernooi A en B junioren Na een onderbreking van twee jaar werd er voor de A- en B-junioren dit jaar ook weer een "Gelukkig Nieuwjaar" zaalvoetbaltoernooi georganiseerd in de Sporthallen-Zuid en wel 's avonds op 8 januari Het toernooi was geslaagd en werd gewonnen door de junioren A-3 en B-2. Met dank aan Martin Verburg en de scheidsrechters Frans Juch, Erik Bos, Frank de Munnik en Benno Nihom. De trip naar Gran Canaria Al weer voor de 18e keer in successie stonden in januari van het nieuwe jaar vijf dagen voor de A-selectie in het teken van een trai ningskamp op het zonnige Gran Canaria, ter voorbereiding op de 2e seizoenshelft in de Hoofdklasse A van 8 t/m 13 januari. Murat Böke, Mike van Dord, Joey Esionye en Mauri Cabeza reisden helaas niet af wegens werk- of studieverplichtingen, 19 spelers plus begeleiders en een aantal bestuurs- en ereleden namen deel aan deze reis. De thuisbasis voor het trainingskamp was voor de 2e maal het Riu Clubhotel Gran Canaria. Dit all-inclusive hotel bleek vorig jaar een "upgrade" te zijn ten opzichte van het oude vertrouwde BuenAventu- ra Playa, waar vele spelers uit de periode 1999-2005 zo veel goede herinneringen aan bewaren. Er werd op een prachtig kunstgrasveld een oefenwedstrijd gespeeld tegen de plaatselijke trots Casa Postores, die door AFC met 1-7 werd gewonnen. Bij de traditionele openingsavond in "la Casa Viega" werd de "Silver Spoon" voor de beste tafelrede van de bij deze reis debute rende spelers overtuigend gewonnen door Laurens Samson. AFC kan ook dit jaar terugkijken op een fantastisch trainingskamp waarbij de dank uitgaat naar Rinus van Leijenhorst en Sudtours voor de perfecte organisatie van deze reis, die mede mogelijk werd ge maakt door een financiële bijdrage van de leden van onze supporters club "the Reds". Het jaardiner 18 januari 2007, AFC 112 jaar! 157 AFC'ers hadden positief op de officiële uitnodiging van het bestuur gereageerd. Vijf van hen moes ten helaas door de barre weersomstandigheden op het laatste moment verstek laten gaan. Toch nog 151 genodigden werden door tafelprae- ses Karel van Osch in het door Nelly en Amel Vroege in zwart/rode kleuren aangeklede Congrescentrum Amstelveen welkom geheten. Er waren mooie speeches van voorzitter Machiel van der Woude en captain Robert Gehring. Wouter Amesz werd benoemd tot AFC-Ridder, Quintus Abeln ont ving de mr. Henne Boskamp Nobelprijs en Bob Neseker werd be noemd tot Erelid. Jaap Draisma stopte na 8 jaar als administrateur van AFC omdat hij verhuisd is naar Zwolle. Voorzitter Machiel bood lid van Verdienste Jaap als dank voor alles wat hij in vele jaren voor de club heeft gedaan een passend cadeau aan en introduceerde Jaap's opvolger Frans Jüch. Jan van Galen debuteerde met het spelletje "petje op-petje af', 15 vragen over de lange geschiedenis van AFC, welk spel gewonnen werd door Doby Polak. Lou Hekster hield een wervende speech voor AFC's supportersclub en noteerde 5 nieuwe leden! 13

Jaarverslagen | 2007 | | pagina 10