14 juni 2006 84e jaargang nr. 15 Als AFC vergelijkbaar is met een "gezond" bedrijf, functioneert de Medische Dienst daarin wederom als een geolied radertje." 11. DE VETERANEN De nieuwe secretaris van de AFC veteranen Rob Ruis behaalde in het eerste jaar in zijn nieuwe functie direct het kampioenschap! Zijn enthou siaste verslag: "De AFC-Veteranen (niet KNVB) spelen in een competitie met 12 teams verspreid over het westelijke deel van Nederland met als verste uitwedstrijd Sparta en VOC in Rotterdam. De competitie wordt ge heel zelfstandig zonder inbreng van de KNVB afgewikkeld vandaar 'niet-KNVB'. De competitie is circa 80 jaar geleden opgezet met de bedoeling een opvang te bieden aan die spelers die niet meer in de reguliere elftallen en competities om welke reden dan ook wil den/konden uitkomen en een gezellige afsluiting zochten ter afsluiting van hun actieve voetballoopbaan. De deelnemende teams maken onderdeel uit van clubs die een leeftijd hebben van rond de 100 jaar. Het uit de cricketcompetitie overgewaaide en in de voetballerij onbe kende 'gezellige samenzijn' met een hapje en een drankje na afloop van de wedstrijd is daarbij een belangrijk onderdeel. Alhoewel we volgens de spelregels van de KNVB spelen kent de competitie een angepaste wedstrijdduur (op dit moment 2 x 40 minuten), een leef tijdsgrens van boven de 35 jaar en het verbod op 'ruw' spel zo'n 15 jaar geleden was het bijvoorbeeld verboden 'slidings' te maken. De AFC-Vetten zijn ook lid van de ONEC, een organisatie van Om en Nabij de Eeuw Clubs (24 leden), die zich ten doel stelt eens per circa 12/13 jaar een landelijk toernooi te organiseren waarvan de winnaar zich officieus kampioen van Nederland mag noemen. AFC won het eerste toernooi in 1994. Het volgende toernooi zal op 25 augustus 2007 bij UVV in Utrecht plaatsvinden. De AFC-Veteranen zijn in de loop van de jaren vele malen kampioen van deze competitie geworden. Logisch bijna, omdat de AFC- Veteranen over spelers beschikt(e) die vrijwel altijd in de hoogste klasse van het amateurvoetbal hun sporen hebben verdiend. In 2005 startten we de competitie met een nieuwe commissie en een nieuwe coach plus een aantal nieuwe, jonge spelers onder het motto: 'we hoeven geen kampioen te worden, we willen plezier in het spelletje en we willen elke wedstrijd winnen'. Nou, daar zijn we aardig in ge slaagd. We hebben 2 wedstrijden verloren, er 3 gelijkgespeeld en de rest gewonnen. Daar de tegenstanders, met name Kampong (Utrecht) en Koninklijke HFC (Haarlem), het minder deden, werden we weder- m kampioen met 98 doelpunten voor en 32 tegen. Omdat het thuis- ront, gezin en werk, voor veteranen steeds belangrijker wordt, orga niseerde de commissie een tweetal socialiteiten, die een groot succes werden (hapje, drankje na de wedstrijd voor partner, kinderen, klein kinderen). Ook onze coach het zich niet onbetuigd en nodigde op eigen initiatief de spelers uit bij hem thuis voor een brunch, hetgeen absoluut voor herhaling vatbaar is (hint). Ter afsluiting van het sei zoen werden alle spelers en zijlijners (bedankt voor jullie actieve ondersteuning) uitgenodigd bij één van de spelers voor alweer een hapje en een drankje. Van deze gelegenheid werd gebruik gemaakt onze topscorer, Johan Dol, en onze schaduwschutter, Guido Smits, in het zonnetje te zetten. Na afloop van de competitie hebben we een tweetal tradities voortge zet. We speelden eerst tegen de IC (Nederlandse oud-toptennissers) met na afloop een geanimeerd samenzijn, waarbij ons de bijbehorende beker als winnaar werd overhandigd. Vervolgens speelden we tegen de Engelse Theydon Boys, een jaarlijkse traditie, waarbij de locatie afwisselend Londen of Amsterdam is. Ook in deze wedstrijd waren we succesvol en veroverden we de bijbehorende schaal. We kunnen dus stellen dat de AFC-Veteranen alles hebben gewonnen wat er maar te winnen viel, de reguliere competitie, de beker en de schaal! Voor waar, geen klagen over het seizoen 2005/2006. Oh, dat zou ik haast vergeten: aan het begin van het seizoen 2005/2006 speelden we ook nog een toernooi bij de Koninklijke UD in Deventer en.... waarschijnlijk begrijpt u het al: we wonnen." 12. Pers, Publiciteit en Evenementen commissie Nicolaas van Ommeren heeft drie jaar leiding gegeven aan deze op verschillende terreinen actieve commissie, maar is het komend seizoen voor een "hoger" ambt gevraagd. Daarom hieronder zijn laatste bijdrage over het "wel en wee van de P.P. en E.": "De Commissie PP&E beleefde een enerverend jaar. Deels had ze dat aan zich zelf te danken en deels zijn het externe factoren geweest. De contacten met de pers op de wedstrijddagen van Ons Eerste zijn als vanouds, lees: goed, geweest. Chris Schröder bestierde op de zondagen de wedstrijdtafel (ontvangst tegenstanders en scheidsrech ters) en kon hierdoor niet aan de perstafel plaatsnemen. Gelukkig kan AFC altijd een beroep doen op Pim Adriaansz die reeds talrijke jaren aan de perstafel zitting heeft. Pim had afgelopen seizoen echter meer dere medische problemen te tackelen, waardoor de Commissie opzoek ging naar een nieuw lid van de tafel. In Jan van Galen denkt de Com missie een echte vakman te hebben gevonden, die zeer veel ervaring heeft met pers en publiciteit, precies wat de Commissie nodig heeft. Verderop in dit stuk kom ik hier nog op terug. Natuurlijk moest de Persmap van vorig seizoen overtroffen worden. Dat stelden de makers zich ten doel. Ik denk dat ze daar in zijn ge slaagd! De daarop volgende persmappresentatie is een van de jaarlijk se hoogtepunten van de Commissie. Onder de bezielende leiding van spreekstalmeester Jan van Galen (ja, daar is hij weer) werd het een fantastische avond. Ruud Gullit mocht dit jaar het eerste exemplaar ontvangen. In het interview dat Jan met Ruud had bleek met name dat Ruud een clubman is en enorm veel plezier heeft in het voetbalspelle tje, ook op het niveau van AFC Zat. 2. Halverwege het seizoen vond de Commissie het noodzakelijk om de mening te peilen van de AFC-leden en stelde een enquête op. Een kleine 200 reacties werden toegestuurd via een uitgeknipt formulier uit de Schakel of zoals de meesten deden, via een digitaal formulier op de website. De resultaten van de enquête werden gepubliceerd en het bestuur heeft actie ondernomen op de resultaten die daar om vroegen. Nader onderzocht zal worden of er een email nieuwsbrief zal komen, deze zal echter niet de Schakel vervangen, want de leden gaven aan het clubblad zeer op prijs te stellen. De opmaak van de Schakel zal op termijn wel worden aangepast aan de eisen en wensen van deze tijd. De website zal eerder worden gepimpt (opgeknapt), waarbij een aantal nieuwe functionaliteiten worden toegevoegd en de opmaak aangepast zal worden. Daarnaast is het de bedoeling om een speciale 'hoek' in te richten voor statistieken, rangen en standen. Chris Schröder zal zich hier gaan uitleven en kan op de website meer en dynamischer zijn informatie kwijt dan op AT5 Teletekst, dat dan ook zal verdwijnen. In de radiokamer werd een compleet nieuwe geluidsinstallatie ge plaatst. De nog niet eens zo oude installatie voldeed absoluut niet. Nu kunnen Ad Westerhof en Dennis de Wit bij thuiswedstrijden hun hart ophalen in het kleine kamertje bovenin de tribune. Hun hoogtepunt vond dit jaar echter niet plaats op Goed Genoeg maar in de histori sche radiokamer van het Olympische Stadion tijdens de wedstrijd AFC-MVV. Wat in ieder geval onveranderd blijft volgend seizoen is AFC-Thuis, het programmaboekje bij de thuiswedstrijden van Ons Eerste. Redac teur Wim Ringe en clubstatisticus Chris Schröder hebben een prima format gevonden dat op relatief eenvoudige wijze door de administra tie kan worden geproduceerd. Yvonne Steeman en Jaap Draisma zeer bedankt voor jullie geweldige inzet. Door de niet-aflatende verkoop- drang van de programmaboekjes aan de poort door Ron Susan, Frank Bouman, Ben Slaap, achter de kassa Jan Koomen en onder toeziend oog van Edwin Geluk, vaart de club wel bij de uitgave van het pro grammaboekje. Heren bedankt. Het voorjaarsfeest heeft afgelopen seizoen geen doorgang gevonden. Weinig leden hebben zich hierover beklaagd, wat te denken geeft. Het ziet er naar uit dat de formule wordt aangepast en er volgend seizoen op een ander moment een feest zal worden georganiseerd door een grote enthousiaste Evenementen Commissie. De organisatie van de PP&E Cie zal het volgende seizoen een andere samenstelling kennen. Ondergetekende zal de Commissie na drie opwindende seizoenen verlaten. Met veel plezier heb ik een groot

Jaarverslagen | 2006 | | pagina 7